وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 11 تير 1393 ساعت 15:45   |   کد مطلب: 8063
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی:
هر گونه غفلت و قصورمدیران خیانت به مردم است
هر گونه غفلت و قصورمدیران خیانت به مردم است
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی مدیران را دعوت به همدلی، وحدت و تلاش کرد و هر گونه غفلت و قصور آنان را خیانت به مردم دانست.

امیر خجسته" روز چهارشنبه 11 تیرماه سالجاری در کمیته برنامه ریزی شهرستان همدان، با بیان اینکه با وحدت می توانیم بودجه های ملی را جذب کنیم، افزود: قسمتی از پروژه های مصوب سفر مقام معظم رهبری به همدان به علت غفلت و قصور مدیران گذشته داشت حذف می شد بنابراین باید سعی کنید به حاشیه نروید، به دنبال تخریب یکدیگر نباشید، برای دیگران سوژه پیدا نکنید و وحدت، همدلی و تلاش را سرلوحه کار خود قرار دهید تا رو به جلو حرکت کنیم.

وی ادامه داد: مدیری که به استان می آید باید شبانه روزی کار کند. مدیران پروازی قابل قبول نیستند.

وی با بیان اینکه مدیرانی که در سه سال گذشته کم کاری کرده اند به دادگاه می کشانیم، اظهار کرد: تعدادی از مدیران فقط وقت مردم را گرفتند و هیچ گونه تلاشی برای به سرانجام رساندن امور نداشتند و مشغول کارهای سیاسی و جناحی بودند که این حق الناس محسوب می شود. به عنوان مثال آبرسانی از سدتالوار به همدان که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری است باید سال 89 به بهره برداری می رسید اما تا سال 91 تنها 18 درصد پیشرفت داشت که با پیگیریهای بسیار امسال به 50 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده ایم. امروز آب شرب همدان مشکل دارد و باید کاری در این زمینه انجام می شد که متاسفانه نشد!

عملیات اجرایی پتروشیمی ابن سینا آغاز شده است

وی افزود: همچنین پتروشیمی ابن سینا از دیگر مصوبات سفر مقام معظم رهبری پس از چندین سال بلاتکلیفی سرانجام با پیگیریهای مدیریت ارشد استان عملیات اجرایی آن آغاز شد که نیازمند هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار است و می تواند برای دو هزار نفر اشتغال ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه موانع موجود در استان برای سرمایه گذاری رفع شده است، ادامه داد: عملیات اجرایی در منطقه اقتصادی جهان آباد نیز که برای 30 هزار نفر شغل ایجاد می کند، فولاد فامنین با 800 میلیارد تومان سرمایه برای هزار و 300 نفر غیرمستقیم اشتغالزایی دارد، مرغداری 100 هزار قطعه ای و شهرک داروسازی با هزار 200 هکتار مساحت و اشتغالزایی سه هزار نفر آغاز شده است.

پتروشیمی هگمتانه و آزادراه ساوه- همدان شهریورماه افتتاح می شوند

به گفته خجسته، پتروشیمی هگمتانه پس از 12 سال کار، در نهایت اواخر شهریورماه و اوایل مهرماه به بهره برداری خواهد رسید. همچنین 25 کیلومتر باقیمانده از آزادراه ساوه- همدان که از هفته گذشته کار خود را آغاز کرده با قول آخوندی تا اواخر شهریورماه افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه اختلافات برخی آقایان چپ و راست شده بود در حالیکه فقط خط ولایت را قبول داریم، اظهار کرد: نمی پذیریم که با 240 هزار شهید در کشور و هشت هزار شهید در استان در اهداف انقلاب انحراف ایجاد شود بنابراین باید وحدت داشته باشیم تا از حاشیه دوری کرده و قدرتمند ظهور کنیم. ریگی هم در کفش نداریم که محافظه کاری کنیم.

وی با بیان اینکه باید زیر چتر ولایت حرکت کرده و سیاسی بازی نکنیم، تصریح کرد: جذب سرمایه گذار را باید سرلوحه کار خود قرار دهیم چراکه نیازمند توجه ویژه ای در این بخش هستیم تا از خروج نیروی انسانی از استان و اشتغال آنان در استانهای همجوار جلوگیری کنیم.

خجسته رمز موفقیت را فعال شدن بخش خصوصی و ناظر بودن دولت دانست و گفت: نباید بخش خصوصی را به شبه دولت تبدیل کنیم بلکه باید طبق فرمایشات مقام معظم رهبری به اصل 44 قانونی اساسی عمل کرده و با جذب سرمایه گذاران متعدد اقدام به کوچک سازی دولت کنیم.

وی ادامه داد: متاسفانه استان همدان نه تنها در جذب سرمایه گذار موفق نبوده بلکه وضعیت خوبی هم در گردشگری، کشاورزی و صنعت ندارد.

مدیران مدیریت رفاهی نداشته باشند

به گفته خجسته، برای به سرانجام رساند امور و فراهم کردن زمینه برای حضور سرمایه گذار باید مدیریت جهادی و نه مدیریت رفاهی، داشته باشیم.

خجسته با تاکید بر اینکه هر کسی که در همدان شغل ایجاد کند قهرمان ملی محسوب می شود، اضافه کرد: تاکنون با 150 سرمایه گذار داخلی و خارجی صحبت کرده ایم و موانع موجود بر سر راه آنان رفع کرده و امنیت کامل برای آنان برقرار است.

منبع:ایسنا

دیدگاه شما