وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 21 تير 1394 ساعت 10:39   |   کد مطلب: 15228
 در راهبرد جدید امنیت اسرائیل بر پایه نا امنی کشورهای منطقه استوار شده است
امام جمعه شهر قهاوند مطرح کرد: شكل‌گيري داعش و ديگر گروه‌هاي تكفيري در كشور‌هاي عراق و سوريه و همچنين حمله آل سعود به كشور مظلوم يمن، بخشي از اين نقشه خطرناك است.

به گزارش نافع، حجت الاسلام حسین محققی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری جهاد پرس ،گفت: بحران فلسطین در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی ایران وارد مرحله حساسی شده بود واسرائیل آن را مرحله تثبیت موجودیت نامیده بود

امام جمعه شهر قهاوند افزود: بیش از شش دهه از اشغال قدس شریف و کشور فلسطین می گذشت پس از مقاومت ها ی اولیه دولت های عربی و به دنبال شکست اعراب در جنگ شش روزه با رژیم غاصب اسرائیل که به اشغال نقاطی از کشورهایی چون مصر، سوریه و لبنان به دست رژیم صهیونیستی انجامید،

وی افزود: برخی از رژیم های مرتجع و سازشکار عربی به سازش و در مواردی خیانت به آرمان فلسطین روی آوردند. مصر مهمترین کشور عربی هم مرز با فلسطین اشغالی است که رهبری آزاد سازی فلسطین را بر عهده گرفته بود، با پذیرش کمپ دیوید از معادله رویارویی با دشمن خارج شد و یک خلا بزرگ و جبران نا پذیری را پدید آورد.

وی گفت: دهه های گذشته حقیقت این مدعا را نیز نشان داد، چرا که از آن زمان تا کنون جنگی در سطح دولت های عربی و رژیم صهیونیستی رخ نداد و عملا رکن اصلی آزادسازی فلسطین و مبارزه با رژیم غاصب ،یعنی ارتش های عربی از معادله خارج شد.

وی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 از همان آغاز منشأ تحولات بزرگ در معادله فلسطین گردیدبه نحوی که استمرار موجودیت رژیم صهیونیستی ازهمان زمان زیر سئوال رفت. موشه دایان وزیر سابق جنگ رژیم صهیونیستی پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت که: این انقلاب ، زلزله عظیمی است که پس لرزه های آن اسرائیل را ویران خواهد کرد.

وی افزود: یکی از مهمترین ویژگی های انقلاب اسلامی ایران این است که حمایت از فلسطین جزء ویژگی های ذاتی آن بود امام راحل قبل از پیروزی انقلاب اعلام کرده بود که یکی از علل مبارزه بر ضد رژیم پهلوی، حمایت شاه از اسرائیل بود و این نشان می دهد آزادسازی فلسطین نیز در جهان اسلام هم آرمان امام بود وهم اولویت درنهضت امام

امام جمعه شهر قهاوند گفت: دلیل این مطلب این که امام (ره) زمانی که در نجف اشرف تبعید بود فتوای جواز صرف اموال شرعی برای مبارزه بر ضد اسرائیل را اعلام کرده بود.

وی بیان کرد: با تحولاتی که در منطقه بخصوص درموضوع فلسطین در 36 سال گذشته پس از انقلاب اسلامی اتفاق افتاده است دو پایه اصلی وشکل دهنده ی دولت وکشورنامشروع اسرائیل -یعنی مهاجرت یهودیان ازتمام دنیا به اسراییل وقدرت نظامی برتروقدرت مقابله باخطرات پیش روی اسرائیل-وضعیت بحرانی پیدا کرده است

وی افزود: اولا مهاجرت به علت وحشت و ناامنی در سرزمین های اشغالی به علت جنگهای مقاومت، به صورت معکوس در آمده و در حال حاضر تعداد کسانی که از اسرائیل به خارج مهاجرت می کنند بیش از آنانی است که از بیرون به فلسطین اشغالی مهاجرت میکنن ثانیا . محور مقاومت با پيروزي‌هاي شگفت‌انگيز و معجزه‌آسا در خلال جنگ‌هاي 33روزه، 22 روزه، هشت روزه و 51 روزه، نظريه شكست‌ناپذيري نظامي رژيم صهيونيستي را باطل ساخت و ثابت نمودکه رژیم جعلی اسرائیل مصداق أوهن من بیت العنکبوت است نه ارتش شکست ناپذیر

وی بیان کرد: رژیمی که سودای کشوری پهناوروبرمقیاس ازنیل تافرات رادرسرداشت مجبوربه ایجاددیوارحائل وگنبدآهنین برای تأمین امنیت مرزهای خودباصرف میلیارد هادلارگشت وحتی با حمله سال گذشته حزب‎الله لبنان به کاروان نظامی رژیم صهیونیستی در مزارع شبعا موسوم به عملیات «شهدای قنیطره» اسرائیل مجبورشد به این حمله پاسخی ندهد و عملا پرونده درگیری با حزب‎الله را بسته نگه دارد.

وی افزود: از زمانیکه رژیم صهیونیستی قدرت بازدارندگی خود را در مقابل مقاومت از دست داد و برتری نظامی اش به افسانه ها پیوست و بيداري اسلامي و محور مقاومت، خواب را از چشمان غاصبان قدس شريف گرفت استراتژی جدیدی راجایگزین نموده است

محققی بیان کرد: در راهبرد جدید امنیت اسرائیل بر پایه نا امنی کشورهای منطقه استوار شده است شكل‌گيري داعش و ديگر گروه‌هاي تكفيري در كشور‌هاي عراق و سوريه و همچنين حمله آل سعود به كشور مظلوم يمن، بخشي از اين نقشه خطرناك است.

محققی گفت: متاسفانه در این راهبرد بازیگران مزدوری از جهان اسلام به سرکردگی آل سعودخائن، در خدمت امنیت اسرائیل فعالیت می کنند و نتیجه کار آن ها ناامنی گسترده وطولانی مدت درکشورهای اسلامی وباسرمایه انسانی ومادی امت اسلامی ازجمله در سوریه وعراق و لبنان ویمن است.

وی افزود: جهل حاکم برامت اسلامی استفاده و ازتکفیریها به عنوان پیاده نظام بهره برداری می کنند و رژیم هایی مانند ترکیه ، عربستان، قطر و اردن جنگ نیابتی ازطرف اسرائیل راپشتیبانی کرده و از همه امکانات و ظرفیت خود بهره می گیرند.

انتهای پیام/ح

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما