وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 10 تير 1393 ساعت 18:19   |   کد مطلب: 8040
رییس اداره دارایی وامورمالیاتی شهرستان نهاوند گفت: همه مشمولان مالیات در این شهرستان ، مالیات بر درآمد خود را پرداخت کرده اند و تاکنون هیچ مورد فرار مالیاتی در این شهرستان گزارش نشده است.

به گزارش نافع، محمد مالمیرروز سه شنبه در نشست خبری افزود:مردم شهرستان نهاوند در زمینه پرداخت مالیات بر در آمد از عملکرد مثبتی برخوردار هستند و پس از دریافت میزان مالیات خود، پیگیری های لازم را در زمینه پرداخت آن به انجام می انند .

وی سیاست به کار رفته برای دریافت مالیات از شرکت ها ی این شهرستان را مبتنی بر تعامل ذکر کرد و افزود:با توجه به تعامل خوبی که با شرکت های تولیدی داشته ایم تمامی شرکت ها به موقع مالیات خود را پرداخت نموده وتاکنون هیچ موردی مبنی بر تعطیلی شرکت یا کارخانه ای به واسطه عدم پرداخت مالیات در این شهرستان وجود نداشته است .

وی با بیان اینکه پایان تیرماه آخرین مهلت تکمیل اظهار نامه های مالیاتی است از مشمولین پرداخت مالیات خواست: کارهای ارسال اظهار نامه را در اوایل تیرماه انجام داده و آنرا به پایان ماه موکول نکنند تا بتوانند از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.

وی گفت: پیش بینی می شود امسال در نهاوند بیش از سه هزار اظهار نامه مالیاتی از طریق سایت مربوطه برای امور مالیاتی ارسال شود .

مالمیر به نقش رسانه ها در زمینه فرهنگ سازی برای پرداخت مالیات اشاره کرد و گفت: امروزه رسانه ها با توجه به نقش تاثیر گذار در بین مردم می توانند از اثر گذاری بالایی در زمینه نهادینه سازی فرهنگ پرداخت مالیات در سطح جامعه داشته باشند.

40 تا 50 درصد اشخاص حقیقی و حقوقی و شاغلان در شهرستان نهاوند مشمول مالیات هستند.

دیدگاه شما