نمایش 1 - 10 از 292
مدارس کانکسی در حالی بار علم را به دوش می کشند که به گفته متولیان امر در همدان؛ در حال حاضر تمام نقاط استان از این فضاهای آموزشی موقت بی بهره نمانده اند و این در شرایطی است که این سازه های از پیش ساخته شده باید تنها برای رفع سریع نیاز به فضای آموزشی مورد استفاده قرار گیرند.
"حادثه خبر نمی کند" همان جمله ای که بارها شنیده و خوانده ایم و به عینه تجربه کرده ایم که بسیاری از حوادث در شرایطی که منتظرش نیستیم و حتی آمادگی وقوع آن را نداریم اتفاق می افتد.
در گفتگو با عضو موسسه پیوست نگاری فرهنگی بسیج اساتید مطرح شد؛
برخی کارشناسان بر این عقیده اند که پروژه عظیم پیاده راه سازی در همدان در حالی پی گرفته می شود که غفلت از پیوست های فرهنگی و اجتماعی به زودی این پروژه را با چالش هایی جدی مواجه خواهد کرد.
همه ساله با آغاز نیمه دوم سال،چُرت صنعت گردشگری درهمدان به خواب زمستانه تبدیل می شود ودرچنین شرایطی، جذب گردشگران داخلی و خارجی هرچه بیشتررنگ می بازد.
وقتی مدیریت شهری بر دریای اعتماد شهروندان موج سواری می کند!
حالا چند سالی است که مدیریت شهری در همدان با اجرای پروژه های بزرگ و دهان پرکن بر دریای اعتماد شهروندان موج سواری می کند!!!
مسئولین میگویند؛از خضر تا لس آنجلس شدن راهی نیست!
کشتارغیرمجازدام درمنازل مسکونی یا واحدهای غیرمجازپرورش دهنده،عرضه دام زنده،نگهداری گوسفندان وپخش بوی تعفن درکوی خضرهمدان،واقعیتی است که یقینا انکارآن مشکلی را حل نمی کند.
این روزها مسئولین ازپایین بودن ظرفیت گردنه اسدآباد وعدم تناسب آن با ترافیک احتمالی درآستانه اربعین می گویند و این در حالی است که در نیمه نخست سال جاری 25 فقره تصادف در محور اسدآباد رخ داده است.
ستاد اربعین کشورطی عملکردی بجا ،اقدام به حذف دلارازتبالادت ارزی دو کشور ایران و عراق طی ایام اربعین کرد...
کارشناسان از چرایی کاهش نرخ رشد جمعیت استان همدان می گویند؛
طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران، متوسط نرخ رشد سالانه استان همدان منفی 0.23 است و در حقیقت در این حوزه استان همدان از آخر اول شد، این در حالی است که طبق آمارها، زاد و ولد روندی طبیعی دارد، از این رو کارشناسان و محققان دانشگاهی علت و عوامل این رویداد را مورد بررسی قرار داده اند و هنوز علل اصلی آن مشخص نشده است.
تقاطع شهیدهمدانی ،چشم انتظار معجزه شهردارغیر بومی
پس از آغاز عملیات اجرایی تقاطع سردار همدانی،شهروندان نه تنها روان سازی ترافیک را شاهد نبودند بلکه هرروزنیز به سبب بسته شدن بخشی از مسیر به بهانه انجام پروژه با مشکلات مضاعف تری مواجه شدند!

صفحه‌ها