نمایش 1 - 10 از 41
مسولین استان و نمایندگان مجلس طی دفعات مکرر بر لزوم توجه به صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی استان تاکید کرده اند اما از تاکید تا عملیاتی شدن یک شعار فرسنگها فاصله است.
تنها کمتر از سه روز روز دیگر تا آغاز سال جدید باقی نمانده است و شاید این روزها علاوه بر خرید مایحتاج سفره هفت سین، آجیل و شیرینی هم یکی از ملزومات عید نوروز ایرانی ها است اما به راستی قیمت آجیل شب عید چقدر تمام می شود؟
مقاله/مهدی فردوسی
یک دکترای اقتصاد می‌گوید: این روزها و شاید بهتر باشد بگوییم این سال‌ها بحث داغ اقتصاد ایران پرداختن به مسئله¬ی نرخ سود بانکی و معمولاً سخن از کاهش آن در محافل اقتصادی است گویی که اقتصاد ایران مشکل دیگری جز این ندارد و اگر این نقیصه رفع شود در نردبان رشد و توسعه به سمت پله­‌های بالا حرکت کرده و غول­‌های اقتصادی دنیا را پشت سر خواهیم گذاشت؛
ما هنوز هم نفت ارزان قیمت خود را تقدیم هند و چین میکنیم و بجای پول، کالاهای بنجل و بی کیفیت آنها را وارد میکنیم و نه تنها با این حجم واردات تولید داخلی را فلج میکنیم بلکه آمار فروش نفت را رشد اقتصادی میدانیم
صندوق‌های ذخیره بازنشستگی در سال‌های اخیر به حیاط خلوت دولت‌ها تبدیل شده و در عمل شاهد سواستفاده‌های فراوانی از این صندوق‌ها هستیم به نحوی که اخبار ناگواری از اختلاس، رانت‌خواری و ویژه خواری در این خصوص منتشر شد.
مشاهده جدول 6 لایحه بودجه 96 نشان می دهد که برای عمران شهری و روستایی 86 میلیارد تومان اختصاص یافته در حالی که در چندین سال گذشته 31 هزار روستا خالی از سکنه شده یا به مرز تخلیه رسیده اند.
این روزها گفته می شود که برای اولین بار صادرات غیر نفتی از واردات پیشی گرفته است.
نافع بررسی می کند:
همدان یکی از استان های کشور با جمعیت جوان بالا و مراکز دانشگاهی متعدد است، اما نبود واحدهای تولیدی و صنعتی مناسب موجب بیکاری و نا امیدی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی این استان شده است.
یک سال از سفر حسن روحانی به همدان می گذرد و باید دید که در این یک سال چه اندازه از وعده های رئیس جمهور محقق شده است.
دکتر حسن رحیمی‌روشن
سپرده های قرض الحسنه در جایی غیر از مسیر اصلی آن صرف شده و دست مایه خوشگذارانی برخی مدیران قرار گرفته و این، مصداق روشن خیانت در امانت است.

صفحه‌ها