وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 13 خرداد 1399 ساعت 06:13   |   کد مطلب: 7607
آفتاب خمینی هرگز غروب نخواهد کرد/ یادداشت: حسین توسلی
امروز ، خمینی نه در جماران ، بلکه در تک تک خانه های مظلومین جهان از جمله درلبنان، یمن، عراق، پاکستان، افغانستان، بحرین ، مصر ،عربستان، آفریقا ، آمریکای لاتین و حتی در اروپاست . امروز هرفریاد آزادیخواهی که درجهان سرداده می شود ،نشات گرفته از هدایت روح الله است .

نیمه خرداد هر سال برای ما ایرانیان یادآور روزهای غم و هجران است، خرداد در تاریخ ایران سرآغاز انقلابی عظیم و همچنین یادآور فقدان بزرگترین رهبر در قرن های اخیر است، رهبری که شاید دغدغه ای به جز آزادگی و سرافرازی ایران، اسلام و مظلومان نداشت. مردی، صاحب گفتمان و فرهنگ اندیشه که توانست عظیم ترین تحول قرن را رقم بزند و شگفتی سازترین انقلاب را بنیان گذاری کند و حالا پس از ۳۵ سال از پیروزی انقلاب و بیست و پنج سال از عروج ملکوتی ایشان، این جهان بینی و اندیشه های امام راحل است که باید تبیین و ترویج داده شود، شخصیت بزرگ و برجسته‌ای تاریخ ایران، اسلام و جهان که به جرأت می‌توان گفت هنوز بسیاری از ابعاد شخصیت ایشان ناشناخته مانده است .حسین توسلی

اکنون وظیفه ماست که در دورانی که از برکت انوار نورانی شخصیت ایشان محرومیم، شخصیت، و مبانی اندیشه امام را مورد بازخوانی قرار دهیم تا راهگشایی باشد بر چالش های امروز جامعه اسلام و ایران که در عرصه داخلی و خارجی با آن روبه رو ست .

اگرچه امروز۲۵سال است که ما از دیدن چهره نورانی او محرومیم ، اما نورهدایت این خورشید الهی همه جا را روشن کرده است و یاد و خاطره و هدایتهای او در عمق جان میلیونها انسان در سراسر جهان حک شده است.

مروز ، خمینی نه در جماران ، بلکه در تک تک خانه های مظلومین جهان از جمله درلبنان، یمن، عراق، پاکستان، افغانستان، بحرین ، مصر ،عربستان، آفریقا ، آمریکای لاتین و حتی در اروپاست . امروز هرفریاد آزادیخواهی که درجهان سرداده می شود ،نشات گرفته از هدایت روح الله است .

اگر امروز ایران به جایگاهی رسیده است که بزرگان جهان و قدرتمندان زورگو ومتکبر را به تواضع درمقابل خود واداشته است ، این به برکت رهبری این مرد بزرگ و خلف صالحش «سیدعلی» و استقامت مردم بزرگ ایران است. اگر امروز همه از فتنه بین مسلمانان حرف می زنند به دلیل بی توجهی به رهنمودهای اوست . اگر امروز امیرکویت ، رهبر معظم انقلاب را «رهبرکل منطقه» می داند، اگر امروز ایران سربلند و استوار در مقابل زیاده خواهیهای مستکبران ایستاده است، اگر امروز کشور بزرگ وعزیز ایران نعمت امنیت را حس می کند ، اگر امروز هر ایرانی مفتخر به ایرانی بودن خود است ،همه مدیون این مرد بزرگ است که ازدنیا چیزی برای خود نخواست اما همه دنیا را برای ملت ایران می خواست.

خمینی زنده است چون اسلام زنده است. خمینی زنده است چون تاریخ زنده است ، خمینی زنده است چون ایران زنده است ، خمینی زنده است چون میلیونها قلب درسراسر جهان به عشق او می تپد. خورشید خمینی هرگز غروب نخواهد کرد وهروز انوار تابناک آن قلب های متلاطم مظلومین در سراسر جهان را آرام و بر جهان نور افشانی خواهد کرد.

سالگرد ارتحال «روح الله» را به ملت بزرگ و همه مظلومان ومحرمان جهان تسلیت می گویم .امیدوارم بتوانم سرباز کوچکی برای احقاق خواسته های این فرمانده بزرگ باشم.

حسین توسلی

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت