وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 4 آذر 1392 ساعت 13:46   |   کد مطلب: 3817
ماهواره باعث رواج فرهنگ نادرست غربی در بین جوانان است
مسئول تعلیم و تربیت مرکز مقاومت قهاوند گفت ماهواره باعث شده تا فرهنگ نادرست غربی در بین مردم به ویژه جوانان رواج یابد و این توطئه بزرگی است که دین را تهدید می‌کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نافع، حجت الاسلام یوسفی در جمع دانش آموزان مدرسه راهنمایی بعثت گفت:نهاد خانواده ، اصلى ترین رکن جامعه و بستر فرهنگ هاى گوناگون و زمینه ساز خوشبختى و یا بدبختى انسان ها و امت ها است ، و از این رو ، اسلام که برنامه سعادت و تکامل بشر است ، عنایت ویژه اى به سلامت ، رشد و پویایى این نهاد سرنوشت ساز دارد.
حجت الاسلام یوسفی با تاکید بر موضوع خانواده گفت:خانواده به طور کلى در سه محور ، قابل بحث و بررسى است : تشکیل خانواده ، عوامل تحکیم و تعالى خانواده و نیز آسیب ها و عوامل فروپاشى آن . اسلام در هر سه زمینه ، رهنمودهاى بسیار مهم و سازنده اى دارد .
یوسفی گفت: قرآن کریم، به عنوان برترین نسخه‌ی زندگی و عالی‌ترین راهنمای بشر برای دست‌یابی به حیات طیبه، بخش عظیمی از آیات را به تنظیم و تعدیل روابط اعضای خانواده، حقوق و وظایف همسران و فرزندان اختصاص داده است رجوع به این آیات الهی، می‌تواند انسان را جهت دستیابی به عالی‌ترین راهکارها در تحکیم خانواده هدایت کند
وی در ادامه با اشاره به بحث امربه معروف و نهی از منکر با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید از دولتمردان آغاز شود، ادامه داد:در جمهوری اسلامی اختلاط در دانشگاه‌ها جایگاهی ندارد و اختلاط کارمندان دولت نیز مفهوم خاصی ندارد
حجت الاسلام یوسفی تصریح کرد: رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما باید در این زمینه فرهنگسازی لازم را داشته باشند و با برنامه‌های مطلوب در راستای احیای این فریضه تلاش کنند.
وی اظهار داشت: استفاده از ماهواره جامعه را به سمت تباهی می‌کشاند
یوسفی ادامه داد: ماهواره باعث شده تا فرهنگ نادرست غربی در بین مردم به ویژه جوانان رواج یابد و این توطئه بزرگی است که دین را تهدید می‌کند.
وی اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه واجب الهی است که با احیای آن بسیاری از مشکلات حل می‌شود
حجت‌الاسلام یوسفی با بیان اینکه فریضه امر به معروف در جامعه مغفول مانده است، افزود: این بی‌توجهی باعث ایجاد مشکلات اجتماعی در جامعه اسلامی شده است

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت