وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 24 تير 1393 ساعت 09:15   |   کد مطلب: 8305
طرح مسکن مهر درهمدان رها نمی شود
فرماندار همدان گفت: دولت تدبیر و امید و وزرای دولت یازدهم به مردم اطمینان دادند که اجرای طرح مسکن مهر رها نخواهد شد و همه فرمانداری ها در این بخش فعال هستند.

علی تعالیˈ روز دوشنبه در نشست کارگروه زیر بنایی و مسکن شهرستان همدان افزود: طرح مسکن مهر مربوط به دولت گذشته بوده اما با تاکید ریاست جمهوری این طرح به سرانجام خواهد رسید و در شهرستان همدان نیز با قوت بیشتر پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه مسکن مهر بار مثبتی برای جامعه داشته و موجب خانه دار شدن افرادی نیازمد شده است گفت: با یک برنامه ریزی غیر اصولی در برخی از استانها و شهرستان های کشور مشکلاتی در پیشرفت اجرای این طرح ایجاد شده است.

فرماندار همدان افزود: روند اجرای طرح مسکن مهر در شهرستان همدان نیز با کندی مواجه بوده است که با نشست های مستمر و پیگیری های لازم این طرح به سرانجام خواهد رسید.

تعالی با تاکید بر تشکیل کمیته ای متشکل از دستگاه های مرتبط در فرمانداری همدان افزود: با انجام توافق ها و برنامه زمان بندی شده در این کمیته، پیمانکاران به دلیل اینکه با دستگاه حاکمیتی روبرو خواهند شد ملزم می شوند به تعهدات خود عمل کنند.

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری همدان نیز گفت: از مجموع 13 هزار و 640 توافق نامه برای ایجاد مسکن مهر در شهرستان همدان تاکنون هفت هزار و 194واحد بهره برداری شده و چهار هزار و 414 واحد نیز باقی مانده است.

ˈمحمد علی محمدیˈ افزود: دو هزار و 32 واحد مسکن مهر نیز در حال حاضر آماده بهره برداری است که پیش بینی می شود هفته دولت امسال انجام شود.

وی مشکلات طرح های باقی مانده را توانایی نداشتن برخی از پیمانکاران، افزایش قیمت ها ، مشکلات آورده متقاضیان، آماده سازی و محوطه سازی عنوان کرد.

وی اضافه کرد: برای اجرای طرح مسکن مهر باید پیمانکاران فعالیت خود را آغاز کنند و متقاضیان با پرداخت بدهی های خود، دولت را در اجرای این طرح یاری کنند.

وی اظهار کرد: پیمانکاران 20 روز مهلت دارند با منعقد کردن قرار داد با شرکت های خدمات رسان مشکلات زیر ساختی مسکن مهر را برطرف کنند.

وی اضافه کرد: مسکن مهر 178واحدی شهر جورقان نیز با 85 درصد پیشرفت فیزیکی مشکل آب و فاضلاب دارد.

محمدی افزود: مسکن مهر 174 واحدی شهر مریانج نیز با 35 درصد پیشرفت هنوز هیچ یک از انشعابات آن نصب نشده و به علت وجود مصالح ساختمانی در مسیر امکان حفاری در حال حاضر در آنجا وجود ندارد.

در این نشست مشکلات دو هزار و 62 واحد مسکن مهر شهرستان همدان که در قالب تفاهم نامه سه جانبه هنور باقی مانده و پیشرفت کندی دارد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بیشتر این واحدها که در شهرک شهید بهشتی قرار دارد پیشرفت فیزیکی کمی دارند و باید با قوت بیشتری اجرایی شوند.

منبع:ایرنا

شهرستان همدان حدود 670 هزار نفر جمعیت دارد.

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت