وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 11 مرداد 1394 ساعت 09:48   |   کد مطلب: 15557
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد:
فراخوان ثبت نام اولین نشست استانی «کتاب‌خوان» در همدان
فراخوان ثبت نام اولین نشست استانی «کتاب‌خوان» در همدان
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان: «كتاب‌خوان» عنوان نشست‌هايي است كه به منظور به اشتراك‌گذاري كتاب‌هاي خوانده شده و با هدف ترويج و تبليغ مطالعه در قالب معرفي كتاب برگزار مي‌گردد.

به گزارش نافع، عاطفه زارعی با اشاره به اینکه اولین نشست استانی «کتاب‌خوان» همدان در تاریخ 31/5/94 برگزار خواهد شد، اظهار داشت: كتابداران، فرهیختگان، نويسندگان، فعالين رسانه حوزه كتاب، اعضاي كتابخانه‌هاي عمومي و تمامی علاقمندان و افرادي كه تمايل به معرفي كتاب دارند از شركت كنندگان در نشست‌هاي كتابخوان خواهند بود.
وی علت انتخاب این تاریخ را مصادف بودن آن با "روز همدان، روز پزشک، بزرگداشت بوعلی سینا و آغاز دهه کرامت" عنوان کرد و افزود: سلسله نشست‌های "کتاب‌خوان" در فضايي صميمي تلاش دارد تجربيات مطالعاتي افراد كتابخوان را براي ساير علاقمندان كتاب و كتابخواني به اشتراك گذارد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تصریح کرد: افق نشست كتابخوان توسعه رفتار مدنی رشد‌یافته و رشد‌دهنده در سراسر کشور حتی روستاهای دور‌دست و نيز جمع‌های کوچک خانوادگی است تا به مرور به درونی شدن عادت مطالعه و کتابخوانی به صورت نهادینه شده در رفتار فرد و جامعه مشاهده گردد و همچنین بتوان افراد "کتابخوان" و نیازهای اطلاعاتی آن را شناسایی و در راستای اعتلای فرهنگی گام‌های اثرگذاری را برداشت.
زارعی ايجاد عادت به مطالعه در اقشار مختلف جامعه، اشتراك‌گذاري كتاب‌هاي خوانده شده، معرفي كتاب‌هاي مفيد و كاربردي، ارتقاء و توانمندسازي كتابداران از طريق مطالعه و آشنايي با شيوه‌هاي استاندارد معرفي كتاب را از اهداف طرح ملی کتابخوان برشمرد.
وی با اشاره به اینکه یکی از بهترین راه‌های ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین مردم یاری گرفتن از آحاد جامعه است، بیان داشت: نحوه برگزاري جلسات به این صورت است که 12نفر از گروه‌هاي مرجع چون، کتابداران، علما، نويسندگان، صاحب نظران و تمامی علاقمندان و افرادي كه تمايل به معرفي كتاب دارند می توانند با ثبت نام در این نشست و در حضور عموم به مدت حداکثر ۷ دقیقه به معرفی کتاب‌های خوانده شده خود پرداخته و بدینوسیله در ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه مشارکت نمایند.
عاطفه زارعی، افزود: علاقه‌مندان برای ثبت نام می توانند از طریق مراجعه به سایت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان به آدرس www.hamadanpl.ir و در سربرگ مربوطه "نشست کتاب‌خوان" با انتخاب گزینه ثبت‌نام که در این صفحه جانمایی گردیده است، تا تاریخ 20/۰۵/۹۴ در این نشست ثبت‌نام نمایند و یا به دبیرخانه طرح نشست کتاب‌خوان در واحد امور فرهنگی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی همدان با شماره تماس 32672012 واقع در بلوار چیت‌سازیان، بلوار قلم، کتابخانه مرکزی- اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان مراجعه کنند.
انتهای پیام/ح
 

دیدگاه شما