وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 23 اسفند 1393 ساعت 08:46   |   کد مطلب: 13472
معاون هماهنگ‌کننده سپاه همدان با اشاره به اینکه فاز نخست زائرسرای همدان در اردوگاه شهید باکری در خرمشهر سال ۹۴ به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش نافع، روح‌الله عروجی با اشاره به زیارتگاه‌های مورد استفاده زائران همدان در جنوب اظهار داشت: برای استراحت زائران در مناطق جنوب بیش از 1500 نفر ظرفیت شب خواب توسط سپاه و با همکاری آموزش و پرورش ایجاد شده است.

وی گفت: در بازدیدی که تعدادی از مسئولان نهادهای خدمات رسان و معاون عمرانی استاندار همدان از زائرسرای در حال ساخت اردوگاه شهید باکری داشتند هر دستگاهی در راستای توسعه زیرساخت‌های راهیان نور همدان در جنوب بخشی از کار ساخت را برعهده گرفت.

وی افزود: فاز نخست این زائرسرا تا مهرماه سال 94 با امکانات جانبی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

 عروجی اظهار داشت: با بهره‌برداری کامل از زائرسرای اردوگاه شهید باکری، روزانه هزار و 600 نفر از این زائرسرا بهره‌مند می‌شوند.

وی بیان کرد: با بهره‌داری از مجموعه اسکان 400نفری در اردوگاه شهید مسعودیان تا 14 فروردین ماه و با افتتاح اردوگاه شهید باکری، ظرفیت 2 هزار نفری اسکان در خرمشهر و اهواز ایجاد می‌شود و به زائران همدانی در جنوب خدمات‌رسانی می‌شود.

 عروجی گفت: پیش بینی می‌شود کاروان‌های خودجوش مردمی با استفاده از خودروهای شخصی به صورت خودجوش و با هیئت‌ها یا خانوادگی راهی این مناطق شوند که تعداد آنها بیش از7 هزار نفر پیش‌بینی شده است و سپاه انصارالحسین(ع) برای این زائران در صورت تماس قبلی و هماهنگی خدماتی از قبیل، اسکان، راهنمایی و روایت‌گری را انجام می‌دهد.

 وی بیان کرد: بیش از 30 هزار نفر از مردم همدان از ابتدای سال 94 تا 4 فروردین از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید می‌کنند.

عروجی با اشاره به اینکه سهمیه سپاه در برگزاری اردوهای راهیان نور نامحدود است، اظهار داشت: هر تعداد از مردم همدان که قصد سفر به زیارتگاه‌های جنوب را داشته باشند می‌توانند از حمایت و هدایت سپاه برخوردار شوند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالحسین(ع)  همدان تصریح کرد: همراه هر اتوبوس راهیان نور یک راوی و همراه هر کاروان یک روحانی برای برپایی نماز جماعت و پاسخگویی به مسائل شرعی و دینی زائران حضور دارند.

عروجی بیان کرد: بیش از 200 راوی مجرب و دوره دیده دفاع مقدس در کاروان‌های اعزامی به جنوب کشور حضور دارند و بیش از 200 روحانی نیز کاروان‌ها را همراهی می‌کنند.

انتهای پیام/ج

دیدگاه شما