وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 12 بهمن 1392 ساعت 09:38   |   کد مطلب: 5294
گلبانگ انقلاب در مدارس تویسرکان نواخته شد/ نقش مژثر دانش آموزان در انقلاب بی بدیل است
زنگ انقلاب در نخستین روز دهه فجر و همزمان با سالروز ورود بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به ایران در مدارس شهرستان تویسرکان نواخته شد.

 

به گزارش نافع به نقل از رودآور، همزمان با آغاز دهه فجر، زنگ انقلاب ساعت ۹:۳۳ صبح امروز به طور نمادین در هنرستان فاطمه الزهراء تویسرکان با حضور امام جمعه، فرماندار و مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان تویسرکان و معلمان و دانش آموزان طنین انداز شد.

حجت الاسلام مرتضی موحدی امام جمعه تویسرکان در این مراسم گفت: رهبر کبیر انقلاب اسلامی در چنین روز و ساعتی پس از ۱۵ سال در ۱۲ بهمن سال ۵۷ به میهن بازگشتند و با اعتقاد راسخ به خداوند متعال و حمایت و پشتیبانی ملت بزرگ ایران، توانستند انقلابی ایجاد کنند که هم اکنون به الگویی بی بدیل برای همه کشورهای آزادیخواه جهان تبدیل شده است.

وی با اشاره به نقش دانش آموزان در پیروزی انقلاب و جانفشانی‌های آنها برای انقلاب گفت: ۱۳ آبان ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بعد از انقلاب و تقدیم ۳۶ هزار دانش آموز در جبهه‌های جنگ نشان از نقش موثر دانش آموزان در انقلاب دارد.

امام جمعه تویسرکان در ادامه خاطر نشان کرد: دانش آموزان می توانند با حفظ حجاب و عفاف و درس خواندن پاسدار حقیقی انقلاب اسلامی باشند.

حسینعلی شرکایی فرماندار تویسرکان نیز در این آیین بر تبیین ابعاد مختلف تاریخ انقلاب اسلامی برای دانش آموزان تأکید کرد و گفت: امروز باید نسل جوان ایران اسلامی رهنمودهای امام را چراغ راه خود قرار دهند و از دستاوردهای انقلاب صیانت و پاسدار ی نمایند.

وی همچنین افزود: دانش آموزان تویسرکانی همواره با روحیه انقلابی و جهادی در عرصه های علمی، فرهنگی و پژوهشی حضور فعال دارند و افتخار آفرینی آنان در جشنواره های علمی همچون جشنواره خوارزمی و المپیاد نانو مثال زدنی است.

علی بیات مدیر آموزش و پرورش تویسرکان نیز گفت: نواخته شدن زنگ انقلاب در مدارس همزمان با لحظه ورود تاریخی امام راحل به میهن اسلامی، افتخار بزرگی برای جامعه دانش آموزان و فرهنگیان کشور است.

وی اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری فقیه عالیقدر و مجاهدی شجاع ، با اراده و عزمی راسخ و با حضور پرشور مردم در شرایطی رخ داد که نظریه پردازان انقلاب ، نقش دین و مکتب را در وقوع انقلاب ها در آن دوره منکر شده و با به حداقل رسانده بودند.
بیات با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران ،تجدید حیات اسلام در جهان بود.

اجرای سرود انقلاب توسط گروه سرود دختران دانش آموز و پخش گل و شیرینی در میان دانش آموزان از دیگر برنامه های نواختن زنگ مدارس در روز ۱۲ بهمن امسال بود.

دیدگاه شما