وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 3 مهر 1392 ساعت 06:26   |   کد مطلب: 2296
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان:
فرهنگ آموزش های شهروندی باید از مدارس شروع شود
 فرهنگ آموزش های شهروندی باید از مدارس شروع شود
رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر همدان گفت: فرهنگ آموزش شهروندی را باید از مدارس شروع كرده و در جامعه اشاعه داد.

به گزارش نافع، كامران گردان ضمن تبریك بازگشایی مدارس و گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: زمینه‌های آموزش شهروندی را باید در جامعه فراهم كرد كه در این راستا نصب علائم راهنمایی و رانندگی از جمله تابلوها، چراغ‌ها و خط‌كشی معابر و مسیر تردد دانش‌آموزان بسیار مؤثر است.گردان فراهم كردن زمینه‌های رفت و آمد آسان و بی‌خطر برای دانش‌آموزان را ضروری دانست و اظهار داشت: شورای چهارم اسلامی شهر همدان برای استفاده شهروندان به وی‍‍ژه دانش‌آموزان از پل‌های عابر پیاده، مكانیزه كردن تمامی پل‌های سطح شهر همدان را در دستور كار خود دارد.

وی با اشاره به آماده‌سازی سطح شهر برای استقبال از مهر یادآور شد: کمیسیون خدمات شهری و امور حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر همدان با برگزاری جلسات متعدد در راستای بازگشایی مدارس سعی كرده در راستای خدمات‌رسانی به دانش‌آموزان با شناسایی نقاط ضعف موجود اقدامات لازم را درجهت رفع آنها انجام دهد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر همدان  از ابلاغ دستورات و برنامه‌های لازم  به سازمان‌های تاكسیرانی و اتوبوسرانی شهرداری همدان خبر داد و اضافه كرد: با توجه به اقداماتی كه توسط مسؤولان ذیربط از جمله شهرداری و پلیس راهور صورت گرفته زمینه برای شروع سال تحصیلی جدید و با نشاط فراهم شده است.

كامران گردان از ساماندهی 800 دستگاه خودرو توسط سازمان تاكسیرانی شهرداری همدان برای سرویس مدارس خبر داد و اضافه كرد: همچنین سازمان اتوبوسرانی با آمادگی كامل برای خدمات‌رسانی به شهروندان با حداكثر ظرفیت فعال شده است.

گردان در ادامه نقش والدین در ترویج فرهنگ شهروندی را بسیار مؤثر دانست و گفت: اولیا در جلوگیری از هرگونه حادثه بویژه در مسیر رفت و برگشت به مدارس باید در روزهای نخست فرزندان خود را همراهی كنند.

وی تأكید كرد: والدین ضروری است قوانین عبور از خیابان و استفاده از گذرگاه‌های عابر پیاده را به دانش‌آموزان آموزش داده و در صورت استفاده از سرویس مدارس از صلاحیت‌های مورد نیاز در خصوص وسیله نقلیه و راننده اطمینان لازم را حاصل کنند.

منبع:پانا

 

 

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت