وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 6 مهر 1393 ساعت 08:55   |   کد مطلب: 9778
مسئول نظارت و برنامه‌ریزی حوزه‌های علمیه خواهران کشور:
خودسازی و تبعیت از ولایت فقیه شاخصه‌های اصلی طلبگی است
خودسازی و تبعیت از ولایت فقیه شاخصه های اصلی طلبگی است
پیروزی انقلاب اسلامی ثابت کرد که با اتکا به قدرت خدا و وحدت ملت می توان در مقابل تمام ابرقدرت های جهان ایستاد.

به گزارش نافع، امام جمعه تویسرکان با بیان این مطلب در جمع طلاب با اشاره به برکات ماه ذی الحجه، خطاب به طلاب گفت: این ماه را غنیمت شمرده و عبادات خاص آن را در برنامه روزانه قرار دهید.

حجت الاسلام مرتضی موحدی از طلاب خواست: با همت و تلاش در افزایش تقوای خود کوشا باشند تا علاوه بر آنکه زمینه سعادت دنیا و آخرت خود را فراهم می سازند انتظارات جامعه را نیز به خوبی برآورده کنند.

سید داوود ساجدی مسئول نظارت و برنامه‌ریزی حوزه‌های علمیه خواهران کشور نیز گفت: همه ما باید از آغاز سال تحصیلی تلاش خود را برمبنای رضای خدا و خشنودی امام زمان(عج) بکار بندیم و مطمئن باشیم که اگر در راه کسب معارف الهی گام برداریم حضرت ولیعصر(عج) از ما راضی می شود.

وی افزود: در این مسیر یک سری بایدها و نبایدها وجود دارد، اگر به این باید و نبایدها توجه نکنیم از مسیر طلبگی خارج می‎شویم و به نظر بنده طلبه باید با موضع طلبگی خود مردم را هدایت کند نه این که خود را با کارهای مردم هماهنگ کند بلکه باید شأن طلبگی را حذف کرد.

مسئول نظارت و برنامه‌ریزی حوزه‌های علمیه خواهران کشور رفاه زدگی، بی‌سوادی و پرهیز از ورود به سیاست ، ورود در مسائلی که به آن‎‎ها آشنایت ندارد، سستی در مقام عمل و افتخار در امور دنیوی را از آفات طلبگی برشمرد و افزود: طلاب سعی کنند تمرین انسان متواضع بودن برای مقابله با غرور را سرلوحه خود قرار دهند.

ساجدی با بیان اینکه اگر این آفات در طلبه ای باشد سخنش در مردم مؤثر نخواهد بود، عنوان کرد: خودسازی و تبعیت از ولایت فقیه از مهمترین ویژگی های یک طلبه خوب است.

وی با اشاره به اینکه دین داری فردی به دور از پذیرفتن ولایت فقیه و حمایت از آن معنایی ندارد، افزود: یک طلبه خوب حرف اول و آخرش رهبرش که نماینده امام زمان(عج) است.

لیلا ترکاشوند مدیر حوزه علمیه کوثر تویسرکان نیز اظهار کرد: مدرسه علمیه کوثر تویسرکان از سال ۸۲ زیر نظر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران فعالیت خود را آغاز کرده است.

دیدگاه شما

پربیننده ها