آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 29 مرداد 1393 ساعت 09:15   |   کد مطلب: 9043
برنامه‌های روز همدان با حضور وزیر ارشاد برگزار می‌شود
معاون سیاسی، امنیتی استانداری همدان گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکم شهریور ماه برای حضور در برنامه‌های روز همدان به استان سفر می‌کند.

به گزارش نافع به نقل از ایرنا، محمدابراهیم الهی‌تبار  در جمع خبرنگاران از برگزاری ˈهمایش عقلانیت در حکمت سینویˈ در یکم شهریور امسال خبر داد و بیان کرد: در برنامه های روز یکم شهریور ماه که به عنوان روز پزشک و بوعلی سینا و روز همدان نامگذاری شده علاوه بر وزیر ارشاد اسلامی 17 شخصیت علمی برجسته کشور حضور می یابند.

 

وی اضافه کرد: هماهنگی هایی برای پخش مستقیم این برنامه از سوی صدا و سیما صورت گرفته که امید می رود این برنامه را بتوان به نحو مطلوب با استفاده از این ظرفیت انعکاس داد.

 

وی ادای احترام به مقام شامخ حکیم هزاره ها شیخ الرئیس ابوعلی سینا در محل آرامگاه این شخصیت فرهیخته و بزگداشت این چهره بین المللی در بام آرامگاه بوعلی با حضور میهمانان همایش عقلانیت در حکمت سینوی را از برنامه های روز همدان ذکر کرد.

 

معاون استاندار همدان بیان کرد: همچنین با همکاری شهرداری نمایشگاه ˈعکس همدان از گذشته تاکنونˈ دایر می شود و برپایی تور گردشگری شهری ویژه همدان و راه اندازی دبیرخانه ویژه همدان شناسی از برنامه های این روز است.

 

الهی تبار افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته هر ساله یک شخصیت علمی و مفاخر همدان در یکم شهریور ماه با برگزاری برنامه های متنوع معرفی می شود که امسال قرار است بزرگداشت عین القضات همدانی برگزار شود.

 

وی پرده برداری از همدان پایتخت تاریخ و تمدن، افتتاح دبیرخانه عین القضات همدانی، افتتاح کتابخانه اختصاصی همدان شناسی ، برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب با حضور مسوولان وزارت ارشاد، برگزاری مسابقات شطرج جام ابن سینا و رونمایی از تمبر بوعلی سینا را از دیگر برنامه های یکم شهریور امسال عنوان کرد.

 

وی گفت: همایش طب سنتی با حضور دکترˈخیر اندیشˈ بنیانگذار طب سنتی در محل دانشگاه آزاد اسلامی همدان برگزار می شود همچنین به واسطه 60 امین سالگرد احداث بنای بوعلی سینا از دو استادکار که در احداث این بنا نقش داشتند تجلیل می شود.

 

روز یکم شهریور ماه به نام روز پزشک و بوعلی سینا نامگذاری شده است.

دیدگاه شما