وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 29 مرداد 1393 ساعت 07:01   |   کد مطلب: 9038
پنجم مرداد ماه به نام تویسرکان نامگذاری شد
امام جمعه تویسرکان تأکید کرد: در شورای فرهنگ عمومی تویسرکان مصوب شده که پنجم مردادماه روز ملی تویسرکان نامگذاری شود.

به گزارش نافع به نقل از رودآور، حجت الاسلام مرتضی موحدی امام جمعه تویسرکان در تویسرکان اظهار کرد: در شورای فرهنگ عمومی تویسرکان در ماه گذشته مصوب شد که روز پنجم مرداد ماه به عنوان روز ملی تویسرکان نامگذاری شود.

وی درباره انتخاب این روز به عنوان روز تویسرکان گفت: روز پنجم مردادماه سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد است و در این روز در حدود ۳۴ شهید این عملیات به طور همزمان در شهرستان تویسرکان تشییع و تدفین شدند.

امام جمعه تویسرکان تصریح کرد: شهرستان تویسرکان تنها شهرستان استان همدان است که در یک روز این تعداد شهید را همزمان با یکدیگر تشییع و تدفین کرده است و از این رو در شورای فرهنگ عمومی این شهرستان مصوب شد پنجم مرداد ماه به نام روز ملی تویسرکان نامگذاری شود.

در روزهای چهارم و پنجم مرداد ماه امسال نیز در مراسم های گوناگون از روز پنجم مرداد ماه به عنوان روز ملی تویسرکان یاد شده است.

پیش از این نیز محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با رایزنی های خود به دنبال انتخاب روزی به نام تویسرکان بود تا از فرصت به وجود آمده برای معرفی ظرفیت های متنوع مذهبی، گردشگری، سیاحتی، تفریحی و طبیعت بکر این شهرستان سرسبز نهایت استفاده برده شود.

به گزارش نافع شهرستان تویسرکان سرزمینی محصور بین دره های سرسبز و با صفا و چشمه های جوشان و هوای دلپذیر است و درختان ستبر گردکان کهنسال از گذشته از وجود میررضی الدین آرتیمانی، حبقوق نبی، عمارت مسعودی و اقتداری و کاروانسرای شاه عباسی فرسفج و کوه خان گرمز و ده ها ابنیه تاریخی فرهنگی در دامن خود، به خود می‌بالد.

قدمت منطقه تویسرکان به دوران قبل از میلاد مسیح می‌ رسد و شهرستان تویسرکان با در‌ه‌های پر از گردوی خود یکی از مهم‌ترین شهرستان‌های استان همدان را تشکیل می‌دهد و از این جهت به شهر طلای سبز معروف است.

تویسرکان گنجینه ای از آثار تاریخی و طبیعی است. پل‌تاریخی فرسفج، قلعه اشتران، دره سرکان، دره آرتیمان، امامزاده شاه‌زاده ناصر، پیر کمر بسته سرکان، قلعه دختر (قز قلعه سی)، مسجد جامع تویسرکان، درخت چنار کهنسال مسجد باغوار، کاروانسرای شاه‌عباسی فرسفج، دره‌ گزندر، دره‌ فاران، دره‌ شهرستانه، شهر بازی و بوستان نبوت و بازار سنتی سرپوشیده مهمترین دیدنی‌های شهرستان تویسرکان را تشکیل می‌دهند.

مسئولان شهرستان تویسرکان به ویژه امام جمعه و نماینده مردم این شهرستان برای توسعه همه جانبه در بخش های مختلف صنعت گردشگری و حوزه اقتصاد به دنبال معرفی ظرفیت ها و توانمندی های تویسرکان هستند و انتخاب روزی به نام تویسرکان به طور قطع در شناساندن آن به دیگر نقاط کشور و حتی جهان می تواند اثربخش باشد.

دیدگاه شما