وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 22 شهريور 1393 ساعت 13:12   |   کد مطلب: 9459
به دلیل نداشتن اعتبار کافی 8 سال از تعطیلی قدیمی‌ترین سینمای همدان گذشت!
همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین از سابقه‌ای دیرینه و قدمت بیش از 3 هزار ساله در شهرنشینی برخوردار است.

به گزارش نافع، نگاهی به گذشته تاریخی شهر همدان از فرهنگ غنی مردم آن حکایت کرده و کهن‌شهر ایران زمین را سکونت‌گاه مردمانی آمیخته با فرهنگ و هنر معرفی می‌کند.

امروزه نیز همدان از هنرمندان و هنرورزان بسیاری در عرصه‌های متعدد برخوردار است، اما متأسفانه زیرساخت‌های فرهنگی آنچنان که باید در آن وجود ندارد. سینما به عنوان هنر هفتم و صنعت پر رونق جهان، جایگاه قابل‌توجهی در همدان ندارد و قدیمی‌ترین سینمای شهر سال‌هاست که تعطیل شده است.

سینما فلسطین یکی از ظرفیت‌های فرهنگی شهر همدان به شمار می‌رود، اما به دلیل کمبود اعتبار هنوز نیمه‌تمام مانده و بازگشایی نشده است.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری همدان در این‌باره به خبرنگار ما گفت: سینما فلسطین درسال 1310 با نام الوند به صورت یک سالن لژ و بالکن با ظرفیت 500 صندلی ساخته شده و در سال 1385 با هدف تعمیرات و ایجاد تغییرات تعطیل شد.

سعید شرفی افزود: متأسفانه بازسازی سینما با مشکلات متعددی چون تأمین اعتبار روبرو شده  و تاکنون بازگشایی نشده است.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار همدان نیز گفت: سینما فلسطین یکی از مراکز فرهنگی همدان است که 100 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی برای تکمیل آن اختصاص داده شده و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال گشایش یابد.

محمدابراهیم الهی‌تبار تصریح کرد: سینما یکی از مراکز مهم برای گذراندن اوقات فراغت به شمار می‌رود و تلاش می‌کنیم تا قدیمی‌ترین سینمای شهر هرچه سریع‌تر به عرصه فرهنگی بازگردد.

امید است مسئولان به وعده‌های داده شده عمل کرده و روند بازسازی قدیمی‌ترین سینمای همدان به زودی پایان یابد تا دست‌اندرکاران مربوطه در زمان برگزاری برنامه‌های مهمی چون جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان مجبور به استفاده از فضاهای دیگر نباشند.

گزارش از سمیه مظاهری

دیدگاه‌ها

سلام. ممنون از شما/ عالی بود

دیدگاه شما