رهبر معظم انقلاب به هر زبانی که می‌شد این دو کمله یعنی «اقتصاد مقاومتی» را برای پیشبرد وضعیت اقتصادی کشور به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کردند.
تأکید مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان به ذیحسابان دستگاه های اجرایی؛
نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان حمایت از کالای داخل استان و کشور را یک اصل دانست و گفت: اداره کل امور اقتصادی و دارایی به هیچ وجه اسناد دستگاه ها و اداراتی را که از کالای خارجی استفاده می کنند را نمی پذیرد.
بررسی کارنامه اقتصادی دولت در سال 96 از نگاه نمایندگان مجلس/
رهبر معظم انقلاب در سخنرانی که در اولین روز سال 1396 داشتند شعار سال را " اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" عنوان کردند ؛ بر همین اساس شبکه اطلاع رسانی راه دانا در خصوص عملکرد دولت در راستای شعار سال گفت‌وگو هایی را با نمایندگان مجلس شورای اسلامی انجام داد تا کارنامه ای را از عملکرد دولت در این باره تهیه کند که در ادامه بخش هایی از این گفت‌وگو ها آمده است.
چند پله تا تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»؟
با گذشت یازده ماه از سال 1396، نوبت به آن رسیده تا به تحقق شعاراین سال و تعهدات مسئولین نسبت به این شعار پرداخته شود، آمارهای مربوط به نرخ اشتغال و بیکاری، واردات و صادرات، مهاجرت ها، کارآفرینی، تورم، بازار پر فراز و نشیب سکه و ارز، جایگاه صنایع تبدیلی و کارگاه های تولیدی و دیگر آمارها همه جای تامل دارد.
اقتصاد مقاومتی شعار نیست!
چند سالی می شود که با شدت گرفتن بحران ها در کشورهای همسایه ایران و تحریم های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران، واژه اقتصاد مقاومتی بیش از پیش به کار برده می شود وبه اصطلاح قرار است جزء یکی از اهداف در برنامه ریزی های همه جانبه در کشورمان باشد.
مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه نهاوند از ارائه ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در شهرستان نهاوند خبر داد.
فرماندار همدان :
فرماندار همدان ازطرح ریزی لايحه اشتغالزايي و توسعه توليد دولت براي روستاييان و عشاير خبر داد وگفت: منابع این طرح از محل صندوق توسعه ملي تامين مي‌شود.
وضعیت مالی صندوق ذخیره بحرانی است/ احتمال خروج برخی متهمان اختلاس از کشور/ رقم های اختلاس فراتر از چیزی است که پیش بینی می شد
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی :
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی ضمن تاکید بر اینکه ماحصل گزارشاتی که رسیده نشان می دهد اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان از آنچه که پیش بینی می شد بسیار بیشتر است عنوان کرد: نه تنها مدیران بازداشت شده باید پاسخگو باشند بلکه بسیاری از مدیران دیگر برای احقاق حقوق معلمان باید پای کار بیایند تا حقوق از دست رفته معلمان باز گردد.
اقتصاد مقاومتی
با حضور معاون رئیس جمهور در همدان برگزار شد؛
جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور معاون رئیس جمهور در همدان برگزار شد.
به شرط انجام تعهد طی یکسال/
فرماندار اسدآباد گفت: پس از 6 ماه پیگیری چند جانبه کارخانه رب گوجه‌فرنگی اسدآباد فک پلمپ شد و به چرخه تولید بازگشت.
معاون فرماندار اسدآباد عنوان کرد:
معاون فرماندار اسدآباد با انتقاد از دستگاه‌های اجرایی در زمینه عدم تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: بعداز 4 جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی باید برای تحقق آن نسخه می‌پیچیدیم که هنوز موفق نشده‌ایم.
نمونه ای عملی در اقتصاد مقاومتی:
اعضای هنرمند یک خانواده همدانی در کنار یکدیگر کار می کنند و با هنر خویش، ضمن کارآفرینی برای خود کسب درآمد مینمایند. در این خانواده فرزندان هنر را از پدر و مادر آموخته اند و در کسب درآمد خانواده سهیم هستند.
مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) همدان:
مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع)همدان گفت: مهمترین مشکل روستاییان همدان در عرصه اشتغال و تولید نبود بازار مناسب برای فروش محصولات تولید شده است.
گذری بر؛
مدیر آموزشگاه فنی و حرفه ای زیگورات گفت: هدف ما از برگزاری دوره ها، ارائه آموزش های اشتغال محور است.
در جلسه ستاد پشتیبانی اردوهای طرح هجرت مطرح گردید:
جلسه ستاد پشتیبانی از اردوهای طرح هجرت با حضور مسئولین ادارات شهرستان کبودراهنگ درمحل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان تشکیل شد.

صفحه‌ها