هنر در خدمت اقتصاد مقاومتی :
یک بانوی هنرمند همدانی بدون هیچ سرمایه ای و تنها با توکل به خدا و تکیه بر هنر خود موفق شد به بازار کار وارد شود و تزئین سفره عقد و خوداشتغالی خانواده اش را حمایت کند.
بانویی که اقتصاد مقاومتی را معنایی تازه بخشید:
یک بانوی همدانی موفق شده است با سرمایه اولیه 30 هزار تومان با تولید عروسک های نمدی برای خود کسب و کار ایجاد کند
فرمانده سپاه ملایر خبر داد
فرمانده سپاه ملایر گفت: سال گذشته 8هزار و 249 نفر از بسیجیان داوطلب به اردوهای جهادی جهت محرومیت زدایی و برنامه‌های عام المنفعه اعزام شدند.
فرماندار ملایر:
فرماندار ملایر گفت: مبل و منبت ملایر به‌زودی ثبت ملی خواهد شد و این امر رونق هر چه بیشتر اشتغال را به دنبال خواهد داشت.
تحقق اقتصاد مقاومتی در اشتغال خانگی
یک بانوی هنرمند و کارآفرین توانسته است با تکیه بر هنر خود و راه اندازی شرکت تعاونی آرتا و تولید صنایع دستی و پته دوزی، با ایجاد شغل برای بانوان روستایی از چندین منطقه در کشور محرومیت زدایی کند.
فرماندار شهرستان تویسرکان:
فرماندار تویسرکان گفت: صنعت سفال شهر فرسفج باید به منظور ایجاد فرصت‌های شغلی و بهبود فضای معیشتی احیا شود.
ای انقلابیون وجهادگران وجوانان همگی برای تلاش و تولید و خود کفایی به صحنه ی عملگرایی بیایید تا فرمان مهم رهبرمان عملی شود.
نظر نمایندگان و کارشناسان درباره کوتاهی مسئولان در تحقق اقتصاد مقاومتی
برخی نمایندگان مجلس و کارشناسان سیاسی با اشاره به فرمایشان رهبر انقلاب در آغاز سال جدید، معتقدند سال گذشته یکی از بدترین سال‌ها برای تولید ملی و اشتغال بود و دولت در کلاس اقتصاد مقاومتی رفوزه شده است.
در خطبه های نمازجمعه استان همدان مطرح شد؛
ائمه جمعه سراسر استان همدان در آخرین جمعه سال 95 به ایراد خطبه ها پیرامون مسائل سیاسی و اقتصادی روز پرداختند.
رهبرانقلاب در جمع خبرگان:
رهبر انقلاب فرمودند: باید در مسائلی نظیر تولید، اشتغال، از بین بردن رکود و قاچاق به‌گونه‌ای عمل کرد که مردم تأثیر آن را در زندگی خود کاملاً احساس کنند اکنون اینگونه نیست.
20 هزار نفر در واحدها و کارگاه های صنعتی شهرستان رزن مشغول به کار هستند.
با حضور مسئولان شهرستان تولیدکنندگان فعال بخش اقتصاد مقاومتی شهرستان با لوح سپاس و هدایایی تقدیر شدند.
استخدامی,
گزارشی از اقدام و عمل یک نماینده در مجلس؛
نماینده مردم اسدآباد در مجلس با گزارشی از اقدامات خود در طی این مدت خدمتش، گفت: ما در سطح شهرستان جذب نیروی استخدامی در مقطع قرادادی، پیمانی و یا رسمی حتی یک نفر هم نداشتیم؛ البته در سطح بهداشت و درمان بوده که بنده هیچ دخل و تصرفی در این زمینه نداشتم.
بانوی هنرمندی که به عنوان کار آفرین برتر سال ۹۵ از طرف سازمان بهزیستی کشور معرفی شده است اظهار داشت: باعث افتخار من است که در عرصه اقتصادی کشورم خدمتی انجام دهم.
مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالای هدف ستاد مبارزه با قاچاق از کشف ۵ میلیون دلار انواع ارز قاچاق در سال جاری خبر داد و گفت: متهمان این پرونده ها به تجارت غیررسمی ۳ میلیارد دلار اعتراف کردند.

صفحه‌ها