وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 4 خرداد 1394 ساعت 04:47   |   کد مطلب: 7435
به یادماندنی‎ترین لحظات فتح خرمشهر از زبان مسئولان ملایر
مسئولان شهرستان ملایر درباره آزادسازی خرمشهر سوالاتی پرسید که هر کدام به گونه ای پاسخ دادند.

به گزارش نافع به نقل ازملایری ها، سوال این بود که لحظه آزادسازی خرمشهر کجا بودید و چه حسی پس از شنیدن خبر پیدا کردید؟ و آزادسازی خرمشهر را در یک جمله تفسیر کنید.

حجت الاسلام سید حسن فاضلیان "امام جمعه موقت شهرستان ملایر"اظهارکرد: لحظه آزادسازی خرمشهر در منطقه جنوب بودم و وقتی که خبر آزادسازی خرمشهر را که در تمام دنیا پیچیده بود شنیدم جزء اولین گروه‎هایی بودیم که وارد خرمشهر شدیم.

وی افزود: آزادسازی خرمشهر نماد استقامت، پایداری و سربلندی جمهوری اسلامی ایران است.

احمد آریایی نژاد "نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی" در پاسخ به سوالات خبرنگار ما اظهار کرد: در آن زمان اول دبیرستان بودم و وقتی خبر پیروزی رزمندگان اسلام را در عملیات بیت المقدس شنیدم اشک شوق از چشمانم جاری شد.

وی افزود: وقتی حضرت امام خمینی(ره) فرمودند "خرمشهر را خدا آزاد کرد" باید به دنبال پاسخ این سوال باشیم که رزمندگان ما چه کردند که توانستند ابزار خدا شوند و تلاش کنیم ابزار خدا باقی بمانیم.

مصطفی آزادبخت "فرماندار ویژه شهرستان ملایر" در پاسخ به سوال خبرنگار ما گفت: در آن زمان مسئول بسیج شهرستان کوهدشت بودم و آن روز مردم با شادمانی به خیابان‎ها آمدند و این پیروزی را جشن گرفتند.

وی افزود: پس از پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس خداوند توفیقی عنایت کرد و ما نیز به منطقه رفته و از نزدیک نتیجه رزم مردانه رزمندگان اسلام را نظاره کردیم که به حق مصداق سخن امام خمینی(ره) بود که "خرمشهر را خدا آزاد کرد.

فرماندار ملایر ابراز کرد: آزادسازی خرمشهر اوج ایثار و گذشت رزمندگان بود.

سرهنگ محمد اسکندری "فرمانده سپاه ملایر" نیز اظهار کرد: در زمان آزادسازی خرمشهر در شهر تویسرکان بودم و از طریق رادیو از آزادسازی خرمشهر مطلع شدم و مانند همه مردم ایران شور و اشتیاق وصف ناشدنی از این خبر در من ایجاد شد.

وی گفت: در روز آزادسازی خرمشهر قلب تمام مردم ایران در خرمشهر می‎تپید.

سرهنگ شعبان ترک نیا "فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ملایر" نیز اینگونه اظهار کرد: در زمان آزادسازی خرمشهر من دانش آموز مدرسه راهنمایی علامه طباطبایی همدان بودم، که خبر از رادیو مدرسه اعلام شد و باعث شور و شوق دانش آموزان در مدرسه شد.

وی گفت: آزادسازی خرمشهر در همان جمله حضرت امام خمینی(ره) خلاصه می شود که : خرمشهر را خدا آزاد کرد" و با این آزادی غرور صدام نیز شکسته شد.

محمدقاسم عبدلی "معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ملایر" نیز اینگونه پاسخ داد: در ایام آزادسازی خرمشهر دانش آموز ۱۶ ساله ای در هنرستان سامن بودم، که در مدرسه ما ۳ نفر از دانش آموزان خرمشهری بودند، یکی از آنها روزنامه کیهان را با تیتر بزرگ "خرمشهر آزاد شد" و نیز در زیر آن کلام نورانی حضرت امام خمینی(ره) که "خرمشهر را خدا آزاد کرد" نوشته شده بود را در دست گرفته بود و با اشتیاق در حیات مدرسه می دوید و گریه می کرد و آن لحظه خاطره به یاد ماندنی برای من و تمام دانش آموزان آن هنرستان شد.

وی ابراز کرد: امیدوارم همیشه به یاد خرمشهر و خرمشهریان باشیم و فراموش نکنیم که مملکت اسلامی ما با خون شهدا آبیاری و ماندگار شده است و حبّ دنیا و رفاه طلبی ما را به خود وابسته نکند.

عبدلی تصریح کرد: آنهایی که رفتند و شهید شدند حق خود را ادا کردند و ما که مانده ایم باید خدمتگزار مردم و حافظ خون شهدا باشیم.

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما