وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 19 مهر 1392 ساعت 12:17   |   کد مطلب: 2781
باغ ها و اماکن غیرمجاز برگزارکننده عروسی پلمپ می شوند
فرمانده انتظامی استان همدان با تاکید بر تامین نظم و امنیت اجتماعی گفت: باغ های شخصی بدون مجوز برگزارکننده مراسم عروسی پلمپ می شوند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نافع، سرهنگ محمد مهدیان نسب ظهر جمعه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه، اظهار داشت: در راستای تامین نظم و امنیت اجتماعی در جامعه نیرو انتظامی با باغ های شخصی که بدون مجوز اقدام به برگزاری مراسم عروسی می کنند به شدت بر خورد می کند.

وی افزود: برخی از افراد بدون مجوز پلیس باغ های خود را برای برگزاری مراسم عروسی کرایه می دهند که این کار خلاف قانون بوده و نیرو انتظامی این اماکن را پلمپ می کند.

کارناوال های عروس مخل آرامش شهر هستند

مهدیان نسب با اشاره به کارناوال های عروسی که برای مردم مشکل ایجاد می کنند، افزود: قسمت زیادی از توان پلیس استان برای کنترل و همراهی این کاروان ها در راستای جلوگیری از بی انضباطی و نزاع صرف می شود.

فرمانده انتظامی استان همدان با تاکید بر اینکه سر و صدای زیاد این کارناوال ها مخل آسایش شهروندان شده است، اظهار داشت: والدین نباید اجازه دهند که فرزندانشان در برگزاری مراسم عروسی به این نحو رفتار کرده و موجب سلب آسایش و آرامش و امنیت شهر شوند.

وی در ادامه سخنانش به هفته نیرو انتظامی اشاره کرد و گفت: پلیس استان همدان در راستای مبارزه با مواد مخدر و توزیع کنندگان و حمل کنندگان مواد مخدر اقدامات مهمی را انجام داده است.

امسال 11 تن مواد مخدر در همدان کشف شده است

مهدیان نسب از کشف 11 تن مواد مخدر در شش ماه نخست امسال خبر داد و عنوان داشت: در هفته ناجا 600 کیلو گرم مواد مخدر کشف و در این راستا 14 نفر دستگیر و و شش باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان منهدم شد.

فرمانده انتظامی استان همدان در مورد جمع آوری معتادان بی خانمان از شهر، گفت: با راه اندازی مرکز ماده 16 شهر همدان پلیس اقدامات مطلوبی را در راستای جمع آوری معتادان بی خانمان انجام داده و آنها را به این مرکز انتقال داده است.

مهدیان نسب با بیان اینکه 18 درصد از معتادان مرکز ماده 16 بهبود یافته اند، بیان داشت: اقدامات پلیس در حوزه پیشگیری در حال افزایش بوده و درهفته نیرو انتظامی هفت پروژه در استان همدان شامل چند کلانتری و پلیس راه افتتاح شد.

فرمانده انتظامی استان همدان از تشکیل یگان فوریت های پلیس در مرکز همدان به طور مستقل خبر داد و گفت: با راه اندازی این مرکز به شکایات و مطالبات مردم سریعتر از قبل رسیدگی می شود.

سرهنگ محمد مهدیان نسب مردم را سرمایه های پلیس در برقراری امنیت و توسعه اجتماعی معرفی کرد و ابراز داشت: در شش ماه نخست امسال پلیس همدان در راستای کرامت مداری و خدمت به مردم در حوزه پلیس 110 افزایش دو درصدی مطالبات را داشته است.

امسال پلیس همدان 82 درصد افزایش مشاوره را داشته است

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه یکی از اقدامات پلیس مشاوره رایگان مردم است، اظهار داشت: در شش ماه نخست امسال پلیس همدان 82 درصد افزایش مشاوره را داشته است.

وی به تلفن و سامانه 197 در استان اشاره کرد و ادامه داد: هر 15 روز یک بار این مرکز خدمات مشاوره ای و رسیدگی حضوری به شکایت مردم را در دستور کار خود دارد.

مهدیان نسب بیان داشت: در هفته ناجا پلیس خدمات مضاعفی مانند ترخص موتور سیکلت ها با 25 درصد تخفیف، شماره گذاری، گزینش و استخدام در راستای ایجاد اشتغال و پلاک گذاری و خدمات پلیس به علاوه 10 را انجام داده است.

فرمانده انتظامی استان همدان در ادامه سخنانش گفت: در راستای اجرای طرح های پیشگیرانه، 16 طرح در استان برای جلوگیری از سرقت ها انجام شده به طوری که استان همدان در جرائم مهم پنج درصد کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: در راستای اجرای طرح های تخصصی از ابتدای سال تاکنون هزار و 88 طرح اجرا شده و با افراد شرور برخورد شده است.

30 درصد از فوتی شدگان تصادفات در استان همدان رانندگان موتور سیکلت هستند

سرهنگ محمد مهدیان نسب به برخورد با موتور سوران متخلف اشاره کرد و اظهار داشت: 30 درصد از فوتی های تصادفات مربوط به موتور سوران بوده و با کسانی که فاقد گواهینامه یا کلاه ایمنی باشند برخورد جدی انجام می شود.

وی گفت: با توجه به اینکه 45 درصد مجروحان تصادفات را رانندگان موتور سیکلت ها تشکیل می دهند برخورد جدی و توقیف موتور سیکلت از برنامه های اصلی پلیس استان است.

فرمانده انتظامی استان همدان در پایان سخنانش به تاثیر مخرب ماهواره بر روی جوانان و نوجوانان اشاره کرد و بیان داشت: دشمن به دنبال این بوده که از این راه در ذهن و قلب جوانان این مملکت وارد شود و وظیفه پلیس و مردم جلوگیری از این امر است.

منبع:مهر

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت