وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 2 مهر 1392 ساعت 06:52   |   کد مطلب: 2264
زنگ علم در مدارس ملایر نواخته شد
 مدیر اداره آموزش و پرورش ملایر : حضور و تعامل والدین با مدرسه از اولویت های اساسی آموزش و پرورش و تعلیم و تعلم است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نافع، صبح امروز حجت اله چهاردولی در مراسم بازگشایی مدارس با تبریک آغاز سالتحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت : روز بازگشایی مدارس در تقویم ملی ایران جایگاه ویژه ای دارد.

وی ورود دانش آموزان در مدارس باعث ایجاد تحول علمی می شود افزود : وظیفه مسئولین فراهم کردن شرایط فیزیکی و وظیفه دانش آموزان حضور در مدارس و تلاش و کوشش در راه کسب علم است.

مدیر اداره آموزش و پرورش ملایر با اشاره به سخن حضرت امام (ره) اظهار داشت : هر دانش آموزی که درس نخواند، حرام است در مدرسه بماند.

وی در ادامه به دانش آموزان تأکید کرد : برای یادگیری بهتر تلاش کنید و آموزش و یادگیری تان تنها به مدرسه محدود نشود بلکه در هر جا که هستید باید به دنبال علم و دانش بروید.

چهاردولی خطاب به والدین نیز افزود : حضور و تعامل والدین با مدرسه از اولویت های اساسی آموزش و پرورش و تعلیم و تعلم است.

وی با بیان اینکه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به حضور والدین و خانواده در کنار مدرسه بسیار تأکید شده است تصریح کرد : برای شکوفایی فرزندانتان باید دست در دست مدرسه بدهید.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملایر از ورود ۳۷ هزار دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید به مدارس این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: این تعداد دانش‌آموز امسال در مقاطع تحصیلی و رشته‌های مختلف نظری، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش در یک‌هزار و ۴۰۲ کلاس مشغول به تحصیل شدند.

در ادامه فرمانده سپاه ناحیه ملایر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس به دانش آموزان گفت : اگر امروز شما در آسایش به مدرسه آمده و در راه علم آموزی قدم برمی دارید، مرهون رشادتها و ایثارگری های شهدا و جانبازان و آزادگان و ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس است.

وی افزود : مهمترین وظیفه و تکلیف شما تحصیل علم و ادامه دادن راه شهداست.

سرهنگ محمد اسکندری با بیان اینکه اگر بخواهیم راه شهدا را ادامه دهیم باید به وصیت ایشان عمل کنیم خاطرنشان کرد : یکی از وصیت های شهدا حفظ حجاب است.

وی در پایان به سربلندی جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان با رهبری حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری و جانفشانی شهدا اشاره کرد و افزود : یکی از راههای موفقیت شما دانش آموزان در رسیدن به مدارج بالای علمی و اخلاقی، عمل به وصیت شهداست.

در پایان این مراسم زنگ مهر و مقاومت به صدا درآمد.

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت