وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 2 مهر 1392 ساعت 06:25   |   کد مطلب: 2261
بهره گیری از سبک زندگی اسلامی مهمترین مهارت زندگی است
امام جمعه شهرستان تویسرکان با اشاره به اینکه بهره گیری از سبک زندگی اسلامی مهمترین مهارت زندگی است، گفت: الگو قرار دادن زندگی عملی ائمه اطهار (علیهم السلام) مهمترین معیار اساسی برای انتخاب درست و چگونگی ازدواج موفق است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نافع، حجت الاسلام مرتضی موحدی درکارگاه آموزش مهارت های زندگی به دختران در شرف ازدواج تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) تویسرکان، به جایگاه دختران در دین اسلام اشاره کرد و گفت: در آموزه های اسلام میان جنس مذکر و مونث، دختر و پسر، آنچه ملاک سنجش است در یک نگاه کلی تقوا است و معیار خوب و بعد بودن قرب و بعد الهی است و در این باره هیچ فرقی میان انسان ها نیست.

حجت الاسلام موحدی با بیان اینکه آموزش مهارتهای زندگی برای جوانان ضروری است، گفت: تعمیق توانمندی های دینی برای جوانان نیازمند برنامه ریزی مناسب است.

وی با اشاره به اینکه سبک زندگی اسلامی سعادت دنیوی و اخروی بشر را تضمین می کند، خاطر نشان کرد: بهره گیری از آموزه های اسلامی و قرآنی، الگو قرار دادن زندگی عملی ائمه اطهار (علیهم السلام) در تمامی ابعاد زندگی، نگرش یکسان به حجاب و پوشش، تناسب فرهنگی و اجتماعی، علاقه و شناخت مناسب، همراهی خانواده‌ها و احترام هر دو خانواده به یکدیگر از ملاک های اساسی برای انتخاب درست و چگونگی ازدواج موفق است.

فرماندار تویسرکان نیز ضمن قدردانی از کمیته امداد امام خمین(ره) شهرستان تویسرکان که در راستای موفقیت بیشتر ازدواج های افراد تحت پوشش این نهاد دوره های آموزش قبل از ازدواج را برگزار می نماید، گفت: افزایش آگاهی و شناخت درست جوانان از مقوله ازواج و در نهایت پیشگیری از آسیب های اجتماعی از نتایج این کارگاه آموزشی است.

حسین علی شرکایی با اشاره به تغییرات سریع و مداوم در دنیای جدید از یک سو و ایجاد چالش ها و بروز مسایل و مشکلات خاص از سوی دیگر، بر ضرورت فراگیری مهارتهای لازم در زمینه ازدواج و مسایل مربوط برای دختران و پسران قبل از ازدواج و آغاز زندگی مشترک تأکید کرد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) تویسرکان نیز گفت: در راستای ارتقاء سطح آگاهی جوانان در شرف ازدواج از مسائل گوناگون زندگی مشترک ، امروز ۷۰ نفر از دختران در شرف ازدواج تحت پوشش کمیته امداد تویسرکان، از کلاسهای آموزشی بهره مند شدند.

تیمور کرمی مقدم با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی و گسترش حمایت های فرهنگی از ازدواج جوانان در کنار حمایت های مادی، افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای تحقق انتخاب های آگاهانه و تحکیم بنیان خانواده، اقدام به برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی مختلف با موضوعات متنوعی نظیر انتخاب همسر مناسب، نحوه تشکیل زندگی مشترک، معیارهای ازدواج صحیح و موفق، مهارت های زندگی و شیوه های همسرداری می کند.

کرمی مقدم خاطر نشان کرد: این نهاد توانسته با ارائه مشاوره های فرهنگی و دینی ، برگزاری کلاس های آموزشی و مشاوره ای برای نوعروسان و همچنین اهداء کمک هزینه ازدواج و تامین جهیزیه نوعروسان، زمینه ازدواج فرزندان خانواده های تحت حمایت و اقشار نیازمند را نیز فراهم سازد.

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت