وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 26 شهريور 1392 ساعت 04:55   |   کد مطلب: 2032
 کمتر از نیمی از نمایندگان موافق آزاد هستند
پورمختار نماینده بهار و کبودراهنگ در آخرین اظهار نظر درباره انتخاب استاندار می‌گوید تصمیم‌گیر نهایی دولت است.

به گزارش نافع، رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در حالیکه می‌گوید در حال حاضر کمتر از 50 درصد نمایندگان استان همدان نظر به ابقای علی‌محمد آزاد به عنوان استاندار همدان دارند، دلیل این موافقت را بی‌حاشیه کار کردن او عنوان می‌کند.
البته موافقان ابقای آزاد، از جمله پورمختار که توجیه خود را برای ماندن او بی‌حاشیه کارکردنش می‌خوانند و اشاره‌ای نداشته است که منظور از حاشیه و دلایل این بی‌حاشیه بودن چیست؟ از طرفی دیگر از عقب ماندگی استان در حوزه‌های مختلف سخن می‌گویند که این عقب‌ماندگی نیازمند مدیریتی قوی و منسجم است. این موافقان معتقدند که انتخاب گزینه جدید برای استان وقت هدر دادن است.
محمدعلی پورمختار در خصوص وضع تعیین یا ابقای استاندار همدان گفته است: برخی نمایندگان استان همدان نظر بر ابقای علی‌محمد آزاد به عنوان استاندار همدان دارند چون این استاندار بی‌حاشیه کار کرده است.
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی افزود: کمتر از 50 درصد نمایندگان نظر به ابقای علی‌محمد آزاد به عنوان استاندار همدان دارند که البته باید گفت همه این موارد در نهایت بستگی به نظر دولت دارد.
تعجیل در انتخاب استاندار را خیلی مناسب نمی‌دانم
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که انتخاب یا مشخص شدن وضع استاندار همدان چقدر در وضعیت استان و تعیین برنامه‌ها موثر است، گفت: دولت به طور رسمی اعلام کرده که عجله‌ای برای جابه‌جایی استانداران ندارد و از طرف دیگر بخصوص استان همدان که مشکل آنچنانی با استاندار فعلی ندارد، تعجیل را خیلی مناسب نمی‌داند.
پورمختار عنوان کرد: در حال حاضر در حال بررسی هستیم و گزینه‌های مختلفی نیز پیشنهاد شده که بررسی خواهند شد و در نهایت چند نفر به وزارت کشور معرفی می‌شوند که در این نهاد یک نفر انتخاب می‌شود.
همدان در شاخص‌های مختلف عقب است
وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اولویت‌های کاری استاندار در استان همدان بیان کرد: استان همدان اولویت‌های مختلفی دارد که یکی از اولویت‌های اصلی این است که نسبت به بسیاری از استان‌ها در شاخص‌های مختلف، عقب است و استان‌هایی که زمانی بعد از همدان بوده‌اند، از همدان جلو افتاده‌اند.
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی افزود: این شاخص‌ها مربوط به درآمد سرانه و درآمد استانی، کشاورزی، باغداری و دامداری است و همدان از نظر آمایش سرزمین در این حوزه تعریف شده اما به رغم داشتن ظرفیت مناسب و افراد توانمند متأسفانه از جایگاه خود عقب است.
وی بیان داشت: در کنار این موارد بحث‌های مربوط به صنعت و آوردن صنایع بزرگ و کوچک و همچنین رونق دادن صنایعی که در شهرک‌های صنعتی استان وجود دارند و نیمه تعطیل و یا تعطیل هستند نیز باید مورد توجه استاندار باشند.
پورمختار به بحث اشتغال و اهمیت آن در جامعه اشاره کرد و به مهر گفت: یکی از معضلات استان همدان بیکاری است و استاندار بعدی باید در این زمینه تدبیر لازم را بیندیشد.
به علت نبود مدیریت درست، منابع زیرزمینی همدان هدر می‌رود
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی به بحث آب در استان همدان اشاره کرد و گفت: همدان در بحث آب کشاورزی و آب شرب به معضل برخورد کرده و در حالی که همدان در گذشته جزو استان‌های پرآب بوده اما متأسفانه به علت نبود مدیریت درست از سوی مسئولان مربوط شاهدیم که منابع زیرزمینی هدر می‌رود و حتی در آب شرب که کمترین مصرف را دارد دچار بحران هستیم.
پورمختار افزود: امیدواریم با توجه به بیان معضلات و اولویت‌های کاری استان همدان این موارد در دستور کار استاندار بعدی قرار گیرد.

منبع:همدان پیام

 

 

 

دیدگاه شما