آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 29 مرداد 1393 ساعت 17:49   |   کد مطلب: 9058
بازتاب استیضاح فرجی دانا در رسانه های خارجی
استیضاح وزیر علوم با بازتاب‌های متفاوتی از طرف رسانه‌های خارجی و آن‌ها که چشم به داخل دوخته‌اند تا از "کاه کوه" بسازند و اوضاع داخلی و سیاسی کشور را نامناسب و ملتهب جلوه دهند، روبرو شد.

بالاخره بعد از مدتی بحث و اعتراضات نمایندگان به عملکرد فرجی دانا در وزات علوم و تحقیقات و فناوری امروز چهارشنبه 29مرداد جلسه طرح استیضاح در مجلس شورای اسلامی برگزار شد که در پایان جلسه با 145 رای موافق فرجی دانا از منسب وزارت برکنار شد.

خاطرنشان می شود که این استیضاح با بازتاب های متفاوتی از سوی رسانه های خارجی و آنهای که چشم به داخل دوخته اند تا از "کاه کوه" بسازند و اوضاع داخلی و سیاسی کشور را نامناسب و ملتهب جلوه دهند همراه بود.

تاجزاده در سایت کلمه منسوب به هواداران فتنه 88، مدعی شد:علت رای آوردن استیضاح وزیر علوم، تایید رهبری بوده است؛ قبلا به اسم تهاجم فرهنگی به جنگ آزادی می‌رفتند؛ حالا به نام حرکت علمی.
 
این سایت در خبر دیگیری نیز مدعی شده است که توقف مجلس در سال ۸۸، نمایندگان به جای وزیر علوم، دانشگاهیان را استیضاح کردند،
 
خودنویس دیگر سایت اپوزیسیون نیز خبر اول خود را به موضوع استیضاح فرجی دانا اختصاص داده و نوشت: کارت قرمز مجلس به فرجی دانا
 
آسوشیتدپرس خبرگزاری آمریکایی نیز خود را از این قضیه استثنا ندانست و نوشت: ضربه مجلس ایران به رئیس جمهور معتدل، فرجی دانا به دلیل حمایت از اساتید دانشگاه با گرایشات غربی استیضاح شد.
 
کمپین حمایت از فرجی دانا نیز که از چندی پیش در شبکه اجتماعی فیسبوک را اندازی شده بود امروز از استیضاح فرجی دانا به شدت عصبانی شده بودند که در مطلبی که در این صفحه آورده بودند نوشته شده بود: پیروزی تندروها در مجلس ... پیروزی فرجی دانا در افکار عمومی، بازی ادامه دارد ... حمایت از گزینه ای همسو با فرجی دانا برای تصدی وزارت.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

دیدگاه شما