وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 29 مرداد 1393 ساعت 09:27   |   کد مطلب: 9047
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از بازگشت از سفر به مقر سازمان ملل در نیویورک در سال ۶۶ در اولین نماز جمعه ضمن تبیین مواضع جمهوری اسلامی، به دیدارشان با امام -ساعتی پیش از آغاز نماز- اشاره کردند و فرمودند «[امام خمینی] به من امر کردند که من به شما پیغام ایشان را برسانم... فرمودند به مردم بگو که بدانند هیچگونه سازشى ما با استکبار جهانى نخواهیم داشت».

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR فیلم این بخش از بیانات رهبر انقلاب را به مناسبت دیدار دیروز مسئولان وزارت امور خارجه با ایشان، منتشر می‌کند.

«یا ایها الذین امنوا هل ادلکم على تجاره تنجیکم من عذاب الیم تؤمنون باللَه و برسوله‌ و تجاهدون فى سبیل اللَه باموالکم و انفسکم ذلکم خیر لکم ان کنتم تعلمون» (۱) ایمان به خدا، ایمان به پیامبر و مجاهدت با مال و جان، همین کارى که امروز ملت ما دارند مى‌کنند. اگر این کار را کردید «یغفر لکم ذنوبکم و یدخلکم جنات تجرى من تحت الانهار و مساکن طیبه فى جنات عدن ذلک الفوز العظیم» (۲) اگر این ایمان و آن مجاهدت بود مغفرت الهى است، وارد شدن در رضوان الهى است، بردن گوى موفقیت بهشت الهى است، و مساکن طیبه‌ى در جنات عدن که در روایت دارد اینها قابل تصور براى بشر نیست، اینها مال شماست.

«ذلک الفوز العظیم» این بالاترین پیروزى است، این بهترین بهره‌اى است که انسان مى‌تواند از ایمان به خدا و از مجاهدت در راه خدا ببرد. اما خدا به این اکتفا نمى‌کند، یک پاسخ و یک پاداش دیگرى هم هست که شما آن را دوست دارید. آن چیه؟ «و اخرى تحبونها نصر من اللَه و فتح قریب» (۳) نصرت الهى و پیروزى نزدیک، نه پیروزى در دراز مدت، یعنى اگر ایمان به خدا و به رسول خدا داشته باشید و مجاهدت با جان و مال بکنید، خدا وعده‌ى بهشت فقط نمى‌دهد، وعده‌ى قیامت فقط نمى‌دهد، وعده‌ى رضوان فقط نمى‌دهد، بلکه همان عاقبت و فرجامى را که شما به آن عشق مى‌ورزید و آن را دوست مى‌دارید - یعنى نصرت و پیروزى بر دشمن - آن را هم در مدت نزدیکى به شما خواهد نشان داد؛ این وعده‌ى الهى است و بسیار روشن و صریح است.

لذا من در استنتاج از این بحث مواضع اصولى ما بر این پایه و بر این امید استوار است. ما شک نداریم که نه فقط در مبارزه‌مان با این دست کوچک حقیر استکبار - یعنى رژیم عراق - پیروز خواهیم شد، بلکه در مبارزه‌ى همه جانبه و بزرگ با استکبار جهانى هم قطعاً پیروزى با ماست. و لذا ما در مقابله‌ى با استکبار جهانى با قدرتمندان هیچگونه از مواضع خودمان اندکى حتى عقب‌نشینى نخواهیم کرد.

من همین حالا خدمت امام بودم - یک ساعت قبل از این - ایشان ضمن این‌که اظهار خشنودى فرمودند از آنچه در این سفر گذشته بود و محتواى این سفر، به من امر کردند که من به شما پیغام ایشان را برسانم، من پیغام امام را - که چند جمله خطاب به نمازگزاران و همه‌ى ملت ایران است - این‌جا نوشتم، فرمودند به مردم بگو که بدانند هیچگونه سازشى ما با استکبار جهانى نخواهیم داشت. [تکبیر نمازگزاران] پیام امام ادامه دارد، توجه کنید.

پیام امام ادامه دارد و چند جمله است یقیناً شما مایلید براى هر جمله‌اش تکبیر بگوئید، من خواهش مى‌کنم اجازه بدهید در پایان تکبیر بگوئید. فرمودند هیچ سازشى با استکبار نخواهیم کرد؛ ما بر سر مواضع اصولى خودمان ایستادیم. فرمودند باید متجاوز مجازات و تنبیه بشود، فرمودند جواب شیطنتهاى امریکا را در خلیج‌فارس را هم خواهیم داد، و فرمودند بدانید که ان‌شاءاللَه پیروزى با ماست.

بسم‌اللَه‌الرحمن‌الرحیم

و لقد سبقت کلمتنا لعبادنا المرسلین انهم لهم المنصورون و ان جندنالهم الغالبون

بسم‌اللَه‌الرحمن‌الرحیم
اذا جاء نصراللَه والفتح و رأیت الناس یدخلون فى دین اللَه افواجا فسبح
بحمده ربک واستغفره انه کان توابا

۱) صف: ۱۱ و ۱۰
۲) صف: ۱۲
۳) صف: ۱۳

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت