آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 17 مرداد 1393 ساعت 08:31   |   کد مطلب: 8822
 هدایای کوچک و زود گذر مشکلات خبرنگاران را حل نمی کند
یکی از اعضای تعاونی مسکن خبرنگاران همدان گفت: همکاری مسئولان استان برای ساخت مسکن مهر می‌تواند یکی از ماندگارترین کارها را برای خبرنگاران رقم بزند.

مهدی طاهری با بیان اینکه تاکنون تنها گودبرداری این زمین انجام شده، افزود: در سال جاری به دلیل برخی مشکلات یکی از بهترین فصول کاری این مسکن را از دست دادیم که امیدوار هستیم با همکاری استاندار بتوانیم گام بزرگی در راستای تامین مسکن خبرنگاران برداریم.

بار دیگری جشنی به بهانه بزرگداشت روز خبرنگار در یک مرکز همایش برای خبرنگاران تنها بدون حضور خانواده های این افراد با حضور جمع زیادی از روابط عمومی های ادارات مختلف برگزار شد.

حضور مسئولان ارشد استانی در این آیین که با صبر و حوصله پای درد و دل خبرنگاران نشستند خالی از لطف نبود و اما درد و دل خبرنگاران که روزی را فارغ از دغدغه مردم برای بیان مشکلات خود پیدا کرده بودند نیز تمامی نداشت.

سه نفر از پیشکسوتان خبری استان در این همایش برای بیان مشکلات خبرنگاران انتخاب شده بودند که توانستند با زبانی گویا به بیان بیشتر مشکلات خبرنگاران پر مشغله این شهر بپردازند.

ˈفاضل همدانیˈ از بزرگان عرصه خبر استان همدان در این آیین با اشاره به جایگاه خبرنگاران از نظر برخی مدیران و مسوولان گفت: همه افراد در احترام به شغل خبرنگاری یکسان نیستند عده ای با احترام تمام با این شغل برخورد می کنند و عده ای که هنوز آگاهی زیادی از اهمیت خبر و اطلاع رسانی ندارند نسبت به این شغل بی مهر هستند.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس و مقام ارشد استان تلاش خود را برای احقاق حقوق خبرنگاران و دفاع از حق این افراد که در بیشتر مواقع مظلوم واقع می شوند به کار بگیرند.

وی عنوان کرد: خود من بارها شاهد بی حرمتی ها نسبت به خبرنگار و ناآگاهی برخی افراد نسبت به شغل آنها بوده ام که این رفتار در شان بسیاری از خبرنگاران که تنها هدف شان حل مشکلات جامعه است نمی باشد.

وی اضافه کرد: بیشتر خبرنگاران با کمترین حقوق بدون هیچگونه پشتوانه مالی و بیمه ای در حال فعالیت هستند و تنها عشق و علاقه به کار است که آنها را به این شغل پایبند کرده است.

وی ادامه داد: تشکیل نظام صنفی برای حل مشکلات خبرنگاران از مهمترین نیازهای این افراد است که ایجاد آن نیز تلاش همه جانبه خانه مطبوعات و اداره کل ارشاد اسلامی را می طلبد.

ˈزهره شفیعیˈخبرنگار با سابقه روزنامه کیهان نیز با پرداختن به مشکلات زنان خبرنگار بیان کرد: بیشتر رسانه ها تمایل زیادی برای به کارگیری خبرنگار خانم به علت رعایت بیشتر اصول کاری، پایین بودن دست مزدها و انتظارت کم شغلی دارند.

وی ادامه داد: خبرنگاری از جمله مشاغلی است که شب و روز ندارد هر وقت که جلسه ای باشد باید خبرنگار هم حاضر باشد که این برای خانم ها به عنوان مادران و زنان یک خانواده می تواند مشکل ساز باشد زیرا باید از وقت خانواده برای شغل خود مایه بگذارند.

وی بیان کرد: در بیشتر مشاغل بیشتر خانم ها پس از زایمان می توانند از مرخصی زایمان استفاده کنند اما در این شغل افرادی هستند که پس از زایمان از ترس از دست دادن شغل خود فرزند یک ماهه خود را به خاطر کار ساعت ها نزد افراد دیگر می گذارند.

وی عنوان کرد: همه ما یک وظیفه بر دوش داریم و آن هم رساندن استان به مرحله ای از توسعه و پویایی برای حل مشکلات شهروندان است.

وی ادامه داد: با پویا کردن استان بسیاری از مشکلات مالی نیز قابل حل خواهد بود که در دولت تدبیر و امید هم قول حل بیشتر مشکلات رسانه ها داده شده است که می گوییم این گوی و این میدان!

یکی از اعضای تعاونی مسکن خبرنگاران همدان نیز در این آیین گفت: مسکن مهر خبرنگاران تاکنون هیچ متولی نداشته و بدون پشتوانه دولتی زمین آن از سوی شهرداری تملک شده است.

طاهری با بیان اینکه تاکنون تنها گود برداری این زمین انجام شده است افزود: ما در سالجاری به علت برخی مشکلات یکی از بهترین فصول کاری این مسکن را از دست دادیم که امیدوار هستیم با همکاری استاندار بتوانیم گام بزرگی در راستای تامین مسکن خبرنگاران برداریم.

وی ادامه داد: تنها با ارایه هدایای کوچک و زود گذر مشکلات خبرنگاران حل شدنی نیست و همکاری مسوولان استان برای ساخت این مسکن می تواند یکی از ماندگارترین فعالیت ها را برای خبرنگاران رقم بزند.

17 مرداد ماه مصادف با شهادت خبرنگار ایرنا شهید محمود صارمی که در سال 1377 در شهر مزار شریف افغانستان توسط گروه تروریستی طالبان به شهادت رسید به عنوان روز خبرنگار در تقویم کشور به ثبت رسیده است. 

منبع:ایرنا

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت