نمایش 1 - 10 از 235
نامش را چهارشنبه سوری گذاشته ایم اما در حقیقت تبدیل به چهارشنبه سوزی شده است، می سوزانیم و آتش می زنیم و خاکستر می کنیم و گاه برای شعله ورتر کردن شعله هایش شعله به جان زندگی خود و دیگران می زنیم.
در همه جای دنیا شهرهایی مثل روم، ونیز، پاریس، مشهد و اصفهان وقتی میزبان‌ رخدادهای گردشگری می‌شوند و یا در ایام خاصی پذیرش گردشگر قرار می‌گیرند تسهیلات و شرایط خاصی برای گردشگران و شهروندان شهر ایجاد می‌کنند که با توجه به نقش و الزامات این شهرها این موضوع جزء الزامات مدیریتی آن به‌شمار می‌رود.
ایران به سبب قرار گرفتن بر روی گسل های فعال از جمله کشورهایی است که با زلزله همواره دست به گریبان است و به همین سبب بایستی تمهیدات لازم و مدیریت شرایط بحرانی همواره مهیا باشد.
همه ساله و به ویژه در آستانه ایام ورود گردشگران به استان، نازیبا بودن ورودی های شهر به مسولین مربوطه گوشزد می شود اما گویی گوش شنوایی در این بین وجود ندارد و این تکرار مکررات تنها قلم زدن های خبرنگاران و وعده های مسئولین را به همراه دارد.
فضای مجازی باید یک انقلاب بزرگ همچون انقلاب اسلامی سال 57 را تجربه کند واین انقلاب با شکستن هیمنه غول رسانه ای استکبار حصار بردگی مدرن راشکسته و مفهوم استقلال و آزادی و عزت ملی را دراین عرصه نیز به منصه ظهور بگذارد.
مسئولین از اشتغالزایی می گویند اما واقعیت،چیز دیگری است
کاهش جمعیت در استان همدان نرم اما سریع، به مرزهای خطر رسیده است.
در آستانه نوروز، شورای پنجم مطابق روال مرسوم مدیریت شهری، با برگزاری نشستی سعی کرد ساماندهی دستفروشان را باردیگر مورد توجه قرار دهد که البته به نظر نمی رسد اعضاء این دور را از شورا نیز برنامه مشخصی برای این مهم داشته باشند.
حالا دیگر، مرغ زاده غذای فقرا و اهل تجرد نیست چراکه فقط اغنیا و متمولین می توانند این ماده غذایی را که قیمتی طلایی یافته ابتیاع کنند
نگاهی که هیچوقت از نزدیک به طبقات پایین‌تر از خود نیفتاده، فکر می‌کند اینکه بنویسد به «مستاجر کانکس ندهید» فاجعه نیست، «از بچه‌ها در مدرسه پول بگیرید» مشکلی ایجاد نمی‌کند، «داروهای فلان بیماری را از پوشش بیمه خارج کنید» ایرادی ندارد.
مدارا زمینه ساز توسعه و پیشرفت
وقتی ما مدارا به خرج می دهیم در نظر و عقیده خود کاهش معناداری نمی دهیم و نمی گذاریم عقاید ما قوت اولیه خود را از دست بدهد بلکه به صورت موقت و به واسطه چشم‌پوشی و بالاتر از آن بلوکه کردن یک سری ملاحظات یا عدم حساسیت به آن‌ها با عامل رفتار، مدارا می کنیم.

صفحه‌ها