نمایش 1 - 10 از 528
این داستان، به روح همه جانباختگان عزیز ویروس کرونا و خانواده محترم آنان تقدیم می گردد؛ داستان بیش از ۶۶ هزار انسانی که درد شدید و نفس گیر قفسه سینه، سرفه های خشک و جگرخراش و تب و لرز سوزنده شان، آتش به جان مادران مهربان و داغدار ایران زمین زده است.
با جدی شدن راه‌اندازی دفتر منطقه‌ای یونسکو در همدان و با اعتراض شدید بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان و شورای بسیج فرهنگیان استان همدان، رئیس بسیج اساتید استان همدان به شرح بایدهای و نبایدهای گشایش دفتر یونسکو در همدان پرداخت.
تفسیر کلمه «فاطمه»در کلام امام صادق(ع)l
امام صادق(ع) سؤال فرمود: آیا می‌دانید تفسیر کلمه «فاطمه» چیست؟ سپس فرمود: یعنی شر و بدی در وجود او راهی ندارد و اگر برای همسری این بزرگوار علی نبود تا قیامت کسی همشأن ایشان نمی‌شد.
حمله به پایگاه هوایی عین الاسد با نامگذاری عملیات شهید سلیمانی، در بامداد ۱۸ دی ۱۳۹۸ ایران با شلیک ده‌ها موشک بالستیک از کرمانشاه به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق آغاز شد. پایگاه نظامی «عین الاسد» در واقع یک فرودگاه برای نیرو‌های نظامی است و به واسطه اینکه مسیر اصلی دسترسی نیرو‌های نظامی آمریکا از خارج عراق به داخل عراق و ارتباط با ۱۳ پایگاه نظامی آمریکا در عراق است، بسیار حائز اهمیت است.
سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی» محبوب قلوب و الگوی ملت و مالک ‌اشتر نظام که ورای مرزبندی‌های سیاسی، دفاع از حریم و مرزهای اعتقادی و پیشبرد مقاومت اسلامی را با فروتنی صادقانه‌ای وظیفه خود می‌دانست.
برای آنهایی که می‌شناختن‌تان جدید نبود/کاش زودتر این تصاویر پخش می‌شد. تا همگان بدانند تصویر واقعی از یک مرجع تقلید کاملا مردمی و امامشان چیست.
متنی که در زیر آمده یادداشت دکتر محمد هادیفر یکی از شاگران معلم انقلابی دهه60 مرحوم" رحیم نداف" است.
 شگفت انگيزین داستان ها از زيارت عاشورا
درباره زیارت حضرت سیدالشهدا روایات فراوانی وجود دارد1 و در خصوص زیارت عاشورای معروف، احادیث متعددی از امام باقر علیه‏السلام و امام صادق علیه‏السلام نقل شده است.2 امام باقر علیه‏السلام این زیارت را به یکی از اصحابش به نام «علقمة بن محمد حضری» آموزش داده است.
قلم، ناتوان از وصف آزادگان
امروز روزی مبارک است که در آن، صابران راست قامت جمهوری اسلامی ایران، پس از سال ها دوری از وطن به خاک میهن پای گذاشتند و به آغوش خانواده و ملت بازگشتند.
در حوزه کرونا نگاه به پروتکل های ابلاغی که عمدتاً در قالب آزمون و خطا طراحی و ابلاغ می شوند این نکته ویژه را تداعی می کنند که مسئولین اجرایی کشور و استان اطلاعات ضعیفی در حوزه فرهنگ و رفتارهای اجتماعی مردم دارند.

صفحه‌ها