نمایش 1 - 10 از 466
یادداشت/
حکم انتصاب نماینده ولی فقیه استان همدان از سوی رهبر معظم انقلاب دارای نکات قابل تأملی بوده که امید داریم امام جمعه جوان همدان با تقوا، فضل و بصیرت خود انتظارات رهبری را جامعه عمل بپوشانند.
دلنوشته/ با بهانه روز 22 اسفند روز شهید
شهید سرزمینم لحظه لحظه زندگی ما به نام توست نه فقط امروز، حال در آغاز سال نو با نفس عیسایی خود بر روح خسته ما بدم و مشق عشق را به خاطرمان آور و قلب و ذهنمان را به راه نور روشن کن تا کمی درس ایثار و آزادی و آزادگی را یاد بگیریم.
یادداشت/ در پی انتصاب جوان‌ترین امام جمعه؛
خالصانه و قاطعانه به میدان بیایید و با ورودتان ضمن اینکه محور وحدت خواهید بود برای مردم‌ قدم بردارید و برای مردم آیت الله بمانید.
یادداشت/
این روزها تکانه‌های شدید اقتصادی و افزایش افسار گسیخته قیمت‌های اقلام و کالاهای اساسی زندگی مردم نتیجه دیپلماسی خنده، ضعف مدیریت دولتی‌ها و اعتماد به غرب است.
«شرارت پیشه‌گان» و «سردمداران نظام سلطه» به سرکردگی آمریکایی، به «تابستان داغ» امیدوار بودند و می‌خواستند که انقلاب اسلامی به ۴۰ سالگی خود نرسد اما مردم «دارالمومنین» و «دارالمجاهدین» همدان زیر برف و در زمستانی سرد بار دیگر 22 بهمن تماشایی آفریدند.
40 سال است که شامگاه 21 بهمن ماه هر سال مردم ایران به دنبال گلبانگ تکبیر مرحوم «محمود مرتضایی فر» که از رادیو پخش می‌شود در کوی و برزن و بر فراز بام فریاد «الله اکبر» سر می‌دهند.
یادداشت/ به بهانه تقارن 40 سالگی انقلاب و ایام فاطمیه
اجرای برنامه‌های جشن 40 سالگی انقلاب که به نوعی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی متولی آن هستند، انتظار می‌رود با توقف مراسم‌های ساختارشکنانه علنی و آشکار، تمهیدات لازم را برای اجرای برنامه‌های فاخر و وزین در این ایام فراهم کنند.
یادداشت/
این مقال در پی اثبات یا نفی هیچ‌یک از برنامه‌ها و تصمیمات حوزه فرهنگی و هنری استان همدان نیست بلکه فحوای این مطلب بر مبنای پرسش از روشمندی (متدولوژی) و فرایند تصمیم‌سازی و برنامه‌ریزی امور فرهنگی و هنری در آن است.
احسان نباتی/ تحلیل‌گر فضای مجازی
با طراحی و نگارش فقه فضای مجازی و تبیین حلال و حرام در اینترنت و افزایش آگاهی کاربران و با غلبه عقل بر فناوری، فضای مجازی فرصت بی‌نظیری است که می‌توان با استفاده صحیح در راستای اهداف نظام شکوهمند اسلامی ایران و تشکیل امت واحده از آن بهره برداری کرد.
راه اندازی میز خدمت الکترونیک در مصلی نمازهای جمعه می تواند خیرات و برکات فراوانی داشته باشد منوط به این که این اقدام سیاسی و تشریفاتی نبوده و با حضور مسئولان ارشد دستگاه‌ها، راهنمایی لازم به ارباب رجوع صورت پذیرد.

صفحه‌ها