آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 21 مهر 1392 ساعت 06:49   |   کد مطلب: 2828
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی همدان:
تأکید دانشگاه به علت‌یابی مرگ دختر دانشجو
تأکید دانشگاه به علت‌یابی مرگ دختر دانشجو
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی همدان بر ضرورت علت‌یابی مرگ دختر دانشجو در خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی همدان تأکید کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نافع،  دکتر حبیب‌اله موسوی بهار در گفتگو با خبرنگار وب دا در همدان اظهار داشت: متأسفانه مرگ یکی از دانشجویان دختر دانشكده پرستاری و مامايي دانشگاه علوم پزشکی همدان جمعه صبح توسط همخوابگاهی‌هایش گزارش شد.
وی افزود: همخوابگاهی‌های این دانشجو بلافاصله بعد از مواجه شدن با صحنه حلقه آویز شدن این دانشجو، موضوع را به ناظمه و نگهبان این خوابگاه اطلاع دادند اما پس از پایین آوردن بدن ایشان متوجه گذشت زمان قابل توجهی از زمان فوت وی شدند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اعلام موضوع به پلیس و مقامات قضایی بلافاصله بعد از بروز مسئله گفت: مقامات و مسئولان مرتبط همچنین مسئولان دانشگاه در اسرع وقت در صحنه حاضر شدند و با همراهی و همدلی دانشجویان، آنان به آرامش دعوت كردند و از آنها خواسته شد نگرانی خاصی در ارتباط با این موضوع نداشته باشند.
وی با بیان اینکه با همکاری خوب دانشجویان اقدامات و پیگیری های لازم به خوبی انجام شد، گفت: صبح امروز امور مربوط به پزشکي قانونی صورت گرفت و مدیر کل پزشکي قانونی استان همدان در مورد علت مرگ اظهار نظر کردند.
دکتر موسوی بهار گفت: هیچگونه شواهدی از آثار ضرب و جرح در بدن، لباس، مو و یا ریخت و پاش در وسایل اتاق نبود و گزارشی از شنیده شدن سر و صدا وجود نداشته است.
وی ادامه داد: طبق اعلام دوستان این دانشجو، ایشان تا ساعت 12 شب جمعه با همخوابگاهی‌های خود بیدار بود و ما از زمان دقیق بروز این حادثه بی اطلاع هستیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه بروز این حادثه را موجب تأثر شدید اینجانب و دیگر مسئولان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه شد، اظهار داشت: این دانشجو در ترم دوم رشته پرستاری تحصیل می‌کرد.
وی با اشاره به مطلوبیت خوابگاه‌های دانشگاه گفت:‌ بودجه زیادی برای بهبود خوابگاه‌های دانشگاه و دستیابی به مدل استاندارد مورد نظر ابلاغی وزارت بهداشت صرف شده است.
دکتر موسوی بهار دختران دانشجو را همچون فرزندان و خواهران خود دانست و گفت: ما برای حفظ امنیت این دانشجویان دوربین‌های کنترلی و حفاظ‌های بلند نصب کردیم و اخیراً نیز موارد امنیتی تشدید شده است.
وی به خانواده مرحومه تسلیت گفت و مجموعه دانشگاه را در غم از دست دادن این دانشجو شریک دانست و اظهار داشت: مراسم یادبودی با حضور دانشجویان و اساتید در دانشکده پرستاری و مامایی برگزار می‌شود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی همدان از دانشجویانی که با متانت و رفتار صحیح مجموعه دانشگاه را برای مدیریت این مسئله یاری کردند، تشکر کرد و خواستار صبوری افراد برای پیگیری موضوع شد.
وی به در نظر گرفتن استاد مشاور برای دانشجویان و برخورداری دانشگاه از مراکز مشاوره و ارتباط دانشگاه با خانواده‌های دانشجویان برای اطلاع آنان از برنامه‌های دانشگاه اشاره کرد و گفت: دانشگاه باید همیشه برای دستیابی به سمت ایده‌آل‌ها تلاش کند.
دکتر موسوی بهار اضافه کرد: برنامه‌های فرهنگی و ورزشی متنوعی توسط معاونت دانشجویی و فرهنگی برنامه ریزی شده است و افزایش این برنامه ها در بهبود وضعیت روحی و روانی دانشجویان کمک رسان است.
وی ضمن ابراز گله مندی از اظهار نظر های غیرکارشناسانه برخی افراد فعال در فضای اطلاع رسانی افزود: حفظ آبروی این فرد و خانواده وی بسیار مهم است و باید از هرگونه گمانه زنی و تحت فشار روحی و روانی قرار دادن خانواده مرحومه، قبل از اعلام نتیجه نهایی توسط مقامات ذیصلاح خودداری کرد.

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت