پیغام خطا

  • Warning: file_put_contents(temporary://file9boX3K): failed to open stream: "DrupalTemporaryStreamWrapper::stream_open" call failed در file_unmanaged_save_data() (خط 1986 از /home/nafee/domains/nafee.ir/public_html/includes/file.inc).
  • فایل نمی‌تواند ایجاد شود.
  • Warning: file_put_contents(temporary://file7EboZA): failed to open stream: "DrupalTemporaryStreamWrapper::stream_open" call failed در file_unmanaged_save_data() (خط 1986 از /home/nafee/domains/nafee.ir/public_html/includes/file.inc).
  • فایل نمی‌تواند ایجاد شود.
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 20 مهر 1392 ساعت 10:16   |   کد مطلب: 2810
همدان شهری امن برای مردم و ناامن برای قانون‌گریزان است
فرماندار همدان در نشست فرماندهان و روسای کلانتری های شهرستان همدان که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شده بود گفت: نیروی انتظامی از جمله نهادها هایی است که ‌همچنان باب شهادت و جانبازی در آن باز است.

 

حسن قهرمانی مطلق ادامه داد: درست است که در حال حاضر در صلح به سر می بریم اما فرایندهای متعددی برای ایجاد نظم و امنیت صورت میگیرد که همه آنها را مدیون سبز‌پوشان نیروی انتظامی هستیم که در جهت ثبت پایه های کشور قدم بر می‌دارند.

وی افزود: از لحاظ امنیتی خوشبختانه شهرستان در وضعیت مناسبی به سر می بردبه طوری که در سال گذشته هیچ حادثه خشنی چون سرقت مسلحانه و حوادثی از این دست در همدان نداشتیم.

وی افزود: در پی تذکر و اجبار نیروی انتظامی به بانکها و مغازه هایی چون زرگری ها جهت تجهیز به دوربین های مدار بسته و ... میزان امنیت این اماکن بسیار زیاد شده است و این شهرستان را به شهری امن برای مردم و نامن برای خاطیان تبدیل کرده است.

وی با اشاره به مهاجرپذیر بودن همدان و همچنین وضعیت نامطلوب اقتصادی خاطرنشان کرد: 60 درصد از سارقان و 55 درصد زندانیان در همدان را معتادان تشکیل می‌دهند و در مقایسه با سال گذشته شاهد کاهش 58 درصدی جیب‌بری بوده‌ایم و در حوزه سرقت احشام با 48 درصد، کیف قاپی 42 درصد، سرقت از اماکن خصوصی 40 درصد، سرقت مغازه 28 درصد و سرقت منزل 18 درصد کاهش مواجه بوده‌ایم.

وی اضافه کرد: در بخش سرقت قطعات خودرو با توجه به افزایش قیمت خودرو 36 درصد و در سرقت خودرو 9 در صد افزایش وجود داشته که البته ساخت پارکینگ‌های عمومی در سطح شهر می‌تواند درکاهش چنین سرقتهایی تاثیر داشته باشد.

وی همچنین نصب دوربین‌‌های مدار بسته در سطح شهر را از دیگر مصادیق امنیت در شهر برشمرد و افزود: مردم باید از نصب دوربین‌هایی که توسط پلیس راهور و نیروی انتظامی در 43 نقطه نصب شده است مطلع باشند.

وی ادامه داد در راستای ارتقا امنیت اجتماعی طرح‌های متعددی انجام گرفت که در مجموع کشفیاتی به دنبال داشته است.

وی همچنین از دستگیری 230 نفر از ارازل اوباش در طی اجرای این طرح ها خبر داد که از این تعداد 70 نفر از ارازل و اوباش شناسنامه دار که مصداق واقعی ارازل و اوباش بودند و برای مردم مزاحمت می کردند خبر داد.

وی در رابطه با میزان کشفیات الکلی نیز گفت: در حوزه تولید مشروبات الکلی در شهر ستان همدان 45 درصد کاهش داشتیم و در ورود مشروبات الکلی خارجی نیز شاهد کاهش 58 درصدی بوده ایم و همچنین بیشترین کالای کشف شده قاچاق در شهرستان همدان مربوط به پارچه، لوازم آرایشی، CDهای غیر مجاز، مشروبات الکلی و سیگار بوده است.

فرماندار همدان با اشاره به مباحث ترافیکی در همدان، آمار فوتی‌های سوانح رانندگی را در 6 ماه نخست امسال 39 نفر دانست که این میزان در مدت مشابه پارسال 36 نفر بوده است و همچنین میزان تصادفات منجر به جرح در شهرستان همدان در شش ماه نخست امسال 932 نفر بوده در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته 945 نفر بوده است و بیشترین آمار کشته شدگان مربوط به عابرین پیاده بوده است.

وی همچنین از کشف 627 کیلو مواد مخدر در نیمه نخست امسال خبر داد.

لازم بذکر است در پایان این مراسم از فرمانده هان و روسای کلانتری های شهرستان همدان تقدیر شد.

دیدگاه شما