وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 20 مهر 1392 ساعت 04:15   |   کد مطلب: 2798
 شادی، مهمان دل بچه های کبودراهنگ می شود
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کبودراهنگ با بیان اینکه بیستمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان از 25 تا 30 مهرماه همزمان با سایر شهرستانهای همدان در کبودراهنگ نیز برگزار می‌شود گفت:در این روزها شادی مهمان دل بچه های کبودراهنگ می شود.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نافع، دکتر سید حسین جعفری در جلسه هماهنگی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان ابراز داشت: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان رویداد مهم بین المللی است که شادی و نشاط را به کودکان و نوجوانان این شهرستان هدیه خواهد آورد.

جعفری گفت: این برنامه ها از روز ۲۵ مهرماه همزمان با جشن عید سعید قربان صبحها بصورت ویژه برای دانش آموزان و بعدازظهرها برای عموم مردم و خانواده های کارکنان ادارات و نهادها برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بهترین فرصت برای آشنایی همشهریان با فرهنگ و هنر بومی است گفت: امیدواریم که کودکان و نوجوانان کبودراهنگی با دیدن این نمایشها روزهای شاد و به یاد ماندنی را تجربه نمایند.

جعفری از اجرای برنامه‌های متنوع در جشنواره کودک و نوجوان در کبودرهنگ خبر داد و افزود: این برنامه ها با حضور هنرمندان استانی ازجمله عمو حمید، هنرمندان گروه های نمایشی سیار و خیابانی همچنین گروه های نمایشی شهرستانی برگزار خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد و اسلامی شهرستان کبودراهنگ در ادامه به تشریح برنامه های جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در این شهرستان پرداخت و گفت: اجرای نمایش صحنه‌ای با عنوان"فسقلی" و نمایش خیابانی با عنوان "توپ باران" ، جشن بادبادک‌ها، برپایی نمایشگاه آثار نقاشی، اجرای جنگ شادی، برپایی نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان از جمله این برنامه ها است.

معاون فرماندار شهرستان کبودراهنگ نیز در این جلسه به اهمیت تئاتر در رشد فکری و فرهنگی کودکان و نوجوانان پرداخت و گفت: ورود کودکان به دنیای تئاتر باعث می شود کودکان با سختی‌های زندگی آشنا شوند و ناگفته های خود را بتوانند در قالب تئاتر بیان کنند.

عمران ذیغمی با بیان اینکه تئاتر کودک مانند بازیهای جمعی آنان است ابراز داشت: تئاتر کودک و نوجوان با نظارت بزرگسالان و برنامه از پیش تعیین شده اجرا می شود و نقش مهمی در آموزش و پرورش آنان دارد.

وی با بیان اینکه تئاتر کودک و نوجوان نقش موثری در رشد شخصیت آنان دارد گفت: نمایش و تئاتر یکی از بهترین قالبهای هنری است که در پرورش کودک نقش دارد و کودک از طریق آن می تواند دنیا را بهتر بشناسد .

ذیغمی در ادامه سخنان خود جشنواره تئاتر کودک و نوجوان را بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت های شهرستان عنوان کرد و گفت: جشنواره بین المللی کودک و نوجوان در این استان نقش مهمی درمعرفی ظرفیتهای توسعه صنعت گردشگری در شهرستان دارد.

ذیغمی خواستار همکاری و هماهنگی دستگاه‌ها دولتی شهرستان با متولیان برگزاری این جشنواره شد و گفت: همه ادارات و نهادها برای برگزاری هرچه باشکوهتر این جشنواره همکاری لازم را داشته باشند تا کودکان و نوجوانان کبودراهنگی از شادی های این جشنواره بی نصیب نمانند.

مدیر آموزش و پرورش کبودراهنگ نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت شادی و نشاط برای کودکان و نوجوانان گفت: جشنواره کودک و نوجوان باید منشاء امید، نشاط و تعالی کودکان و نوجوانان کبودراهنگ گردد.

وی با اشاره به تأثیر تئاتر در تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان گفت: هنر تئاتر یکی از روش‌های تربیتی است که با ذائقه کودکان و نوجوانان آمیخته شده است و به عنوان ابزارمناسبی برای تعلیم و تربیت به حساب می آید.

رضا عسگری با بیان اینکه آموزش و پرورش کبودراهنگ همه تلاش خود را برای هر چه بهتر برگزار کردن این جشنواره به کار خواهد گرفت گفت: امیدواریم این جشنواره با تلاش همه جانبه به شکل شایسته در شأن کودکان و نوجوانان کبودراهنگ برگزار شود.

عسگری برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان را در کبودراهنگ فرصت مناسبی برای آشنا نمودن بیشتر دانش‌آموزان با این هنر عنوان کرد و گفت: هماهنگی های لازم را برای حضور دانش‌آموزان در این جشنواره با مدارس انجام داده ایم.

دیدگاه شما