وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 19 مهر 1392 ساعت 12:43   |   کد مطلب: 2784
پایان راه جنجال های خانه سینما/ماجرای تکراری "لاله"/ گاف ها و حاشیه های جشنواره کودک
سینما در هفته ای که گذشت اتفاقات و حاشیه های فراوانی را در پیرامون خود تجربه کرد.

به گزارش نافع، خبرنگار حوزه سینما باشگاه خبرنگاران، این هفته برای سینماگران هفته ای پربار و کودکانه‌ای بوده به طوری که یکی از این خبرها مربوط به برگزاری مجمع عمومی خانه سینما و دیگری به جشنواره کودک ربط پیدا می‌کند.

در این جلسه که حاشیه‌هایی هم به همراه داشت سرانجام به نتیجه رسید و با تصویب اساسنامه اصلاح شده، اضافه شدن دو صنف جدید به خانه سینما به پایان رسید و قرار شد که هیئت مدیره‌ی این تشکل صنفی برای سه ماه آینده ابقا بمانند.

البته این جلسه حاشیه‌هایی به همراه داشت که اشاره کوتاهی به آنها خواهیم داشت؛ طبق اعلام، قرار بود این مجمع راس ساعت 17 در تالار "سیف‌الله داد" خانه سینما برگزار شود که دقایقی با تاخیر سرانجام جلسه با حضور نمایندگان اصناف، هیات مدیره خانه سینما و نیز نماینده سازمان سینمایی در مجمع عمومی، آغاز شد.

پیش از آغاز حاشیه‌ای‌ترین اتفاقی که افتاد، حضور حبیب‌الله کاسه‌ساز- رییس هیئت مدیره خانه سینمای ایرانیان که در دوران ریاست "جواد شمقدری" تاسیس شده - در خانه سینما بود. او به دلیل اینکه از لحاظ قانونی نماینده‌ی هیچ صنف سینمایی نبود، نتوانست در جلسه‌ی مجمع عمومی شرکت کند. او دقایقی در اتاق مدیرعامل خانه‌ی سینما نشست و سپس خانه‌ی سینما را ترک کرد.

همچنین در گیررودار خانه سینما نشست سپاس از هیات داوران سومین جشن کتاب سال سینمای ایران در خانه‌ی سینما برگزار شد.شامگاه 13 مهر ماه با حضور هیات داوران سومین جشن کتاب سال سینمای ایران و فرهاد توحیدی ، محمد مهدی عسگرپور، محمدرضا موئینی و امیر اثباتی از اعضای هیات مدیره‌ی خانه‌ی سینما برگزار شد.

دیگر خبری که در این هفته شاهد بودیم برگزاری بیست و هفتمین جشنواره کودک و نوجوان در اصفهان مربوط می شد که با ورود حجت الله ایوبی و حضور در گلزار شهدا افتتاح شد. 

همچنین در این مراسم حجت‌الله ایوبی (رییس سازمان سینمایی)، محمد احسانی (معاون آثار و سرپرست معاونت فعالیت‌های سازمان سینمایی)‌ و سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد (مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی) دوشنبه صبح (15 مهرماه) به اصفهان رسیدند و حجت الله ایوبی را در این مراسم همراهی کردند.

تریبون فرّار از سخنرانی طولانی‌مدت مسئولان، پرچم متبرک شده جشنواره کودک در مکه و مدینه که قرار است به حرم کودک سه‌ ماهه امام حسین (ع) برود،‌ درخواست ایوبی از کودکان و... مهمترین حاشیه‌های مراسم افتتاحیه بیست و هفتمین جشنواره فیلم کودک بود که به عنوان گاف های جشنواره کوئک نام می برند . با توجه به اینکه این دوره جشنواره تا روز جمعه ادامه دارد اختتامیه جشنواره در ساعت 19 با حضور وزیر ارشاد خاتمه پیدا خواهد کرد.

انتصاب "علیرضا رضا نژاد" به دبیری سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجرازسوی "حجت‌الله ایوبی"معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی اتفاق دیگر این هفته سینما بود.

اما ماجرای روند تولید پروژه لاله به جایی رسید که طباطبایی نژاد مدیر مرکز گسترش به بیان اظهاراتی مبنی بر پرداخت نکردن هیچ پولی برای ادامه روند تولید فیلم بسنده کرد که البته از سوی کارگدان بی پاسخ نماند و گویا این کارگدان از مدیر مرکز گسترش درخواست شفاف سازی کرده است و باید دید که سرانجام این فیلم چه چیزی خواهد شد.

مجمع عمومی کانون کارگردانان به گفته "همایون اسعدیان" رئیس کانون برای انتخاب هیئت مدیره جدید 5 آبان‌ماه جلسه ای را برگزار می‌کنند.

انتهاي پيام

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت