وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 19 مهر 1392 ساعت 11:45   |   کد مطلب: 2777
پیشرفت ۱۲ درصدی سد گرین در نهاوند
فرماندار نهاوند گفت: هفته گذشته از مراحل اجرایی سد‌ گرین بازدید کردم که بخش‌های مختلف آن دارای پیشرفت‌های متفاوتی است، اما به‌طور میانگین این پروژه بیش از ۱۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نافع، مجتبی مولوی اظهار کرد: درصد پیشرفت سد‌گرین مناسب است، در برخی قسمت‌ها 60 درصد پیشرفت فیزیکی مشاهده می‌شود، به طور مثال جاده جایگزین بیش از 50 درصد و یکی از تونل‌های انحرافی بیش از 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اما به طور کلی بیش از 12 درصد پیشرفت فیزیکی مشاهده می‌شود.

وی درباره، زمان به بهره‌برداری رسیدن پروژه سد‌گرین گفت: هنوز نمی‌توانیم زمانی را برای اتمام پروژه اعلام کنیم، باید پیشرفت کار را ببینیم، تعیین زمان بهره‌برداری به میزان تخصیص اعتبارات بستگی دارد.

مولوی با بیان اینکه همه مدیران شهرستان و استان در حال پیگیری هستند، گفت: کارگاه‌های این پروژه فعال بوده و به‌صورت دو شیفت کار می‌کنند، این پروژه هم مانند پروژه‌های دیگر دارای مشکلاتی است و باید برای رفع آن و جذب اعتبارات، بیشتر پیگیری کنیم.

فرماندار نهاوند درباره علت کندی پیشرفت کار اظهار کرد: سد‌سازی مراحل و حساسیت‌های خاص خود را دارد، ما نمی‌خواهیم جوی آب بسازیم، بلکه سد می‌سازیم و این کار زمان خاص خود را برای اجرا می‌طلبدو مراحل تملک در حال انجام است.

مولوی درباره میزان اعتبارات هزینه شده برای احداث سد‌گرین، اظهار کرد: از میزان اعتبارات هزینه شده اطلاع ندارم، اما در حال حاضر، تونل انحرافی و جاده جایگزین در حال اجرا است، البته مقداری بدهی وجود دارد که باید پرداخت شود.

وی به میزان اعتبار این پروژه از بودجه امسال گفت: حدود 3میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار در لایحه بودجه 92از ردیف ملی اعتبارات پیش‌بینی شده است، و حدود 5 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای سد‌گرین به فروش می‌رسد و 4 میلیارد از منابع تامینی مانند صندوق توسعه ملی تخصیص می‌یابد.

مولوی با بیان اینکه سد‌گرین یکی از سه پروژه مهر ماندگار در شهرستان نهاوند محسوب می‌شود، گفت: بیمارستان 160 تخت‌خوابی یکی دیگر از پروژه‌های مهر ماندگار نهاوند است که در حال اجرا بوده و ساخت قسمت نما، به اتمام رسیده است.

منبع:تسنیم

 

دیدگاه شما