وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 15 مهر 1392 ساعت 08:36   |   کد مطلب: 2673
تعطیلی دفاترآی سی تی صدای نماینده تویسرکان را درآورد
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی و رفع مشکلات مرتبط با بیمه کارگزاران مخابرات، تعطیل یا نیمه تعطیل بودن 20 درصدی ICT روستاهاشد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نافع، محمدمهدی مفتح در بررسی مشکلات عرصه مخابرات شهرستان تویسرکان که با حضور مدیرعامل شرکت مخابرات همدان، فرماندار و رئیس مخابرات تویسرکان در محل مخابرات تویسرکان برگزار شد، گفت: با توجه به بازدید حضوری و بررسی مشکلات چندین روستا،اهالی ۹ روستا از ۴۵ روستای دارای دفتر ICT از تعطیل و یا نیمه تعطیل بودن دفاتر ICT روستایی ابراز نارضایتی کردند.

مفتح همچنین خواستار بررسی و رسیدگی به مشکلات بیمه کارگزاران مخابرات شد.

فرماندار تویسرکان نیز خواستار توسعه و ترمیم شبکه کابل تلفن و ارتقاء پوشش تلفن همراه و اینترنت پر سرعت در روستاها شد.

مدیرعامل شرکت مخابرات همدان نیز در گزارشی از وضعیت موجود مخابرات در استان همدان و شهرستان تویسرکان با بیان اینکه در استان همدان از یک میلیون ۸۰۰ هزار سیم کارت اعتباری و دائمی فعال؛ ۲۴۰ هزار سیم کارت دائمی و ۹۰۰ هزار سیم کارت اعتباری است گفت: ۲۱ هزار و ۸۰۰ تلفن دائمی در تویسرکان فعال می باشد.

قاسم نظری‌پویا افزود: به دلیل اینکه ۴۶ درصد از جمعیت استان همدان را جمعیت روستایی تشکیل می دهد، ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان همدان نسبت با سایر استان ها پایین تر است.

نظری‌پویا اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۱۵۰ هزار تلفن ثابت در استان به متقاضیان واگذار شده است و مخابرات با ایجاد ظرفیت های لازم هیچ گونه محدودیتی در واگذاری تلفن ثابت به متقاضیان جدید ندارد.

وی از بالاتر بودن ۱٫۸۲ میانگین ضریب نفوذ تلفن ثابت در تویسرکان از میانگین استان خبر داد و افزود: میانگین ضریب نفوذ تلفن استان ۳۲ درصد و در تویسرکان ۳۳٫۸۲ درصد است.

مدیرعامل شرکت مخابرات همدان با تاکید بر آمادگی فنی مخابرات برای واگذاری ۹ هزار مورد خط تلفن ثابت تصریح کرد: درحال حاضر ۴۰ هزار خط تلفن ثابت فعال در شهرستان تویسرکان است.

نظری‌پویا تعداد مشترکین اینترنت پر سرعت در شهرستان تویسرکان را دو هزار و ۳۹۷ مورد اعلام کرد و با بیان اینکه مخابرات آمادگی لازم برای واگذاری خط اینترنت به متقاضیان جدید را دارد، خاطر نشان کرد: ۱۰۸ روستای شهرستان تویسرکان از تلفن خانگی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه برنامه مخابرات برای توسعه شبکه اینترنت استان و افزایش ظرفیت واگذاری خدمات ، خرید ۶۰ هزار پورت ADSL و تجهیزات مربوط به آن تا پایان سال جاری است، افزود: استقبال تویسرکانی ها نسبت به دیگر مناطق استان همدان برای بهره مندی از اینترنت پر سرعت بیشتر بوده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات همدان یادآور شد: ۱۳ روستای شهرستان تویسرکان از خدمات اینترنت پر سرعت بهره مند هستند و خدمت رسانی به ۱۵ روستای دیگر در دست اقدام است.
نظری‌پویا علت تعطیل یا نیمه تعطیل بودن برخی دفاتر ICT روستایی در شهرستان تویسرکان را نبود درآمد در بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: برنامه هایی نیز برای جایگزینی کابل زمینی به جای کابل هوایی بخصوص در روستاها و همچنین پوشش تلفن همراه و ارائه خدمات اینترنت پرسرعت در روستاها از سوی مخابرات در دست اجرا می باشد.

وی خاطر نشان کرد: به جد به دنبال رفع مشکلات بیمه ای کارکنان ۱۱۸ شهرستان تویسرکان نیز هستیم.

مدیرعامل مخابرات همدان با اشاره به پاسخگویی ۱۰ دفتر خدمات ارتباطی به نیاز مشترکان در تویسرکان، از اجرا شدن ۳۳۵ کیلومتر فیبر نوری در سطح شهرستان تویسرکان خبر داد.

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت