وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 8 مهر 1392 ساعت 06:50   |   کد مطلب: 2434
برگزاری مراسم بزرگداشت مولانا در همدان
مسئول انجمن ادبی شهید آوینی همدان گفت: امروز در بزرگداشت مولانا جلال‌الدین محمد بلخی ، "میرجلال‌الدین کزازی"‌نویسنده، مترجم و پژوهشگر برجسته ایرانی در همدان حضور خواهد یافت.

به گزارش نافع، مسعود روحی حیدر  ضمن بیان بیان این مطلب گفت: این استاد ایران‌شناس در مراسمی که به همت انجمن ادبی شهید آوینی و با همکاری شهرداری و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در همدان برپا شد به این دیار سفر کرده تا در همایش بزرگداشت مولانا در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین حضور داشته باشد.

وی افزود : همچنین در جلسه ای که عصر روز یکشنبه با حضور این ایشان و جمع کثیری از علاقمندان به شعر و ادب فارسی در انجمن شهید آوینی واقع در فرهنگسرای مهر شهرک ولیعصر (عج) برگزار شد، این استاد برجسته به بررسی مسائل ادبی متعدد پرداخت که در ادامه قصد داریم برای اولین بار در شهرمان مراسم بزرگداشت مولانا را نیز با حضور این ادیب گرانقدر  ساعت 16 امروز  در تالار فجر همدان واقع در میدان آرامگاه بوعلی سینا برپا کنیم.

مسئول انجمن ادبی شهید آوینی همدان با بیان اینکه از تمامی علاقمندان دعوت می شود در این مراسم حضور به هم رسانند، عنوان داشت: استاد کزازی مشهور به بهره‌گیری از واژه‌های پارسی سره در نوشته‌ها و گفتار خود و عضو هیأت امنای بنیاد فردوسی اس.

روحی ادامه داد: مقدمات دعوت از ایشان طی سفری که ماه گذشته به همراه تعدادی از اعضای انجمن شهید آوینی به تهران جهت ملاقات با ایشان داشتیم فراهم شد.

مسئول انجمن ادبی شهید آوینی همدان با بیان اینکه این استاد برجسته 65 ساله و چهره  ماندگاری در ادبیات ایران محسوب می‌شود، ابراز داشت: كزازي از سالیان نوجوانی نوشتن و سرودن را آغاز کرده و اینک عضو هیأت علمی در دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی وابسته به دانشگاه علامه طباطبایی است.

وی گفت:  این استاد برجسته افزون بر زبان فرانسوی که از سالیان خردی با آن آشنایی یافته‌، با زبان‌های اسپانیایی و آلمانی و انگلیسی نیز آشناست و تاکنون ده‌ها کتاب و نزدیک به 300 مقاله نوشته ‌است.

منبع:مهر

 

 

 

دیدگاه شما