وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 28 شهريور 1392 ساعت 04:14   |   کد مطلب: 2095
تویسرکان آکنده از عطر حرم مطهر رضوی شد/عکس
ساعاتی قبل با وارد شدن کاروان خدام حامل پرچم امام رضا(ع) و پرچم متبرک حرم مطهر رضوی به تویسرکان، این شهرستان با پرچم رضوی متبرک شد و مورد استقبال باشکوه مردم، مسئولان و روحانیون این شهرستان قرار گرفت.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نافع، استقبال مردم ولایتمدار دارالمؤمنین تویسرکان کم نظیر بود. اشتیاق مردم تویسرکان در وصف نمی‌گنجید و باید بود و دید که چگونه ساعت‌ها منتظر ورود بیرق مطهر امام رضا (ع) در میدان جانبازان تویسرکان بودند تا با سلامی به ساحت مقدس امام رئوف هم اردات خود و هم حاجتشان را بیان کند.

بیرق حرم مطهر امام رضا(ع) در قالب جشن‌های " زیر سایه خورشید" این امکان را برای افرادی که توانایی سفر به مشهد الرضا را ندارند فراهم می‌کند تا اردات خود را به امام هشتم نشان دهند.

مردم دارالمؤمنین تویسرکان که همواره به ائمه اطهار و اهل بیت ارادت ویژه ای داشته‌اند با استقیال پرشور ثابت کردند که همواره سیره امامان معصوم و ائمه اطهار را در زندگی سرلوحه قرار می‌دهند.

وقتی که زمان ارادت به امام رضا(علیه السلام) می رسد دیگر این ارادت پیر و جوان، زن و مرد نمی شناسد و همه و همه مشتاقانه می خواهند عنایت خداوندی را در زیر سایه خورشید جستجو کنند.

در میان خیل عظیم جمعیت حضور بی‌نظیر جوانان ستودنی است.زنان و مردان را می بینی که می خواهند دستان کوچک فرزندان خود را به پرچم برساند و یا که نه تنها با حضور در فضای مطهر شده به بیرق رضوی خود و فرزندان خود را متبرک به شمیم عطر حرم مطهر رضوی کنند.

بعد از استقبال در ورودی شهر و در میدان جانبازان ، خدام حامل بیرق مطهر به بیمارستان ولیعصر(عج) شهرستان تویسرکان رفتند.بیماران را که تا لحظاتی قبل از دیدن بیرق رضوی شاید نایی برای حرف زدن نداشتند حال با چشمانی گریان حاجات خود را از امام رضا(علیه السلام) می خواستند.

در حاشیه مراسم استقبال یکی از حاملین پرچم رضوی که خود را مهدی خادم الخمسه معرفی کرد در گفتگو با خبرنگار رودآور گفت: ۲۸ سال است از خادمین حرم امام رضا(ع) می باشم.

خادم الخمسه از احساسات پاک و مقدس مردم حرف زد و افزود: در مسیر استقبال احساسات پاک و مقدس مردم و بخصوص در این سه روز که در همدان هستیم مشاهده کردم، اینکه همه اقشار مختلف مردم با چه شور و اشتیاق زاید الوصفی ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت نشان می دهند.مردمی که با اسپند، گل و گلاب و با احترام خاصی به پرچم نزدیک می شوند، بیرق را می بوسند و آن را به سر و روی خود میزند.

خادم الخمسه حضور مردم را نشان از امام دوستی و ولایت مداری و ارادت خالصانه به ائمه اطهار دانست و اظهار داشت: این ها به حقیقت حاکی از عشق فراوان آنان به خاندان نبوی است و باید گفت ارادت مردم به امام رضا(ع) قابل ستایش است.

در میان زمزمه های یا زمان آهو گفتن خادمین در مسیر زنی را دیدم که شوهر خود را با ویلچر برای استقبال آورده بود و گریان و با صدایی لرزان رضا رضا می گفت.

در ادامه بیرق متبرک به کانون اصلاح و تربیت زندان تویسرکان برده شد و طی مراسمی زندانیان خود را متبرک به حضور پرچم رضوی کردند.در مراسم جشن میلاد که در زندان تویسرکان گرفته شده یکی از خادمین از فضایل و کرامت ائمه بخصوص امام رضا(علیه السلام) مطالبی را عنوان کرد و خادمی دیگر برای مدتی به مداحی پرداخت.

از دیگر برنامه های کاروان زیر سایه خورشید بازدید از دو خانواده شهید غلامرضا اکبری و شهید مرتضی درویشی بود.

پدر شهید اکبری با پس بوسه بر بیرق رضوی در گوشه ای نشست و نگاهم امتداد نگاهش را گرفت.چشمانش به پرچم دوخته شده بود و هنوز باور این مطلب برایش دشوار بود که خانه اش سرشار از عطر رضوی شده باشد.

و مادر شهید درویشی نیز که گویا انتظار دیدار پرچم و خادمین را از قبل داشته است. مادر شهید درویشی گفت: دلم گرفته بود و با امام رضا (علیه اسلام) درد و دل می کردم، هنوز حرفهایم با ایشان تمام نشده بود که تماس گرفتند و گفتند افتخار میزبانی پرچم رضوی را به ما داده اند.

با بیان خاطرات مادر شهید از فرزند شهید خود اشک های خادمین و دیگر حاضرین جاری شد.

مسیر کاروان ادامه داشت و ما نیز همراه با خادمین حرم مطهر امام رضا(علیه السلام) در مراسم جشنی که در جوار بارگاه مطهر حضرت حبقوق نبی(علیه السلام) بود شرکت کردیم.

مردم با پرچم های برافراشته از ساعت ها قبل منتظر بودند.بوی اسپند و گلاب پیچیده بود و صوتی که از همه جا به گوش می رسید: آمده ام شاه پناهم بده.آمده ام شاه پناهم بده.

آئین استقبال از خدام بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الائمه (علیه السلام) و حاملان پرچم حرم رضوی با شکوه تمام برگزار شد.

در این مراسم معنوی که سراسر آکنده از عطر و معنویت آستان شریف رضوی بود مردم تویسرکان، با سلام و صلوات و رضا رضا گفتن حضور پرچم داران امام رضا (علیه السلام) را بر دیده و دل، خوش آمد گفتند.

در این بین مادران و پدرانی بسیاری بودند که با فرزندان خویش آمده بودند.به سراغی یکی از آنان رفتم و از احساسش پرسیدم.آقای مصفا گفت: این فضای معطری که به واسطه پرچم رضوی ایجاد شده را با هیچ زبانی نمی توان وصف کرد.دختر آقای مصفا ضحا نیز با زبان کودکی خود امام رضا(علیه السلام) را صدا می زد.

قرائت صلوات خاصه امام رضا(علیه السلام)، مولودی خوانی و زیارت پرچم بارگاه ملکوتی آستان قدس رضوی توسط مردم، مداحی مداح حرم رضوی و توزیع هدایایی متبرک شده به صحن و سرای رضوی در بین شرکت کنندگان توسط خادمان از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

نزدیک به اذان مغرب و عشاء بود که پرچم رضوی را برافراشتند و مردم تویسرکان با سلام و صلوات و با شور و اشتیاق خاصی بیرق و خادمین حرم مظهر رضوی را بدرقه کردند.

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت