وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 26 شهريور 1392 ساعت 05:06   |   کد مطلب: 2033
مجلس به توفیقی رأی نخواهد داد
عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از اقدامات سرپرست وزارت علوم گفت: نمایندگان در صورت معرفی جعفر توفیقی به عنوان وزير به وی رأی اعتماد نخواهند داد.

به گزارش نافع، عطاءا... سلطانی‌صبور نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ به طور قطع اگر توفیقی سرپرست وزارت علوم به عنوان وزیر پیشنهادي این وزارتخانه به مجلس معرفی شود، نمایندگان به وی رأی نخواهند داد.
وی اظهار داشت:‌ مشخص است برخی از اقدامات توفیقی در واقع برای وزیر بعدی انجام می‌شود، توفیقی به نوعی جاده‌صاف‌کن وزیر بعدی شده است.
عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه سخن امروز نمایندگان و منتقدان عزل و نصب‌ها در آموزش عالی کشور فقط به دنبال چند تغییر ساده نیست، تصریح کرد: توفیقی در سخنانش خود را با وزیر دولت قبل مقایسه کرده است، در حالی که اکنون وي سرپرست وزارت علوم است و باید به قواعد تن دهد، اما با اقداماتش نشان داد که انسان قانونمداری نیست.
سلطانی‌صبور، توفیقی را فردی جناحی توصیف کرد و با بیان اینکه سرپرست وزارت علوم در عملکرد جناحی خود افراطی رفتار می‌کند، گفت: از اصحاب علم و فرهنگ انتظار می‌رود که اعتدال را در دستور کار خود قرار دهند.
عضو کمیسیون آموزش مجلس با تأکید مجدد بر اینکه توفیقی در صورت معرفی به مجلس نظر مثبت نمایندگان را کسب نخواهد کرد، اظهار داشت: شاید وي نیز بر این نکته آگاه باشند و شاید همین آگاهی باعث شده که رایزنی‌هایی را برای کسب نظر نمایندگان انجام دهد، اما باید بداند که اینگونه اقدامات سودی برایش ندارد.
سلطانی‌صبور همچنین با انتقاد از تلاش برای تغییر رئیس دانشگاه آزاد یادآور شد: پس از حدود 30 سال رئیس این دانشگاه طبق یک فرآیند قانونی تغییر کرد، با توجه به اینکه تغییر رئیس این دانشگاه به تغییر دولت‌ها مرتبط نیست نباید شاهد انجام اقداماتی در زمینه تغییر فرهاد دانشجو باشیم.

منبع:فارس

 

 

 

دیدگاه شما