آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 1 مهر 1393 ساعت 13:02   |   کد مطلب: 9688
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی:
سیاست‌های علم و فناوری سرعت پیشرفت علمی کشور را افزایش می‌دهد
سیاست‌های علم و فناوری سرعت پیشرفت علمی کشور را افزایش می‌دهد
ابلاغیه سیاست‌های علم و فناوری، بستر لازم برای توسعه همه‌جانبه و شتابنده ایران اسلامی را فراهم می‌کند.

به گزارش نافع، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: عمل به راهبردهای ابلاغ شده از طرف ایشان موجب پیشرفت کشور در عرصه‌های علمی و صنعتی می‌شود.

ابراهیم کارخانه‌ای با تأکید بر توانمندی‌های بسیار بالای ایران در حوزه منابع انسانی و طبیعی اظهارداشت: پیش از این مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، راهبردهای ورود این ذخایر به چرخه توسعه و پیشرفت علمی کشور را بیان فرموده‌اند.

وی با بیان اینکه سرعت پیشرفت علمی کشور 13 برابر میانگین جهانی است، تصریح کرد: این موفقیت مرهون هدایت‌های مدبرانه و داهیانه رهبر معظم انقلاب و بهره‌گیری از توانمندی‌های داخلی است.

کارخانه‌ای با تأکید بر عزم ملی برای اجرای این ابلاغیه خاطرنشان کرد: سیاست‌های کلی علم و فناوری، راهبردهای اساسی ورود به چرخه توسعه علمی و صنعتی برای گسترش رفاه در جامعه را هدف قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران نشان داده که بر پایه عزم ملی توانسته دست به اقداماتی متهورانه و بالنده در حوزه پیشرفت علمی، صنعتی و دفاعی بزند که دشمن را به تحیر وادارد.

نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت اضافه کرد: نمونه بارز این ادعا، دستیابی کامل به چرخه سوخت هسته‌ای و غنی‌سازی 20 درصدی اورانیوم بود زیرا اروپا و آمریکا باور نمی‌کردند که ایران هیچ‌گاه بتواند به این قدرت دست یابد.

کارخانه‌ای خاطرنشان کرد: این اقدامات تحسین برانگیز باوجود اعمال شدیدترین تحریم‌ها برضد نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه مشابه همین اقدامات در عرصه فناوری‌های دفاعی نیز رخ داده، اعلام کرد: مجموع این کارها، جایگاه برجسته‌ای را در قله افتخارات جهانی برای جمهوری اسلامی ایران رقم زده است.

گفتگو از سمیه مظاهری

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت