وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 19 تير 1393 ساعت 12:09   |   کد مطلب: 8240
مشاوره قبل از ازدواج در همدان
مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان از الزامی شدن مشاوره قبل از ازدواج برای زوجهای جوان در این استان خبر داد.

مهرداد نادری فر عصر چهارشنبه در اولین جلسه کمیته کاهش آسیب‌های اجتماعی استان با موضوع راهکارهای کنترل و کاهش طلاق بابیان این مطلب اظهار داشت: قبح و زشتی طلاق در جامعه ایرانی شکسته شده و روند صعودی آمار طلاق در کشور از مرز بحران گذشته است.

وی افزود: میانگین نسبت آمار ازدواج به طلاق پنج درصد و متناظر آن در استان همدان هشت و نیم درصد است و بر این اساس استان همدان رتبه 16 کشوری را در بخش طلاق دارد.

وی اضافه کرد:اگر چه تا کنون بسیاری از دستگاههای متولی عملکرد مناسبی در حوزه ازدواج و طلاق داشته‌اند اما متاسفانه نتیجه مطلوب و اثر گذار به همراه نداشته اند.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری همدان هدف از این نشستها را رسیدن به راهکارهایی دانست که بتواند در کوتاه مدت و دراز مدت کاهش طلاق را به دنبال داشته باشد.

نادری فر با تاکید بر اینکه می توان برای کنترل و مهار طلاق عزم عمومی را جزم کرد، بیان داشت: آموزش انتخاب صحیح، گذراندن دوره مشاوره قبل از ازدواج، تاخیر در صدور حکم طلاق و تلاش برای سازش زوجین متقاضی طلاق از راهکارهایی است که بر کاهش آمار طلاق اثرگذار است.

وی انجام تحقیقات علمی و پژوهشی در حوزه آسیبهای اجتماعی را مهم ارزیابی کرد و خواستار همکاری دستگاه قضایی، دانشگاهها، استادان حوزه و دانشگاه و سایر مراکز علمی برای دستیابی به آخرین یافته های پژوهشی و آماری در بخش طلاق شد.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری همدان همچنین بر تقویت و مشارکت بیشتر مراکز مشاوره ای اعم از دولتی و خصوصی برای زوجهای جوان چه قبل از ازدواج و چه حین ازدواج تاکید کرد

منبع:مهر

دیدگاه شما