آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 14 تير 1393 ساعت 12:16   |   کد مطلب: 8152
جزء خوانی قرآن کریم در ۱۸۰ مسجد نهاوند درحال برگزاری است
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی نهاوند از برگزاری جلسه جزء خوانی قرآن کریم ویژه ماه مبارک رمضان در مساجد این شهرستان خبر داد.

به گزارش نافع، حجت‌الاسلام حسین گروسی گفت: مراسم جزء خوانی قرآن کریم در ۱۸۰منطقه شهری و روستائی نهاوند در حال برگزاری است و این طرح با استقبال چشمگیر نسل جوان ونوجوان روبروشده است.

وی هدف از اجرای این طرح را فراگیر شدن نهضت قرآن آموزی در مساجد بیان کرد و گفت: ترویج فرهنگ قرآنی درجامعه، نهادینه کردن فعالیت های قرآنی درمناطق روستائی و شهری، و آشنا سازی نسل جوان ونوجوان با مفاهیم قرآنی ازجمله اهداف دیگر این طرح قرآنی است.

وی تصریح کرد: مراسم جزء خوانی قرآن کریم در شهرستان نهاوند از ابتدای ماه مبارک رمضان آغازشده است و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

سرپرست تبلیغات اسلامی نهاوند گفت: اجرای مسابقه قرآنی و تجلیل از قاریان،حافظان و خادمان قرآنی در راستای کشف استعداد های قرآنی را از جمله برنامه های جنبی این محافل عنوان کرد.

 گروسی اظهارداشت: مراسم جزء خوانی قرآن کریم با همکاری روحانیون اعزامی و مدیران مراکز و موسسات قرآنی در شهرستان نهاوند در حال برگزاری است.

حجت‌الاسلام گروسی اضافه کرد: در این مراسمات علاوه بر قرائت آیات و سوره های قرآن کریم نکات تجویدی و نحوه صحیح تلفظ و مخارج حروف نیز توسط مربیان و مبلغان اعزامی آموزش داده می‌شود.

وی افزود: در این راستا ۲۰ مسجد میزبان برگزاری جلسات تفسیر توسط روحانیون و ۱۶۰ مسجد نیز میزبان جلسات روخوانی، روانخوانی و ختم قرآن هستند.

گروسی گفت: علاوه بر فعالیت های قرآنی در مساجد ۲۱پایگاه قرآنی در مناطق مختلف نهاوند، برزول، گیان و فیروزان و روستاهای تابعه در حال جزء خوانی قرآن کریم می باشند.

وی با اشاره به برگزاری مراسمات ویژه خواهران در طول ماه رمضان در تمامی مساجد شهری و روستایی، بیان داشت: برپایی محافل انس با قرآن، مراسمات شبهای قدر با حضور هیئت های عزاداری در مساجد و مصلی، پخش افطاری و سحری در برخی از مساجد و جمع آوری کمکهای مالی خیرین برای زندانیان محکوم مالی از جمله برنامه های مردمی درماه مبارک رمضان هستند.

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت