دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

 

 

 

 

***
SEO Services Glendale

تاریخ : دوشنبه 28 مهر 1393 ساعت 12:17   |   کد مطلب: 10287
آخرین مراحل شناسنامه دار کردن مداحان در همدان
سرپرست تبلیغات اسلامی شهرستان همدان از آخرین مراحل شناسنامه دار کردن مداحان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش نافع، حجت ‌الاسلام محمد جمشیدی گفت: شناسنامه‌دار کردن و ساماندهی مداحان از برنامه‌های مهم سازمان تبلیغات اسلامی است و امیدواریم با تلاش و فعالیت مستمرترT شاهد اعتلای سطح مداحی باشیم.

وی افزود: بانوان مداح در شهرستان همدان آخرین مراحل ساماندهی را طی می کنند و انشاالله تا آغاز ماه محرم به تمامی  بانوانی که در آزمون مداحی قبول شدند کارت مداحی داده می شود.

جمشیدی اضافه کرد: آقایان مداح نیز کارت موقت مداحی دریافت کرده و براساس توانمندی خود و طراز نمره در آزمون مداحی سطح بندی شده وکارت مداحی می گیرند.

این مسئول در ادامه به فعالیت کانون مداحان اشاره و خاطرنشان کرد: شکل ‌گیری کانون شاعران و مداحان درسازمان تبلیغات اسلامی در راستای ساماندهی شاعران و مداحان آئینی است.

حجت الاسلام جمشیدی اضافه کرد: کانون مداحان هر چهارسال یکبار و توسط مداحان انتخاب می شوند و۱۲ دی ماه امسال زمان انتخابات کانون مداحان است.

سرپرست تبلیغات اسلامی شهرستان همدان همچنین در ادامه ویژگی و شاخصه های مد نظر برای شرک درانتخابات کانون مداحان را از قبیل پذیرش ولایت فقیه، تابعیت ایران اسلامی، رعایت شئونات اخلاقی، عدم وابستگی به جریان های منحرف فکری، تحصیلات فوق دیپلم، سکونت درهمان شهر، توانایی جسمی، کارت موقت مداحی یا شعر آئینی، سن حداقل ۲۴و حداکثر۶۰ سال برشمرد.

جمشیدی یادآور شد: مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) نقش بسیار مهم و ارزشمندی در گسترش فرهنگ اسلامی و دینی و به‌ویژه گسترش فرهنگ اهل بیت(ع) دارند.

وی افزود: تبیین آسیب‌ها، انحرافات و تحریف‌ها در مدیحه‌سرایی برای اعتلای فرهنگ مداحی و ارزش‌های دینی و مذهبی در جامعه نیز از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان تبلیغات در این حوزه است.

حجت‌الاسلام جمشیدی ابراز داشت: برای رسیدن به این هدف قبل از دادن کارت مداحی به مداحان برای آنها کلاس های آموزشی و پس از آن آزمون برگزار شد و در نهایت مداحان را سطح بندی کرده و کارت مداحی دریافت می کنند.

وی ادامه داد: امیدواریم در ماه محرم شاهد فعالیت مناسب و ارزشمند مداحان و استقبال مردم از برنامه‌های این ایام باشیم.

دیدگاه‌ها

کتب مقتل در اختیار مداحان قرار بگیرد تا سطح اگاهی بالا رود

دیدگاه شما