وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 31 تير 1393 ساعت 11:27   |   کد مطلب: 8534
پایین بودن سطح سریال های تلویزیونی رمضان عدم استقبال مردم را توجیه می کند
برخی معتقدند به جزء برنامه هایی همچون ماه عسل و برنامه های سحر، سایر سریال ها و برنامه های تلویزیونی امسال در ماه مبارک رمضان به دلیل پایین بودن سطح کیفی ابعاد مختلف خود، در جذب مخاطب ناموفق بودند و نتوانستند مخاطبان رمضانی خود را میخکوب کنند.

سریال‌های ماه رمضانی به قسمت های پایانی خود نزدیک می شوند، سریال هایی با مضامین دینی و اخلاقی که سازندگان آنان علاوه بر ارائه و انتقال مفاهیم و معانی مذهبی و اخلاقی در پی جذب مخاطب نیز بودند.اما به نظر می رسد به جز تعداد محدودی از برنامه های تلویزیونی آن طور که باید در جلب رضایت مردم موفق نبودند.

بوی باران بوی مظلومیت و غربت جبهه و جانبازان را می دهد

13آقای الوندی معلمی ۴۰ ساله است او درباره سریال های ماه رمضان می گوید: از میان سریال ها و برنامه ها، سریال بوی باران که با محتوای جبهه و جنگ سر و کار دارد را می پسندم.

او با اشاره به اینکه بوی باران بوی مظلومیت و غربت جبهه و جانبازان را می دهد، می افزاید: در این سریال نظرات جامعه امروز ما درباره جانباز، شهید و شهادت به زیبایی و ایده ای نو به تصویر کشیده شده و تلفیق خوبی از نظرات متفاوت در زمان گذشته و حال است.

دوری از روزمرگی با بیان موضوعات جدید شیرینی ماه عسل را دو چندان کرد

15زهرا فارغ التحصیل رشته روانشناسی است، او می گوید: برنامه ماه عسل نگاهی تازه به مسائل گوناگون دارد که شاید ما هر روز شاهد رخ دادن آن ها در اطراف خود هستیم اما از کنار آن به راحتی عبور می کنیم.

او ادامه می دهد: موضوعات برنامه های ماه عسل به دور از روزمرگی و کلیشه بودن است و هر روز با ایده ای نو روبرو می شویم، به طوری که در حین سادگی ما را ترغیب می کند ادامه برنامه را ببینیم، موضوعات این برنامه با نگاهی تازه و مردمی به مسائل همه فهم و اثرگذار است و خوب توانسته مردم را جذب کند.

زهرا می افزاید: علاقه چندانی به دنبال کردن سایر برنامه ها نداشتم ناگفته نماند برنامه های سحر شبکه یک و سه را نیز از برنامه های خوب این ماه می دانم.

هفت سنگ ما را از تماشای برنامه های تلویزویونی دیگر منصرف کرد!

12خانم عبدالمالکی؛ ۳۸ ساله، با دو فرزند، کارمند است، او نیز می گوید: سریال هفت سنگ محتوای خاصی را دنبال نمی کند، ساده است اما نه سادگی که بتواند پاسخگوی مردم باشد به ویژه آنکه سطح کیفی آن از تمامی ابعاد همچون فیلم نامه نویسی، محتوا و بسیاری مسائل دیگر پایین و در حد سریال های ۱۰ سال گذشته است.

10او با بیان اینکه سریال هفت سنگ لحنی کودکانه دارد، ادامه می دهد: این سریال با کپی برداری از یک سریال آمریکایی تکلیفش هم با خودش معلوم نیست، به طور مثال مشخص نیست طنزی با محتوا و نکات اخلاقی برای کودکان است یا برای عبرت آموزی بزرگسالان؟!

سریال های رمضان امسال در رقابت با سریال های کره ای جا ماندند

آقای اردلان دیگر شهروند تویسرکانی درباره سریال های رمضان امسال می گوید: زمانی بود که سریال های های تلویزیونی در ماه مبارک رضان تنها از یک یا دو شبکه پخش می شد آن هم با کیفیت مطلوب، ولی امروز با تعدد شبکه های تلویزیونی و همزمانی پخش برنامه ها با یکدیگر روبرو هستیم و این تعدد موضوعات در شبکه های مختلف از نظر رواشناسی و اجتماعی سبب عدم تمرکز مردم برای انتخاب سریال مورد علاقه خود می شود.

او می افزاید: سریال های رمضان امسال در رقابت با سریال های کره ای جاماندند و نتوانستند مردم را میخکوب کنند، طوری که تلویزیون برای جلب رضایت مردم سعی کرد سریال های سال های گذشته را در شبکه های مختلف به صورت تکراری پخش کند و این موضوع جلوه خوبی برای تلویویزن نداشته است.

از مقدم انتطار بیشتری می رفت/ سریال مدینه تا حدودی نظر مخاطب را جلب کرد

آقای ربیعی کارمند ۳۵ ساله است او می گوید: من و خانواده ام از برنامه های امسال تلویزیون در ماه مبارک رمضان آن طور که باید راضی نیستیم، تنها سریال مدینه را که با پرداختن به موضوع ربا از دیدگاهی دیگر توانست مخاطب را جذب کند می بینیم، گرچه این سریال نیز آن طور که باید ساخته نشده و از کارگردانی مثل سیرویس مقدم انظار بیشتری بود.

دیدگاه شما