وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 12 ارديبهشت 1403 ساعت 13:45   |   کد مطلب: 43485
سید مسعود حسینی شهردار همدان ، برای نخستین بار در تاریخ شهرداری همدان پرواز هواپیما با هدف تصویربرداری هوایی و سه بعدی با مقیاس ۱/۵۰۰ انجام می شود.

به گزارش نافع، شهردار همدان با اشاره به انجام مطالعات این پروژه در سال ۱۴۰۲ و  اعتبار درنظر گرفته شده برای آن به میزان ۱۵۰ میلیارد ریال تصریح نمود : به روز رسانی نقشه پایه شهر همدان به مساحت ۳۵ هزار هکتار تصویربرداری محدوده و حریم شهر با استفاده از هواپیمای دو موتور سرنشین دار توسط بخش خصوصی و با اخذ مجوز های لازم از ستاد کل نیروهای مسلح کشور و تصویب شورای اسلامی شهر همدان و با همکاری معاونت شهرسازی و معماری و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان و سازمان نقشه برداری غرب کشور اجرا خواهد شد.
 
وی اظهار نمود : مهمترین هدف این پروژه را بروز رسانی و تدقیق نقشه شهر همدان بعنوان پایه اصلی انجام طرح تفصیلی آینده شهر و نیز بارگزاری در سامانه شهرداری الکترونیک  جهت ارائه خدمات غیرحضوری با دقت بالا برشمرد و افزود در این پروژه از تکنولوژی های نوین دوربین ۱۵۰ مگا پیکسلی رقومی و متریک و همچنین لیزر اسکن (LIDAR) معابر شهر استفاده خواهد شد.
 
حسینی در پایان افزود : پرواز هواپیمای دو موتوره ی سرنشین دار از روز شنبه پانزدهم اردیبهشت ماه و بمدت یک هفته در آسمان شهر همدان انجام خواهد شد.

دیدگاه شما