نمایش 1 - 10 از 75
مگر نه اینکه از سوی دولت باید برنامه هایی برای بالا بردن قدرت خریدمردم و کاهش قیمت مسکن لحاظ گردد، به اینجا که می رسد هرکسی سنگ خود را به سینه می زند و گرانی و روکود در بازار مسکن را به عوامل مختلف که بعضا ربطی به صورت حساب مسئله ندارد ربط می دهند.
این روزها با نوسان قیمت ارز در کشور شاهد افزایش قیمت برخی اجناس هستیم که گاهی این افزایش قیمت ها نه تنها در مورد اجناس خارجی که بر روی کالاهای تولید داخل که ارتباطی چبه نوسانات قیمت ارز ندارد نیز تاثیر گذاشته و موجب نارضایتی مردم شده است.
مسکن برای بسیاری از خانوارهای ایرانی به چالشی جدی مبدل شده است از اینرو ساماندهی و بهبود وضعیت موجود از ضروریاتی است که باید با اولویت گذاری و تسریع زمانی از سوی دستگاه‌های ذی ربط پیگیری شود.
فصل کوچ زنبورداران به استان‌های سردسیر کشور از جمله استان همدان آغاز شده و فصل بهار شرایط مناسبی برای پذیرایی از زنبورهای عسل در این استان‌ها فراهم می‌کند.
در گلایه های تولیدکنندگان از مسئولین مطرح شد؛
یقینا تحقق شعار سال و بهبود شرایط اقتصادی بدون حمایت از تولیدات داخلی و البته با عملکردهای پوشالی و شعارگونه امکان پذیر نیست.
حکایت وعده های سرخرمن دولت و پروژه های نیمه تمام!
دولت یازدهم و دوازدهم در رابطه با به نتیجه رساندن پروژه های نیمه تمام وعده های متعددی به مردم داد که البته در تحقق برخی از وعده های مذکور مثل "بزک نمیر بهار میاد..." مصداق عینی است.
صادرات سنگ درهمدان از نبود کارخانجات به‌روز رنج می‌برد و البته این مهم، ظرفیت های اشتغالزایی استان را تحت تاثیر قرار داده است.
در راستای حمایت از تولید ملی؛
رینگ آلومینیومی خودرو یکی از محصول صنعتی است که همچنان در ایران وارد می‌شود و با پیگیری مسئولان اسدآباد یک سرمایه‌گذار بخش دولتی به دنبال احداث این مجموعه صنعتی است.
ورود اجناس ارزان قیمت چینی در بازار لوازم کوهنوردی تولیدکنندگان داخلی را به زانو در آورده است. یکی از تولیدکنندگان میگوید برای اینکه تولیدات ما کیفیت بالایی داشته باشد باید از مواد اولیه گران قیمت استفاده کنیم و همین امر موجب میشود تولیدات بی کیفیت و ارزان قیمت چینی در سبد مستریان قرار گیرد.
استاد اقتصاد و کارآفرینی دانشگاه علامه طباطبایی
استاد اقتصاد و کارآفرینی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به نوسانات این روزهای بازار ارز گفت: متأسفانه علاوه بر عوامل جهانی بحران تجارت داخل بر این امر دامن زده و تکیه بر داشته ها و منابع داخلی با بی ثباتی برنامه های اقتصادی نادیده گرفته شده است

صفحه‌ها