وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 14 دى 1398 ساعت 08:51   |   کد مطلب: 38648
در پی شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، راهپیمایی نمازگزاران همدانی همزمان با سراسر کشور پس از نماز عبادی سیاسی جمعه در محکومیت این جنایت آمریکا برگزار شد.

به گزارش نافع، یک شرکت کننده در راهپیمایی گفت: مهمترین ویژگی خون شهید این است که انسانها را به تفکر وادار می کند و شهیدانی چون سردار سلیمانی در مسیر حق و حقیقت گام گذاشتند و برای عزت اسلام تلاش و مجاهدت کردند.

وی شناخت مسیر زندگی شهید سلیمانی را ضروری دانست و ادامه داد: وقتی انسان زندگی این شهید بزرگوار را بررسی می کند می بیند، درس آموخته و پرورش یافته مکتب حضرت علی(ع) است و به همین علت پیشنهاد می کنم ما نهج البلاغه را بخوانیم و ببینیم این شهید چگونه درس ولایت را از محضر امیرالمومنین(ع) یاد گرفته است‌.

این جوان انقلابی اضافه کرد: بزرگترین درسی که از زندگی شهدا می توان گرفت این است که قدرت تفکر و تجزیه تحلیلمان را بالا ببریم، همچنین یاد بگیریم که سطحی نگر نباشیم و قدرت تشخیص حق و باطل را داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه این عمل تروریستی را به شدت محکوم می کنیم، گفت: شهادت سردار شهید سلیمانی توسط آمریکا نشان دهنده ضعف، ضلالت و خواری دشمنان است چراکه دشمن وقتی به نهایت ناتوانی می رسد دست به اقدامات تروریستی می زند.

معاون فرهنگی سپاه انصارالحسین(ع) همدان نیز بیان کرد: این حرکت بیش از همه چهره نظام سلطه و استکبار را برای مردم افشا کرد و نشان داد کسانی که دم از حقوق بشر می زنند چگونه با روحیه دژخیمانه سردار سلیمانی را به شهادت رساندند.

سرهنگ علی بقایی با بیان اینکه قطعا خون این شهید موجب وحدت و انسجام بیشتر سربازان اسلام و جبهه مقاومت خواهد شد، گفت: امیدوارم روزهای پایانی نظام سلطه و استکبار را در پیش رو داشته باشیم.

وی ادامه داد: راه شهید سلیمانی مقاومت، صلابت و ایثار بود و امروز بیش از همه برای نسل جوان شناخت این اهداف ضرورت دارد که امروز حرف مردم ایران این است که خون سردار سلیمانی پایمال نمی شود.

بقایی اضافه کرد: اخلاصی که شهید سلیمانی داشت باعث شد مزد زحمات خود را بگیرد و در راه خدا مخلصانه وارد شد چرا که گفتمان وی گفتمان ولایت بود و تمامی اقدامات و فعالیت هایش بر اساس خط و مشئ رهبری شکل گرفته بود و این می تواند برای همه ما درس مهم و تاثیرگذاری باشد.

یکی دیگر از حضار در راهپیمایی بیان کرد: آمریکا با این حرکت هیچ کاری از پیش نمی برد و ما هر روز بیشتر از روز قبل و جدی تر در صحنه حضور پیدا میکنیم.

وی ادامه داد: من فرزندانم را طوری تربیت کرده ام که فدای اسلام و راه سردار سلیمانی شوند و با این حرکت اگرچه آمریکا به هدف خود رسید اما هیچ وقت نمی تواند ایران را نابود کند و باید این آرزو را به گور ببرد.

این مرد میانسال اضافه کرد: ما تا جایی که جان در بدن داریم راه شهید سلیمانی را ادامه می دهیم و هر کاری که نیاز باشد را انجام می دهیم.

وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی مثل همه ما خانواده داشت اما ایران و اسلام برایش از همه چیز عزیزتر بود، گفت: او سالها در لبنان و عراق و ایران خدمت کرد و این بزرگترین درسی است که ما می توانیم از این شنید بیاموزیم و سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران این فاجعه را محکوم می کند، ادامه داد: با توجه و شناختن اهداف شهید سلیمانی می توانیم ادامه دهنده راهش باشیم و در مسیر ولایت گام ‌برداریم.

یک روحانی نیز بیان کرد: شهید سلیمانی خار چشم دشمنان بود و در سوریه، عراق و ایران نقش بسزایی داشت که دشمن نتوانست این را تحمل کند و دست به شهادت ایشان زد.

وی اضافه کرد: دشمنان اگر فکر می کنند با شهادت شهید سلیمانی همه چیز تمام شده است کور خوانده اند چرا که اگرچه این شهید بزرگوار به فیض شهادت نائل آمد اما قطعا رهروانی دارد که راهش را با تمام قدرت ادامه می دهند.

این روحانی ادامه داد: امیدواریم مسئولان نظام انتقام خون شهید سلیمانی را از مستکبران بگیرند تا مردمی که امروز در نماز جمعه و راهپیمایی سنگ تمام گذاشتند به خواسته خود برسند.

یک شرکت کننده دیگر نیز با بیان اینکه انسانهای خوب همیشه در معرض خطر دشمنان بزرگ هستند، گفت: شهید سلیمانی بر اساس نظر سنجی ها علاوه بر ایران و خاورمیانه در کل جهان جزء چهار نفر تاثیرگذار بود و دشمن مدتها به دنبال حذفش وی بود.

وی اضافه کرد: آمریکا به شدت محکوم است چرا که شهادت سردار سلیمانی مظلومانه بود و همانطور که مقام معظم فرمودند پاسخ قاطعانه ای به آمریکا و اسرائیل خواهیم داد.

این بانو تاکید کرد: صددرصد راه شهید سلیمانی را ادامه می دهیم و من به عنوان یک زن همانطور که خواسته شهدا بوده چادرم را چون اسلحه حفظ می کنم و هرگز حجابم کمرنگ نخواهد شد و این را به فرزندانم نیز آموزش می دهم.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی محور مقاومت بود، گفت: ما نیز همانند این شهید باید یاد بگیریم همه چیز با ایستادگی به دست می آید و نباید پای هر مذاکره ای برویم همچنین شهید سلیمانی به ما نشان داد با مقاومت می توان به تمام خواسته هایمان برسیم و ما هم باید تا زنده هستیم به این نکته عمل کنیم.

یک ‌بانوی حاضر در تظاهرات نیز شهادت شهید سلیمانی را نشان دهنده نادانی و ناتوانی دشمنان دانست و اظهار کرد: جمهوری اسلامی هیچ وقت کوتاه نیامده و نخواهد آمد و ما انتقام خون شهید سلیمانی را از مستکبران خواهیم گرفت.

وی با تاکید بر اینکه راه این شهید تا قیامت ادامه خواهد داشت، گفت: همانطور که خون امام حسین(ع) پایمال نشده است، خون سردار سلیمانی نیز پایمال نمی شود و ملت ایران راهش را ادامه خواهد داد.

این بانو با اشاره به اینکه می توان درس شهادت، مقاومت و صبر را از شهید سلیمانی آموخت، گفت: ما باید مانند حضرت زینب(س) بر این واقعه صبر کنیم و جوانانمان را چون علی اکبر فدا کنیم.

انتهای پیام

دیدگاه شما