وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 22 دى 1399 ساعت 19:46   |   کد مطلب: 40474
حمله به پایگاه هوایی عین الاسد با نامگذاری عملیات شهید سلیمانی، در بامداد ۱۸ دی ۱۳۹۸ ایران با شلیک ده‌ها موشک بالستیک از کرمانشاه به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق آغاز شد. پایگاه نظامی «عین الاسد» در واقع یک فرودگاه برای نیرو‌های نظامی است و به واسطه اینکه مسیر اصلی دسترسی نیرو‌های نظامی آمریکا از خارج عراق به داخل عراق و ارتباط با ۱۳ پایگاه نظامی آمریکا در عراق است، بسیار حائز اهمیت است.

رهبر معظم انقلاب این حمله را یک سیلی محکم به آمریکا توصیف کردند و فرمودند که انتقام واقعی زمانی گرفته می شود که آمریکایی ها از منطقه خارج شوند، مقام معظم رهبری اخیراً در بیانات خود فرمودند سیلی اول همان مراسم با عظمت تشییع پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی بود که جهان را متحیر خود ساخت، دشمن با مشاهده جمعیت میلیونی تشییع کنندگان شهدای مقاومت در ایران و عراق به این باور رسیده که دچار اشتباه محاسباتی شده است، اما هرگز این موضوع را بیان نخواهد کرد. و سیلی دوم حمله ایران به بزرگترین و مهمترین پایگاه نظامی آمریکا در منطقه همان پایگاه عین الاسد بود و این سیلی ها ادامه خواهند داشت تا زمانی که آمریکایی ها منطقه را ترک نمایند.

مقام‌های رژیم صهیونیستی قبل از پاسخ موشکی ایران به آمریکا ابراز نگرانی کرده بودند و تلاش می‌کردند خودشان را از منازعه میان واشنگتن و تهران دور نگاه دارند. نتانیاهو،که از احتمال نابودی‌اش به دست ایران ابراز نگرانی کرده بود. پاسخ موشکی ایران به جنایت آمریکا در ترور سردار سلیمانی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را آشفته تر کرده و ترس از نابودی کامل اسراییل خود را از این اقدام صورت گرفته کنار کشید غافل از اینکه تا نابودی رژیم غاصب چیزی نمانده است.

آمریکا بهتر است بداند منطقه خاورمیانه و جهان اسلام هرگز برای آمریکایی‌ها امن نخواهد بود و به زودی شاهد خروج آنها از منطقه خواهیم بود. قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران به جایی رسیده است که توان حمله مستقیم به پایگاه های آمریکا را دارد،شرایط ایران اسلامی ویژه است و به بسیاری از دستاوردها که آرزوی بسیاری از کشورها است، دست‌یافته‌ایم.

بسیاری از کشورهای قدرت‌مند جهان هستند که امروز نیز مستقل نیستند، اما ایران درحوزه اقتصادی، دیپلماسی و سیاسی بدون وابستگی به آمریکا در اوج استقلال قرار دارد.ایران کشوری بزرگ و قدرتمند است و آمریکا نیز که مفهوم این قدرت را به خوبی می‌داند به دنبال تصویرسازی غیر واقعی از ایران است. ما با قدرت و تسلط کامل بر اوضاع داخلی و منطقه، شجاعت و شهامت خود را حفاظت می‌کنیم و دشمن نیز بداند که حق ندارد به مردم ما نگاه چپ کند. و خطاب به آنان که به عظمت انتقام سخت شک دارند، این آغاز یک دومینو برای اخراج آمریکاییها از منطقه است، حمله موشکی ایران جسارت را به همه برای حمله خواهدداد هزینه معنوی آمریکا بیشتر از هزینه‌های جانی‌اش بود.

یادداشت تحلیلی رحیم رضا خانی

تحلیلگر مسائل سیاسی روز 17/10/99

 

 

دیدگاه شما