وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 11 دى 1399 ساعت 08:40   |   کد مطلب: 40439
سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی» محبوب قلوب و الگوی ملت و مالک ‌اشتر نظام که ورای مرزبندی‌های سیاسی، دفاع از حریم و مرزهای اعتقادی و پیشبرد مقاومت اسلامی را با فروتنی صادقانه‌ای وظیفه خود می‌دانست.

به گزارش نافع، در ارتباط با سردار شهید برای هر انسان منصف با هر طرز تفکر و هر نحله سیاسی و حزبی یک سوال مهم در ذهن خطور می‌کند و اینکه چرا آیین وداع با سردار به دومین بدرقه تاریخی کشور تبدیل شد و حتی بعضی چهره های سیاسی که سابقه همراهی با نظام جمهوری اسلامی ایران را در کارنامه خود نداشتند، این شهید را تکریم و ستایش کردند.

اینکه انسان‌ها بتوانند در مسیر زندگی و اهداف خویش و تناسب با وظایف و رسالت خود ابعاد متفاوت برخاسته از ذات و درون خود را در موارد مقتضی برنامه ریزی و بروز دهند، امتیازی است بسیار  نادر که و هر فردی استعداد بروز آن را ندارد، وقتی امام علی(ع) الگوی انسان‌های چند بعدی قرار می ‌گیرد که از یک طرف در صحنه نبرد دلاوری بی همتاست و شبانگاه سر را در چاه فرو برده و تضرع می‌نماید، دلالت بر توانایی عظیم یک انسان در بروز ابعاد متفاوت خویش است و شهید سلیمانی را می توان یکی از این نمونه ها در بروز ابعاد متفاوت والای انسانی بیان کرد.

همانطور که در عرصه نبرد با دشمنان و داعشیان اطلاع از حضور سردار در صحنه نبرد موجب فرار از مقابله با او می‌شد، در گفت‌وگو و طراحی برنامه ها با نیروهای تحت امر خویش نه در اتاق‌های فرماندهی و در راس میز، بلکه در روی زمین خاکی و دایره وار تشکیل جلسه می داد تا نیروهای تحت امر احساس فاصله و تفاوت با فرمانده خود را نداشته باشند و اجرای شیوه و سنت حسنه بزرگان دینی را در زندگی خود دنبال می‌کرد.

شهید سلیمانی، نیروهای همرزم خود را به این باور عینی رسانده بود که جان در برابر خداوند یکسان است و بین سردار و سرباز تفاوتی نیست و این یکی از رموز بسیار مهم در توفیق ایشان برای مسایل مهم نظامی بود به نحوی که نیروها از هر درجه و هر ملیت در اجرای وظایف خویش بی محابا جانفشانی می‌کردند چون پیوسته فرمانده را در جلو خود و خط مقدم می‌دیدند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در خصوص ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی گفت: تدبیر و شجاعت امام خمینی(ره) و انجام تکلیف الهی  همراه با اخلاص منحصربه فرد و توکل به خدای متعال را می‌توان در تربیت فرزندان ایشان همچون حاج قاسم دلاور و مخلص مشاهده کرد.

حجت الاسلام «احمدحسین فلاحی» خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری با الهام گرفتن از فرامین  قرآن کریم و سیره اهل بیت عصمت و طهارت و پیروی از اندیشه های ناب امام راحل در خصوص دفاع از حق مظلومان و مستضعفان جهان و همچنین مبارزه با استکبار جهانی نقش موثری در پیروزی جبهه مقاومت داشتند.

وی عنوان کرد: مبارزان جهان و جبهه مقاومت با بهره‌گیری از وحدت و ایستادگی ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس از تجارب دلاورمردان و رزمندگان اسلام در مبارزه با استکبار جهانی تجارب ارزنده ای را بدست آورده و به این یقین رسیدند که با مقاومت ایمان به خدا و خودباوری و اخلاص و همت و تلاش می‌توان به پیروزی رسید.

نماینده مردم همدان در خانه ملت تاکید کرد: حضور شخصیت گرانقدری همچون حاج قاسم که با شجاعت وصف ناپذیر و اطاعت محض از ولایت از سیم خاردارهای نفس خود عبور کرده و به عنوان الگویی معنوی برای مجاهدان راه خدا و رزمنده ای شجاع و فرماندهی با تدبیر، همواره موجب تقویت جبهه مقاومت و جسارت و شجاعت سایر فرماندهان و رزمندگان این جبهه بود.

فلاحی اظهار داشت: عملکرد سردار و یارانش در شجاعت، تدبیر و نوع برخورد با گروه‌ها و مردمان با دین‌های مختلف  این پیام را به جهانیان رساند که یاران و سربازان خمینی کبیر(ره) و مقام معظم رهبری در راه رسیدن به سیرالی الله چگونه عمل می‌کنند و اسلام واقعی بدنبال چیست.

وی با تاکید بر اینکه وجود داعش و گروه‌های سلفی وهابی و نوع عملکرد آنها و حمایت آمریکا و صهیونیست ها از این گروه‌ها نشان از خباثت آنها دارد، ادامه داد: در اقصی نقاط جهان نوع کشتار و عملکرد این گروه‌ها در محافل مختلف باعث تنفر و انزجار عمومی شده و چهره واقعی و کریه استکبار را به جهانیان نشان داد.

نماینده مردم همدان در خانه ملت با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست، تصریح کرد: ما با زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، به فرزندان این مرز و بوم و تمامی آزادگان جهان، ارزش عمل، هدف، منش، ایمان، ایثار، ولایت پذیری، انسان دوستی، دفاع از ارزش‌ها، اخلاص و سبک زندگی را آموخته تا الگویی برای جهانیان و نسل‌های آینده باشند.

فلاحی تشریح کرد: نوع رفتار سردار سلیمانی با مردم از ادیان و مذاهب مختلف در کردستان عراق، سوریه و حتی سربازان روس و فرماندهان عالی رتبه سوری، نیروهای حشدالشعبی و گروه های مقاومت حیدریون، زینبیون و فاطمیون، این واقعیت را روشن می‌کند که بصیرت وصف ناشدنی و اطاعت پذیری از ولی خود باعث تربیت چنین فرماندهی می‌شود و تنها با این بصیرت و اطاعت از ولایت است که می‌توان همچون مالک اشتر با تمام یقین درمیدان‌های مختلف وارد شد.

جانشین فرمانده سپاه استان همدان نیز با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و نیز تشریح نقش بسیار مهم، حساس و تعیین کننده حاج قاسم در جبهه مقاومت، گفت: آنچه سبب شد کلام شهید سلیمانی در جامعه نافذ باشد، ولایتمداری وی بود.

سردار «مهدی فرجی» افزود: شهید سلیمانی همانند دیگر فرماندهان بود با این تفاوت که خداوند به وی انرژی و نورانیت خاصی عطا کرده بود تا بسیاری از افراد از ملیت‌های مختلف بدون اینکه به توان نظامی و میزان امکاناتی که در اختیار دارد توجه کنند، فرمانبردار وی بودند.

وی، وجود و حضور سردار سلیمانی برای منطقه و در کشورهای درگیر بحران را مانند حضور یک منجی دانست و ادامه داد: مردم مظلوم منطقه به ویژه عراق و سوریه به حاج قاسم به چشم یک منجی نگاه می کردند، کسی که به آنها آرامش و امنیت می‌داد.

جانشین فرمانده سپاه همدان با تشریح نقش بسیار مهم، حساس و تعیین کننده شهید سلیمانی در جبهه مقاومت، بیان کرد: اخلاصی که شهید سلیمانی در کارها داشت، عامل اصلی اثرگذاری و نفوذ کلام ایشان در مردم بود.

سردار فرجی عنوان کرد: وقتی ایشان با حضور در عراق برای مردم و نظامیان این کشور سخنرانی می کرد، به عینه جان تازه‌ای را برای مقابله با جبهه تکفیری به آنها می‌داد.

جانشین فرمانده سپاه استان همدان اظهار داشت: اگرچه وجود امکانات و تجهیزات نظامی اهمیت دارد اما  آنچه که سبب موفقیت می‌شود حضور گروه‌های مردمی و توان استفاده از آنها در عرصه‌های مختلف است و شهید سلیمانی توان به کارگیری این ظرفیت‌ها را داشت.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه ۸ نفر دیگر از همرزمانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور مستقیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک راکت از پهپادهای ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

در پیامد این اقدام تروریستی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق شلیک کرد.

در پی این موشک باران، پنتاگون در چندین مرحله و به صورت تدریجی اعلام کرد که تعداد ۱۱۰ نفر از نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد دچار آسیب مغزی شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این جنایت پلید آمریکا علیه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس باعث شد که نمایندگان منتخب مردم عراق در پارلمان این کشور مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از کشورشان را تصویب کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا آغاز شود.

منبع:ایرنا

دیدگاه شما