وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 24 فروردين 1399 ساعت 08:15   |   کد مطلب: 39322
در این روزهای کرونایی اخباری در رسانه های کشورهای اروپایی منتشر می شود که حاکی از تجاوز این کشورها به حقوق یکدیگر و سرقت محموله های ماسک از همدیگر است.

 این جدال بی سابقه اروپایی ها برای تأمین ماسک و اقلام بهداشتی به عنوانی راهزنی، ماهیت واقعی غربی ها در مقابله با بحران ها را نشان می‌دهد. در پدیده ای عجیب طی روزهای اخیر چندین محموله تجاری متعلق به چند کشور اروپایی توسط برخی کشورهای اروپایی دیگر به سرقت رفته است؛ کشورهای عضو اتحادیه اروپا که سالها برای منافع همدیگر هزینه کرده اند و از طرف دیگر برای شکست دادن و حفظ برتری خود بر جوامع شرقی متحد شده بودند امروز محموله‌های اهدایی کشورهای شرق دنیا را از یکدیگر به سرقت می برند و با وجود آرای قطعی دادگاه ها حاضر به پس دادن این اقلام به یکدیگر نیستند.

کشورها و دولت های غربی که برخی آن ها را مهد فرهنگ و تمدن می دانستند این روزها برای به دست آوردن اقلام بهداشتی دست به سرقت از یکدیگر می زنند، سرقت هایی که صدای مقامات بسیاری از این کشورها را در آورده است، و با وجود آرای قطعی دادگاه ها حاضر به پس دادن این اقلام به یکدیگر نیستند. سرعت شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، کمبود مواد بهداشتی و ماسک را به بحرانی در کشورهای مختلف بدل کرده و باعث شده کشورهای غربی در ترس و دلهره به سر ببرند و از ترس ویروس کرونا تجهیزات پزشکی یکدیگر را به سرقت می‌برند. کشورهایی که پیش ازاین خود را متحدان دیرینه می نامیدند، حالا این گونه با زیر پا گذاشتن اخلاق و قوانین از یکدیگر دزدی می کنند.دزدی هایی که آن چنان عیان و آشکار است که روی برادران دالتون در غرب وحشی را هم سفید کرده است . متحدان ایالات متحد از تاکتیک‌های واشنگتن در دزدی ماسک واقلام بهداشتی وهمچنین پیشنهاد پول بیشتر برای تصاحب این محموله‌ها به شدت نگران و عصبانی هستند به‌طوری که رسماً از این تاکتیک با عنوان روش‌های غرب وحشی نام می‌برند.

برزیل، آلمان و فرانسه کشورهایی هستند که رسماً آمریکا را به تقلب در قرارداد و پیشنهاد دادن رقم بالاتر به شرکت‌های چینی برای تصاحب غیرقانونی محموله‌های ماسک متهم کرده‌اندپیش از این نیز هجوم مردم به سوپر مارکت ها و غارت مواد غذایی را در این کشورها شاهد بوده ایم. به نظر می رسد کرونا توانست آن روی دیگر مردم به ظاهر متمدن غربی را نشان دهد. آری این ویروس منحوس توانست خیلی مسائل را در دنیا آشکار ساخت که دیگر اروپا مهدتمدن نیست و آمریکا یک ابرقدرت نمی تواند باشد، اوضاع نابسامان کشوری که خود را قدرتمندترین کشور دنیا در ابعاد گوناگون می دانست حال در تهیه ماسک برای شهروندان به خصوص برای کادر درمان عاجز مانده است. اگر کمی واقع بین باشیم و در مقایسه با رفتارهای مختلف که این روزها در سایر کشورها به خصوص آمریکا و اروپا با کشورهای مسلمان جهان بخصوص ایران اسلامی که زیر زره بین استکبار جهانی به سردمداری آمریکای جنایتکار قرار دارد به سادگی می تواند فهمید که انسانیت و ایثار و ازخودگذشتگی که یکی از نشانه ها و آثار دین اسلام بر انسانهاست که در بهران ها در کنار هم باشند نه آنکه دست به راهزنی نمایند. با این اوصاف دولت مردان و آنهایی که در روابط بین الملل مسئولیت دارند بدانند که طرف حساب شما در رایزنی ها این چنین کسانی بودند کهبرای نجات خود از انی ویروس منحوس به هم ریخت اند و چهره واقعی آنها برملا شده است، بدانیم که برای رسیدن به استقلال اقتصادی فقط باید به توان داخلی متکی شد و رایزنی با چنین کشورهایی که از یکدیگر راهزنی می کنند کار به جایی نخواهد رسید.

 

یادداشت تحلیل سیاسی رحیم رضاخانی

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت