وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 15 دى 1398 ساعت 14:07   |   کد مطلب: 38657
وصال "مالک اشتر ایران" به قافله شهدا
انتقامی سخت در راه است
باورش برایم سخت، سنگین و دردناک بود، هنوز هم هست، تیتر خبر را که خواندم دچار یک خلأ وصف ناپذیر و عظیم شدم: " سردار سرلشگر حاج قاسم سلیمانی " به شهادت رسید ...

به گزارش نافع، آنقدر خبر مبهوت کننده بود که باز با دقت بیشتری خبر را خواندم و بازهم ... اشک نه در چشمان من، بلکه در چشمان ایران حلقه زد، چه دلبری ماندگاری کردی سردار با این پرواز شاعرانه‌ات!

نحوه عروج ملکوتی‌ات نمونه بارز سبک مذاکره ددمنشانه آمریکایی‌های خبیث است که همواره از پشت خنجر می‌زنند! چه جمعه تلخ و گزنده ای بود؛ سردار سلیمانی پر کشید و آسمانی شد و من همچنان در میان اشک های ناباورانه‌ام شوکه هستم.

چگونه رفتنت را باور کنم؛ صدای گام‌های استوارت همچنان در گوش لشگر ۴۱ ثارالله و نیروهایی سپاه کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان، عملیات‌های والفجر ۸، کربلای ۴، کربلای ۵ و تک شلمچه و مرزهای شرقی ایران برای مبارزه با اشرا و باندهای موادمخدر در مرزهای ایران و افغانستان، می‌پیچد.

حزب‌الله لبنان و گروه‌های مبارز فلسطینی نقش کلیدی و محوری تو را در جنگ ۲۲ روزه غزه علیه ارتش مجهز اسرائیل هرگز فراموش نمی‌کنند. تو در عراق "حشد الشعبی" و در سوریه "بسیج مردمی" را شکل دادی و  طی 6 سال، بساط تروریست‌ها و داعش را از منطقه برچیدی، القابی چون "قدرتمندترین فرد خاورمیانه" و "کابوس اسرائیل"... را فقط برای تو ساختند سردار!

"سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی" باور و مکتبی تمام نشدنی است؛ تو دست یدالله بر روی زمین بودی، " ژنرال سلیمانی"، عبارتی که لرزه بر اندام آمریکا و اسرائیل می‌انداخت و حالا واهمه انتقامت آنها را رها نمی‌کند، تو به عنوان مؤثرترین نیروی مبارزه با داعش، النصره، القاعده بودی. آنقدر افتخار آفریدی که نشان " ذوالفقار" به عنوان عالی‌ترین نشان نظامی ایران از سوی فرمانده معظم کل قوا به تو اهدا شد.

تو حواله‌ای بودی از جانب خدا برای محافظت و مبارزه بی امان امت خمینی(ره) در برابر ظالمان زمانه! تو اسطوره‌ای جهانی برای همه ظلم ستیزان و آزادگان هستی، تو با "مقاومت" مطرح شدی و همراه با "مقاومت" به مقام عظمای شهادت رسیدی، آنقدر با شهدا انس گرفته بودی که بعد از رهبری معظم، محبوب‌ترین فرد در قلب ایرانی‌ها بودی.

عشق به تو "حاج قاسم" همیشه زنده است و هرگز نمی میرد، جبهه مقاومت جهانی، انتقامت را خواهد گرفت، اکنون یک ایران کمر به انتقام خون تو بسته‌اند.

شرط شهید شدن، شهید بودن است؛ شهادتت مبارک سردارِ سربلند ایران زمین، فرمانده و مالک اشتر جبهه‌ها که هماره بی باکانه و هوشیار تحت فرمان "علی زمانه خود" بودی و هرگز امام و ولی فقیه ات را تنها رها نکردی، وصالت به کاروان رفقایت مبارک...

خودت به دوستانت گفته بودی:" فاطمیه سال بعد دیگر من نیستم!"  تو همچنان الی ابد هستی سردار، تو در قلب من و تمام ایرانیان و ظلم ستیزان و مظلومان جهان، جاودانه شدی.

تو از نسل جاودان همت‌ها، زین‌الدین‌ها و باکری‌ها و همچون کوه بودی‌ ای بزرگ مرد؛ پر صلابت و استوار، نگاه و کلامت لرزه بر اندام دشمنان اسلام می‌انداخت اما در عین حال برای دوستان، ایتام و خانواده شهدا، پدری مهربان و پر عاطفه بودی.

ای سید الشهدای جبهه مقاومت، ستاره بی‌بدیل استراتژیک‌های جنگی! امروز نه تنها ایران، بلکه سوریه، لبنان، غزه، عراق و یمن، و یک دنیا عزادار رفتن تو هستند، با شهادتت گویی فرزندان شهدای مدافع حرم، دوباره یتیم شدند... چقدر گردن ما و این آب و خاک حق داری، چقدر به تو بدهکاریم سردار!

سردار شهیدم! هرگز سخنرانی کوبنده‌ات را در یادواره 1100 شهید شهرستان ملایر فراموش نمی‌کنم، بعد از آن کتاب "حاج قاسم" به قلم"علی اکبر مزد آبادی" که مروری بر خاطرات دوران دفاع مقدس تو بود و تشریح عملیات‌های حساس دوران جنگ و نحوه به شهادت رسیدن یارانت را مطالعه کردم و آنوقت بود که فهمیدم تو چقدر بزرگ و دست نیافتی هستی!

مصاحبه 3 ساعته‌ات در مورد جزئیات جنگ 33 روزه لبنان در خاطره‌ها می‌ماند، حالا تمام ایران، منتقم خون تو هستند، ای قهرمان بی بدیل جبهه مقاومت، آرام بخواب که انتقام سختی در انتظار جنایتکاران است و بدان ما که باقی مانده‌ایم راه تو را تکمیل خواهیم کرد.

چقدر خالص و عظیم و دست نیافتنی بودی ای مرد! جهانی در عمق چشمان نافذت و وجود مطهرت پنهان بود. تمام نشان مردانگی در تو یکجا جمع شده بود، خداوند به خانواده ات، به سیل عظیم دلدادگان و رهروانت، به ملت ایران، به رهبری معظم و جبهه مقاومت صبر عنایت کند.

تو ذبح عظیم بودی برای تحقق گام دوم انقلاب، حالا دیگر "مالک اشتر ایران" به قافله یاران و رفقای شهیدش پیوسته و آرام گرفته است، در آغوش سید الشهداء (ع)آرام بگیر سردار بزرگ و پر افتخار اسلام و اجر یک عمر مجاهدت خالصانه خود را از ایشان دریافت کن ... خداحافظ سردار جاودانه من!...

و اما یک پیام برای ترامپِ دیوانه! از امروز باید از سایه خودت هم بترسی چون سربازان گمنام این سرزمین، انتقام حاج قاسم سلیمانی و سلیمانی‌ها را از تو می‌گیرند، تو سردار قاسم سلیمانی را نکشتی، بلکه آن را به تعداد آزادیخواهان و مبارزان دنیا تکثیر کردی، "سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی" در قلب و فکر ما و در قلم منِ خبرنگار جریان دارد و زنده است الی ابد...
منبع:ایسنا

انتهای پیام

دیدگاه شما