وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 08:03   |   کد مطلب: 37330
مردم حق دارند بدانند چه کسانی به آنها خیانت کردند؟ و این افراد چه نسبتی با متهمان فساد و زد و بند در پرونده های خسارتبار کرسنت، توتال و استات اویل دارند؟

به گزارش نافع، محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت:
 

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت "کسانی که اخیرا در ایران به جرم جاسوسی برای سیا بازداشت شدند، تلاش داشته اند اطلاعاتی در مورد فروش نفت این کشور جمع آورری کنند. محافل جاسوسی در غرب، برای این اطلاعات حاضرند  از 100 هزار تا یک میلیون دلار به کارکنان بخش فروش نفت ایران پرداخت کنند".

جاسوسان مذکور، به کدام کارکنان ارشد و مدیران در وزارت نفت دسترسی داشتند که می توانستند اطلاعات با ارزش را جمع آوری کنند؟ برای برخی جاسوسان دستگیر شده حکم اعدام در نظر گرفته شده است.
به عبارت دیگر، اطلاعات سرّی از این طریق به دست دشمن رسانده شده و سوال این است که واگذار کنندگان اطلاعات سرّی در وزارت نفت چه کسانی هستند؟

این موضوع از آن جهت مهم است که ماه گذشته هم، اخباری مبنی بر ارتباط یک خانم ( النا- و) با برخی مدیران و کارکنان وزارت نفت و جاسوسی از این طریق منتشر شده بود.

لو دادن برخی مجاری دور زدن تحریم های نفتی طی چند ماه اخیر، طبعا می توانسته در کاهش فروش نفت کشورمان موثر باشد و بنابراین با مجرمان این حوزه باید مجازات خیانتکاران جنگی را در نظر گرفت.

در عین حال مردم حق دارند بدانند چه کسانی به آنها خیانت کردند؟ و این افراد چه نسبتی با متهمان فساد و زد و بند در پرونده های خسارتبار کرسنت، توتال و استات اویل دارند؟

شرکت توتال آخرین بار، اطلاعات سرّی مربوط به حوزه پارس جنوبی (مشترک با قطر) را به واسطه فریب طرف ایرانی، به سرقت برد.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما