وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 22 ارديبهشت 1398 ساعت 09:09   |   کد مطلب: 36283
چند روز پیش زنگ زدم به ننه‌آقام تا سفارش کنم از پیازهایی که اوسا حاجی (جد پدری بنده) کاشته مقداری برای ما هم کنار بگذارد تا در سفر بعدی به ولایت مقادیر معتنابهی از آن پیازهای عزیزتر از جان را به همدان بیاورم.

به گزارش نافع،به نقل از فارس از همدان، چند روز پیش زنگ زدم به ننه‌آقام تا سفارش کنم از پیازهایی که اوسا حاجی (جد پدری بنده) کاشته مقداری برای ما هم کنار بگذارد تا در سفر بعدی به ولایت مقادیر معتنابهی از آن پیازهای عزیزتر از جان به همدان بیاورم.

با انگیزه کوبیدن توی کله یکی از آن پیازهای عزیزتر از جان با منزل پدرجد گرام تماس حاصل نمودم اما تلفن زدن همان و داد و فریادهای اوساحاجی همان، که «پسر مگر تو غیرت نداری، نتیجه بزرگ کردیم قاتق‌نان مان شود قاتل جانمان شد چند وقته این پیرزن کارش معطل یک امضاست و جنابعالی فکر پیازی، اگر گوشه دماغت را دیدی پیاز هم می‌بینی».

سریعا استراتژی ظریفی پیش گرفتم و گفتم: اوساحاجی، می‌خواهی بانو را با درد زانو بفرستی همدان که چه بشود هر کار اداری دارید به من بگویید «دندم نرم» خودم پیگیری می‌کنم.

اوساحاجی نه برداشت و نه گذاشت و گفت: واسه همه پیگیریات مرسی! بیا ننه آقاتو ببر اداره بوستانداری که کارهای اداری‌اش انجام بشه وگرنه هر چه دیدی از چشم خودت دیدی.

*سکانس دوم

ننه‌آقا را با سلام و صلوات از ترمینال به خانه آوردم و بعد از پذیرایی و مشت و مال زانو و سایر خدمات هتلینگ و کترینگ، با آژانس در اختیار راهی بوستانداری شدیم.

در راه کلی سفارش کردم «ننه‌آقا تو هیچی نگو بذار من حرف بزنم که مشکلی پیش نیاد» اما ننه آقا از همان شروع سوار شدن کلی حرف بار راننده آژانس کرد که مگر سر گردنه است و چرا اینقدر گران حساب می‌کنی؟

من به شدت نگران بالا گرفتن جر و بحث و تبدیل آن به زد و خورد بودم و در حال محاسبه اینکه چند وقت است نرمش بدنی نداشته‌ام و اگر احتمالا تنش بالا بگیرد و مشتی از طرف راننده به سینه یا شکمم اصابت کند چند ثانیه زمان می‌برد که تنفسم قطع و وارد مرحله «سی پی آر» شوم.

راننده اما به یک باره بغض کرد و پَر چادر ننه آقا را به دست گرفت و گفت: ننه جان تو بوی مادرم رو می‌دی اصلا از شما کرایه نمی‌گیرم.

ننه آقا هم کلی او را سفارش به رزق و روزی حلال کرد و با پر چادر اشک‌های راننده را پاک کرد و گفت: «روله جان، هنی بنزین گرون نشده پیل اضافه از مردم نسون».

*سکانس سوم

مبهوت از مذاکرات ظریف ننه‌آقا و راننده و پیروزی دیپلماتیک ننه آقا، وارد بوستانداری مرکزی شدیم.

بنده تا آمدم میز خدمت را پیدا کنم و در مورد وقت ملاقات و فرایندهای شفاف اداری پرسش کنم دیدم ننه‌آقا نیست، از این اتاق به آن اتاق از دبیرخانه به معاونت فنی از فنی به حراست و خلاصه کل بوستانداری بسیج شدند که ننه آقا را پیدا کنند.

بعد از ساعتی که درصدد بودم احتمال ربایش یا گروگانگیری ننه آقا را گزارش دهم مسئول دفتر جناب رئیس بوستانداری آمد و گفت شما نبیره «ننه آقا» هستید، گفتم بله البته بنده «نتیجه» ایشان هستم.

مسئول مربوطه بنده را به اتاق شخص رئیس بوستانداری رهنمون شد و بعد از کلی معطلی به داخل اتاق رفتم، درون اتاق جناب رئیس به استقبال آمد و گفت: به‌به چرا زودتر معرفی نکردید عمو زای عزیز، شکم شانزدهم ننه آقا پیوند نسبی با پدر بنده دارند و خلاصه که شما هم غیر از همولایتی بودن، پسرعموی بنده محسوب می‌شوید.

با خوشحالی توام با شرم تصنعی گفتم: پسرعمو جان ارادت داریم، والله ما دنبال کار فراقانونی نیستیم، بلکه اگر راه قانونی داشته باشد این نامه «ننه آقا» را پاراف بفرمایید که مسائل بیمه و موارد دیگر مربوط به حقوق شوهر مرحوم ایشان پیگیری شود.

ننه آقا در حالی که دود قلیان را بیرون می‌داد گفت: «روله تو حرف نزن، خدا سیاه روزت نکنه»، این عموزای حسن خودمونه امضا که حل شد قرار شده «اکبر عمه فاطی» و دختر مراد که لیسانس داره هم از ولایت بیان اینجا استخدام بشن، برای خود بی‌دست و پات هم قرار شد یه مدیریت فرهنگی، میزی چیزی دست و پا کنیم که دنبال «صنار سه‌شاهی» صبح تا عصر دنده صد تا یه غاز عوض نکنی.

و من مبهوت از این همه سال بودن آب در کوزه و تشنه لب گشتن بیهوده، در مسیر بوستانداری تا خانه زمزمه می‌کردم: شنوندگان عزیز اینجا همدان است صدای ما را از کلپا می‌شنوید میزو ببین جون بابا، سلامتی همه پارتیا، مخلص همشهریا، واسه همه بودنات مرسی، واسه همه پیگیریات مرسی.

امضا: همولایتی

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما